Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Ráda bych se s vámi podělila o věc starou sotva pár dní. Pro ty, kteří si procházejí něčím podobným, by to mělo být varování, aby si dávali větší pozor, napsala nám čtenářka Stefanie.

VÁŠ PŘÍBĚH: Kamarádka mi málem zničila vztah!

Pomlouvání
zdroj: Thinkstockphotos Pomlouvání
aktualizováno 14.09.2017, 00:00 | 14.09.2017, 00:00 | doma.cz / čtenářka

"Ráda bych se s vámi podělila o věc starou sotva pár dní. Pro ty, kteří si procházejí něčím podobným, by to mělo být varování, aby si dávali větší pozor," napsala nám čtenářka Stefanie.

Okrajově to začalo asi před třemi lety, kdy jsem nastoupila na střední školu a poznala tam skvělou holku. Staly se z nás hodně dobré kamarádky, které si říkaly v podstatě všechno. Tahle holka měla také nespočet kamarádů, s nimiž jsem se za celou dobu setkala asi dvakrát, když jsme jely někam, kde oni bydleli. A taky měla ještě kamaráda. Toho jsem za celou tu dobu nikdy nepotkala, a troufám si dnes říct, že to byl možná i její záměr. Věděla jsem však jedno - znali se celé roky, byli to perfektní přátelé. Musím taky poznamenat, že jsem až do TOHO incidentu o ní nikdy neřekla špatné slovo, a naopak vždy byla na její straně.

 

 

Roky plynuly. Každý máme své problémy, no já hlavně z altruismu měla někdy tendenci řešit i ty cizí. A bylo léto, loňské léto, když jsem dostala zprávu od té holky - kdyby něco, tak je u rodiny. Zaraženě jsem souhlasila, pokud chtěla na někoho šít boudu a potřebný bylo jen mé ano, mně to hlavu neurve. Odjela sto padesát kiláků někam. Vrátila se zadaná. To bylo pro mě překvapení, ale přála jsem jí to, ne že ne. Starý rok se přehoupl v nový. Jejího borce jsem již měla tu “čest” poznat (ale že bych si z něj kecla na zadek, to fakt ne), ona byla šťastná - a já se furt jen přiblble usmívala. Jí jsem štěstí přála, bez ohledu na to, kdo to byl, nebo mohl být. A až s postupem času jsem zjistila, že ona by mi nikdy nebyla schopná přát mé vlastní štěstí. A to mě zraňuje i dnes. V dubnu během velikonočních prázdnin mi na Facebook přišlo zajímavé upozornění - ten její dlouholetý kamarád si mě chtěl přidat do přátel. Nevěřícně jsem na to hleděla a říkala si něco jako: “Páni, takže on fakt existuje!” Odklikla jsem přijmout, a tím se rozpoutalo mé peklo.

 

Začali jsme si psát. Bylo fajn si povídat s někým, kdo má stejné zájmy a nemele v jednom kuse o jedné věci stále dokola. Naprosto jsme si padli do oka, tak jsme se domluvili hned na Velikonoční pondělí, že mě v úterý vyzvedne u školy a zajdeme si ven. Přijel pro mě, prošli jsme se, pak jsme seděli na lavičce u řeky a konverzace nestála. Byl to nádherný, fakt zatraceně nádherný pocit, že se o vás někdo zajímá. Odvezl mě pak domů, rozloučili jsme se, ale dál pokračovali přes Messenger. Psali jsme si do noci, pořád bylo o čem mluvit, a hlavně jsme zjistili, že ten venek bychom chtěli co nejdřív zopakovat. A tak přišla středa. Přijel rovnou ke mně a rozhodli jsme se projít po okolí. Přišel mi divně smutný, a tak jsem se ho zeptala, co se děje.

 

 

“Co se děje? Toto se děje,” odpověděl stroze a ukázal mi zprávy. Esemesky, které mu napsala ta holka. V tom momentě se mi podlomila kolena. Slova jako “zradili jste mě”, “ona je naprostá p…”, “vykašle se na tebe” na mě křičela z jejích zpráv jako z megafonu. Nechápala jsem proč a vy to určitě nechápete taky. Vždyť, co je špatného na tom, když si dva lidé rozumí? Odpovědi jsem se dočkala až o osm měsíců později, kdy už bylo skoro pozdě. Oba jsme se s ní pohádali. Neměla nám co diktovat. Byla jsem hrozně zklamaná z jejího postoje. I tak nám to ale nijak nebránilo v tom, abychom spolu později začali chodit. A hádejte, kdo to bojkotoval, přestože nikdo jiný s tím neměl problém? Ona. V životě jsem neměla krásnější vztah. Nikdy předtím mi nic nešlapalo tak dobře po drátkách jako teď.

 

Napište nám svůj příběh
Prožila jste něco zajímavého?
Vydal by váš život na knihu nebo film?
Prožíváte trápení a potřebujete se vypovídat a o své starosti se podělit?
Nevíte si rady a možná by vám pomohl nestranný názor - třeba našich čtenářek?

 

Napište nám svůj příběh a pošlete ho na redakce@doma.cz. Ty nejzajímavější příběhy píše sám život, nebuďte na ně sama.

 

Měsíc po měsíci to s ní bylo horší a horší. Nejen, že jsem s ní musela vydržet ve škole a v jedné třídě, ale kazila mi schválně reputaci po městě. Zatímco ještě v březnu jsem byla úžasná kamarádka, v červnu byste o mně slyšeli jen jako o zlatokopce a v listopadu se k tomu přidala ještě přezdívka asociál. Ne, že bych nikdy nepoznala, co to je šikana, ale tohle bylo vážně přes čáru. Roky na základní škole mě ovšem naučily to brát s nadhledem, a tak jsem její pokusy ničit mi vše blízké, pokaždé odmávla rukou. Nestačilo to.10. listopadu jsme slavili půl roku. Vlastně to byl poslední relativně klidný měsíc, než přišlo tornádo. A než mi začala razantně měnit mého přítele doslova před očima. Týden po oslavě padla otázka, zda bychom se spolu neměli vídat tak často. Za další týden jsem přišla na to, že si za mými zády píšou klidně i do jedné v noci - promiňte, ale vám přijde normální, když ona, přes rok a čtvrt zadaná holka, si píše s klukem, kterému o mně navykládala neskutečné kraviny a nyní se ho zase pokoušela sbalit? Bez ohledu na to, že vedle ní ležel její přítel? Tohle je ten bod zlomu. Tu se stalo to, že proti mně rozpoutala válku. A ten můj jí to skoro spolkl i s navijákem.

 

 

Šla jsem okamžitě na druhou kolej. Najednou ona byla ta svatá, ona mu psala, jak na něj nezapomněla, no zkrátka samé “milé” věci. Já se z toho psychicky zhroutila. Tři týdny a padla další otázka - nepřibrala jsem tak náhodou? Nastaly mi anorektické časy. On si toho nevšímal, protože jeho středobodem byla tamta slečna, takže s jeho náhlým nezájmem se u mě rozpoutaly těžké deprese a migrény. Přestala jsem i spát. Duševně jsem se plácala na dně a s vědomím, že už nemám komu věřit, mě opravdu napadalo, že to tu zabalím na světě. Čtvrtý týden a dva dny. Sbalila jsem si všechny věci, roztrhala fotku v rámečku, zmizela jsem mu ze života. Takže jsem vlastně udělala to, co chtěla ona, avšak najednou se u mého bývalého objevily dvě stránky - jedna nevěděla, zda se mnou chce být, a druhá, jestli se k sobě ještě někdy vrátíme. Doma jsem skončila na Neurolu a psychika se rovnala absolutní nule. Dala jsem mu týden na rozmyšlenou, nakonec dostal dva. A v úplném finále to zkazila ona, sama sobě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Vytouženého muže mi sebrala smrt!
VÁŠ PŘÍBĚH: První láska? Vzrušil se, jenom když mě u toho zbil
VÁŠ PŘÍBĚH: Z nevinného sexu se vyklubal stalking

 

Rozhodli jsme se, že to ještě jednou zkusíme. Pauzu, kterou jsme si mým odchodem dali, jsme si nechali pro sebe, on jí jen napsal, že teď máme krizi. Ona si to ovšem převedla po svém a po škole začala rozkřikovat, že jsme se rozešli. To bylo poprvé a odpustil jí, protože uvěřil pohádkám, že přece nic neřekla. Jenže podruhé už se nachytat nenechal. A to bylo to prozření, které potřeboval. Celý den jsem chyběla ve škole, takže jsem nevěděla, co se dělo, a až mi zavolala kamarádka se slovy: “Ona se zase chlubila tím, že máte rozbitý vztah a nejste spolu,” vystartovala jsem za přítelem s otázkou, jestli o tom náhodou něco neví. Nevěděl. Ale ji seřval jako psa. Co si to dovoluje, kde má důkazy, a proč vůbec říká něco, co ani není pravda?! My spolu zůstali, protože jsme se stále milovali, a tohle nedokázala za těch osm měsíců zvrátit ani ona!
A pak vše vyplavalo na povrch.
“Nezaslouží si tě.”
“Jsi pro ni až moc dobrý.”
“Máš na lepší.” (Asi myslela sebe.)
“Je s tebou jen pro peníze.”
“Bez tebe by byla naprosté ho*no.”
“Stejně není normální.”

 

 

Představte si, že toto všechno o vás říká někdo, koho jste ještě před rokem měli za kamarádku. Někdo vás nyní nazývá pod úroveň, zlatokopkou, bláznem, nickou. Faktem je, že takhle mě zdeptala ona. A přítelovi konečně došlo, že jsem celou dobu mluvila pravdu. O ní, o jejím plánu pohřbít náš vztah, který jsem si pečlivě piplala jako nic jiného předtím.
Skoro jsem si sáhla na život, protože manipulátorka ho ze mě prakticky vysála. Hodlala mi naprosto bezcitně zbourat vše, na čem mi záleželo. Dávejte si pozor na to, s kým se bavíte a s kým se baví i vaši blízcí. Nikdy nevíte, na koho narazíte.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře