Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pokud se něco nezmění, porod paterčat proběhne v neděli v sedm hodin ráno. Už brzy se tedy pět sourozenců dostane na svět. Jak se rodiče a lékaři připravují?

Paterčata se narodí v neděli, maminka naspává poslední hodiny

Saša Kiňová z Milovic s přítelem
zdroj: TV Nova Saša Kiňová z Milovic s přítelem
aktualizováno 01.06.2013, 00:00 | 01.06.2013, 00:00 | doma.cz/mag

Pokud se něco nezmění, porod paterčat proběhne v neděli v sedm hodin ráno. Už brzy se tedy pět sourozenců dostane na svět. Jak se rodiče a lékaři připravují?

Přípravy na porod, který proběhne v pražském Ústavu pro péči o matku a dítě, císařským řezem, jsou už v plném proudu. Pro každé dítě bude na sále připravený jeden pediatr. Maminka bude během zákroku v celkové anestézii, protože lze čekat, že „vyndání“ dětí bude trvat zhruba hodinu.


Alexandra Kiňová se spolu se svým partnerem na děti moc těší a snaží se poslední chvíle využít k tomu, aby se vyspala. Pravděpodobně se jí to několik další týdnů nepodaří. Navzdory tomu, že přibrala více jak 25 kilogramů se stále cítí dobře a celkově ke v dobré kondici.

Tatínek na operačním sále nebude, ale bude čekat venku, když mu potomky dovezou ukázat.

 

Alexandra Kiňová s přítelem Antonínem
(Foto: TV Nova)

 

Hlavně řád
Odborníci upozorňují, že vychovávat pět dětí najednou bude pěkný nápor na psychiku, naštěstí rodina bude mít k dispozici dvě ošetřovatelky, které jistě pomohou nastavit řád. Bez něj se totiž tak velká tlupa nedá zvládnout.

 

„Když máte jedno dítě, tak se mu můžete přizpůsobit, ve větší počtu to nejde,“ upozorňuje sociální pracovnice Klára Rulíková

 


ČTĚTE TAKÉ:
Supermáma paterčat je odhodlaná kojit. Jak to zvládne?

Deset věcí, které byste měly udělat, když se vám nedaří otěhotnět

Prokletí Angelinina rodu! Co všechno děti dědí po rodičích?

 

Kolik budou vážit
Lékaři jsou také zvědaví, zda se jim potvrdí jejich odhad, že děti budou vážit více než kilogram. Jejich šance na to, že nebudou mít žádné zdravotní potíže, je pak velká. Nejmenší dítě v Česku, které se podařilo zachránit, vážilo 480 gramů. Holčička se narodila o tři měsíce dříve díky lékařům a nejmodernějším metodám přežila a je zdravá.

 

Paterčata přijdou na svět v 31. týdnu. Maminka má pro ně připravená jména Terezka, Daniel a Michael (u dalších dvou se pohlaví nepodařilo určit). Po porodu budou zřejmě v lékařské terminologii patřit mezi středně nedonošené novorozence narozené mezi 32. a 35. týdnem těhotenství s porodní hmotností nad 1500 g.

 

 

„Maminka vypadá zdravě a spokojeně. Já si troufám říci, že mají dobrou péči, jsou ve velikosti vyrovnaná, asi jedno je trochu menší. Šance, aby nejen přežila, ale byla i zdravá, je vysoká,“ doufá gynekolog Milan Mrázek.

 

 

Jarní tombola

 
45 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře