Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Ani minutu nepřemýšlela o adopci a dokonce je odhodlaná svých pět potomků kojit. Taková je supermána Alexandra Kiňová, která má v neděli císařských řezem porodit.

Supermáma paterčat je odhodlaná kojit. Jak to zvládne?

Saša Kiňová z Milovic s přítelem
zdroj: TV Nova Saša Kiňová z Milovic s přítelem
aktualizováno 29.05.2013, 16:33 | 28.05.2013, 17:34 | doma.cz/mag

Ani minutu nepřemýšlela o adopci a dokonce je odhodlaná svých pět potomků kojit. Taková je supermána Alexandra Kiňová, která má v neděli císařských řezem porodit.

Prozradila nám, jak se na malé drobečky chystá. Nastávající supermaminka už je v porodnici v pražském Podolí a lékaři zatím neočekávají, že nastanou nějaké komplikace.

 

Z ultrazvuku se zatím podařilo identifikovat jednu holčičku a dva chlapečky (jednovaječná dvojčata). Další dvě děti už sice mají vymyšlená jména, ale ještě se neví, která se použijí.

 

Na otázku, zda nepřemýšla, že by některé dítě dala do náhradní rodiny odpověděla okamžitě: „Ne. V žádném případě. Ty děti jsou moje a nikomu bych je nedala!“

 

Alexandra Kiňová
(Foto: TV Nova)

 

Pomůže maminka a najaté pomocnice
Jak péči o děti zvládne? Je jisté, že na manžela spoléhat nemůže. „Musí vydělávat, tak bude v práci. Měla bych mít dvě pomocnice a samozřejmě mi bude pomáhat i maminka,“ uklidňuje se zkušená maminka, která má doma jednoho syna a v břiše každou chvíli cítí, jak se děti hýbou. „Jedno začne a rozpohybuje to druhé,“ popisuje žena, která zatím přibrala víc než 25 kilo.


Navzdory náročné situaci je přesvědčená, že dokáže děti i kojit. „Když to půjde, tak budu vše kombinovat a střídat,“ hlásí hrdě. Například dvě děti nakojí a další dvě se napijí z lahvičky, později se vystřídají.

 


 

Alexandra Kiňová
(Foto: TV Nova)

 

Najít tu správnou polohu a režim
Jisté rady lze použít z webu www.dvojcata.cz, kde odborníci a zkušené matky dvojčat radí, jak to zvládnout. Alexandra Kiňová jich bude mít ale přeci jen o tři více. „Dvojčata ale i trojčata se dají velice úspěšně a dlouho kojit, ač ne každá porodnice maminky s dvojčaty kojení učí. Nejlépe je naučit se i svá dvojčata kojit najednou, ušetří se tím spousta času,“ doporučují odborníci.


Kojení má obecně mnoho výhod. „Jde jen o to, aby se maminka nebála, věřila si a našla si polohu pro kojení, která jí nejlépe vyhovuje. Velmi dobrým pomocníkem je kojící polštář,“ radí se teoreticky na webu.

 

Alexandra Kiňová má v tomto směru jednu výhodu, je mladá a podle svých vyjádření i velmi odhodlaná všechno zvládnout. My jí držíme palce.
 

 
40 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře