Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Hanka nemá lehký osud. Ale nezhroutí se - nemůže si to dovolit...

VÁŠ PŘÍBĚH: Manžel prodal dům a zmizel. Přišly další horory...

Smutná žena
zdroj: Thinkstockphotos Smutná žena
aktualizováno 20.01.2013, 00:00 | 20.01.2013, 00:00 | doma.cz/em

Hanka nemá lehký osud. Ale nezhroutí se - nemůže si to dovolit...

Před několika lety, kdy jsem byla ještě vdaná, můj manžel začal podnikat, bohužel neúspěšně. Z podnikání mu zbyly dluhy a aby je zaplatil, prodal v prosinci 2007 náš dům. Byl napsaný pouze na něho, i když byl kupovaný v manželství. Slíbil mi, že peníze, které zbydou, dá mně a třem dětem, abych mohla zaplatit dluhy, které vznikly, když jsem se všechno marně pokoušela zachránit.

 

Bohužel nám nic nedal a asi týden po prodeji domu mi oznámil, že odchází za jinou paní. V prosinci 2007 odjel, a tak jsem zůstala v domě, který jsem měla za tři měsíce vyklidit. Musela jsem hledat náhradní bydlení pro mě a děti a vyklízet dům.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

VÁŠ PŘÍBĚH: Jsem tlustá, manžel si mě vzal pro peníze!

VÁŠ PŘÍBĚH: Díky nevěře mám úžasné manželství!

VÁŠ PŘÍBĚH: Šok! Manžel byl u prostitutky!

 

Jak se říká, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech: čekala mě ještě větší tragédie. Dva dny po odchodu manžela měl syn těžkou autonehodu, při které málem zemřel. Na Silvestra jsem se klepala strachy o jeho život a v době, kdy lidé oslavují Nový rok, jsem hypnotizovala vteřinovou ručičku a poprvé poznala, co to je, když člověka bolí srdce. Nebyla jsem schopna ani volat do nemocnice, po prvním telefonátu jsem se rozklepala a musel tam volat přítel, aby mi řekl, jak na tom syn je.

 

Ležel v nemocnici asi měsíc a po propuštění nemohl chodit, tak jsem se o něho musela starat a do toho stále hledat bydlení. Vozila jsem ho na vozíku a postupně, asi po dvou letech a několika operacích, mohl alespoň trošku chodit. Asi rok a půl trvalo, než mu byl přiznaný alespoň částečný invalidní důchod - a po tu dobu nebral vůbec žádné peníze.

 

 

PSALI JSME:

 

Petr (35): Svádí mě nevlastní dcera. Co mám dělat?!

NEJTRAPNĚJŠÍ OTÁZKY od tchyně. Znáte nějakou?

 

V únoru roku 2008 jsem se rozvedla. Manžel poslal jen písemné vyjádření, neměl odvahu přijet sám. Smířila jsem se s tím a začala splácet z výplat dluhy. Dluhů bylo ale tolik, že když jsem se pokoušela platit jednomu víc, druhý mi hned dal exekuci na účet a do zaplacení jsem neměla nic pro ty ostatní. Ten rok jsem na tom nebyla nejlépe a asi se to odrazilo na mém zdravotním stavu. Musela jsem na pár nečekaných operací.

 

V roce 2009 nejstarší dcera čekala chlapečka, moc jsem se těšila na to, že budeme mít v rodině nějakou radost . Bohužel ani to mi nebylo dopřáno. Při porodu se něco nepovedlo, chlapeček se narodil přidušený, podařilo se ho oživit, ale měsíc umíral v nemocnici, až zemřel. Dcera se z toho nevzpamatovala dodnes, a tak jsem měla kromě starosti o syna strach i o dceru.

 

Pronajala jsem si domeček, abych se o všechny mohla postarat, ale asi dva týdny nato, když nikdo nebyl doma, někdo ho zvenku zapálil. Museli jsme ho na vlastní náklady opravit, protože majitel byl v cizině a pojistku platila jeho manželka, se kterou se rozváděl. Takže si nechala vyplatit pojistné a na opravu nic nedala.

 

 

Pokaždé když si začnu říkat, že už nemůže být hůř, tak je. Rok nato moje mladší dcera, která s námi také bydlí, porodila chlapečka Pavlíčka . Před rokem začal mít zdravotní problémy a po vyšetření v nemocnici se zjistilo, že má nádor nad ledvinou. Následovala operace v pražském Motole a následné návštěvy onkologie. Chlapečkovi budou za týden 3 roky a snad bude vše na dobré cestě.

 

POZOR: nejlepší příběh týdne odměníme - jeho autor či autorka získá 500 korun. Pište na adresu redakce@doma.cz. Nezapomeňte na heslo VÁŠ PŘÍBĚH. Budeme rádi, když přiložíte i svou fotografii, případně fotografii toho, čeho se příběh týká: lásky, rodiny apod. Uveďte prosím také své jméno, adresu a telefonní číslo.

 

Před půl rokem se narodil mému synovi chlapeček Jaroušek předčasně v šestém měsíci. Naštěstí přežil, není sice ještě úplně v pořádku, ale doufáme v zázrak.Celých těch pět let se snažím pomáhat dětem a splácet dluhy a přežívám jen díky příteli, kterého jsem našla náhodou před pěti lety na internetu. Stalo se to týž den, kdy mi bývalý manžel oznámil, že odchází za jinou. Bohužel asi tím, že začal bydlet s námi, se na něho nalepila  smůla. Během roku zkrachovala firma, pro kterou dělal, a další firma mu nezaplatila za práci, i on zkrachoval.

 

 

Moje budoucnost je nejistá, ale nevzdávám to. Nad vodou mě drží to, že bych chtěla našetřit peníze na mobilní dům a odstěhovat se z pronájmu, ve kterém bydlím teď, mít peníze na placení všeho a víc pomáhat dětem. Kdy se mi můj cíl podaří splnit, nevím, ale určitě vím, že se nemůžu ani pověsit, ani zhroutit, protože si to nemůžu dovolit. 

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lenka 22:25 21.01.2013
Jojo manžel jí řekl,že odchází a za dva dny do nemocnice volal přítel....
linda 12:21 21.01.2013
:))))))))))
andula 10:41 21.01.2013
to si snad z nás redace dělá blázny, takhle přiblbý a nepravděpodobný příběh jsem už dlouho nečetla.
Ester 07:47 21.01.2013
JJ svatá pravda,ale člověk je silný tvor když jde do tuhého :) musí se umět zvednout a hlavně věřit že jednou bude líp!!!! Přeji paní plno síly a držím pěsti atˇuž je to brzy !!!!
Pepa 11:44 20.01.2013
To je o tom, jak se u nás žije. Třeba takový Kalous, žil za socializmu a po tzv. revoluci celou dobu visí státu na vemeni a káže nám o ekonomice. Někdo, kdo to nikdy nezažil, nám tu vládne a nechápe nač si stěžujeme. Neviditelná ruka trhu je chamtivá a sobecká. V tomto státě se skvěle daří parazitům a zlodějům.
Detektiv Štika 01:36 20.01.2013
Pravda pravdoucí, do posledního písmenka. Mám se stalo to samé a navíc ještě umirala naše fenečka a babička mé přítelkyně z matčiny strany otcova tchána dostala psotník. Všude dluhy kam se podívám. Pod postel už se raději ani nekoukám. Sousedům vyhořel dům, tak jsme ho na vlastní náklady postavili znovu, protože soused si pojistku nechal a ním nic nedal. Jen jsme tam chodili na návštěvu.