Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Naše čtenářka Alena si tchyni představovala úplně jinak!

VÁŠ PŘÍBĚH: Nikdy nebydlete s tchyní, zničí vás to!

Tchyně
zdroj: Thinkstockphotos Tchyně
aktualizováno 03.10.2013, 00:00 | 03.10.2013, 00:00 | doma.cz/em

Naše čtenářka Alena si tchyni představovala úplně jinak!

Myslela jsem, že se mi to stát nemůže, že to bývá v telenovelách a v hodně špatných rodinách. Spletla jsem se.Tchyně byla ze začátku v pohodě, dalo se s ní vycházet, pokecali jsme, žádný problém. Když jsem začala u nich bydlet, pomohla jsem vytřít, uklidit, uvařit, pomáhala jsem i při těch takzvaných generálních úklidech. Všechno bylo v pohodě, dostávala jsem i tisícikorunové dárky k narozkám, a to do určité chvíle...

 

POZOR! PIŠTE LETNÍ PŘÍBĚHY LÁSKY, ZÍSKEJTE 500 Kč!
 

Začalo to těhotenstvím, nečekaným, všichni v šoku, ale musí se to brát tak, jak to je. To začal být pro tchyni problém. Nejsem pokřtěná, a nechci bydlet s miminem u nich. Nakonec to tak nějak dopadlo a dohodli jsme se, že u nich bydlet budeme, ale dole v patře, sami budeme mít kuchyň, WC ...  Z počátku sliby, jak nám budou pomáhat. Protože jsem studentka a nemám nic... Svatební dar jsme od nich nedostali. Celé spodní patro jsme si opravili, nikdo nám nic nedal, nikdo ani nepomohl, co se týče manželovy strany. Já jsem si po rekonstrukci všechno sama umyla, vyčistila - i s velkym těhotenským břichem. Začali jsme žít dole.

 

 

POZOR: nejlepší příběh týdne odměníme - jeho autor či autorka získá 500 korun. Pište na adresu redakce@doma.cz. Nezapomeňte na heslo VÁŠ PŘÍBĚH. Budeme rádi, když přiložíte i svou fotografii, případně fotografii toho, čeho se příběh týká: lásky, rodiny apod. Uveďte prosím také své jméno, adresu a telefonní číslo.


Kámen úrazu: nikdo už tchyni neuklízel, nikdo nevařil. Vzala jsem jí prostě syna. Slyšela jsem, jak mu kdysi říkala, že se hrozně změnil. Neřekla, jestli k lepšímu, ale podle tónu hlasu asi k horšímu. Narodila se Karolínka. Všichni radostní. Po příjezdu z porodnice mi moje mamka řekla, že se tchyně rozhodla, že bude teď vařit, ať si odpočinu. Vařila ten den, co jsem přijela z porodnice. A pak už nikdy víc. Karolínce šla za kmotru, toho lituji ze všeho nejvíc, ani jí jako kmotra nic nedala, a to jí slibovala řetízek, jak bývá zvykem u křtu.

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Nevěru prozradily esemesky! Našla jsem je!

 

Moje mamka se stala poprvé babičkou, tak jsem ji měla ze začátku u nás doma každý den, byla jsem ráda, pomohla mi, malá pořád plakávala - nestihala jsem nic. Karolínka byla s babičkou hodinku venku a já jsem si aspoň uvařila. To se tchyni Jarmile nelíbilo, jednou přišla ráno, že půjde vozit. Jenže já už byla domluvená s mamkou. Tchyně se rozčilila a už to začalo, že jí Karolínku nechceme dávat, že se cítí jak prašivá. A když jsme se domluvili dopředu, vesměs jí do toho něco vlezlo, prostě se vymluvila.

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Z mé první lásky se stal gay!

 

 

Jednou jsem ji slyšela, jak si stěžuje své sestře, že si Jirka vybral špatně, jeho bývalá byla lepší, hodnější. A že moje mamka sem stále chodí, že jí to vadí, že chce jít za Karolínkou - a je tam moje mamka. Na ten popud tady v tomto prokletém baráku vypukla hádka mezi námi a tchyní Jarmilou. Vyhodila nás z baráku - v tom amoku. Nakonec po hodině přišla a omlouvala se, že to tak nemyslela, ať zůstaneme. Bylo jí odpuštěno, člověk někdy mívá zkrat, to se dá pochopit.
 

Asi třikrát nám hlídala i v noci, pak už se vymlouvala, že má jiné děti na hlídání, mimochodem cizí, ne rodinu. Pak se vymlouvala na seriály. Tak jsme se na ni vykašlali. Když má raději cizí děcka, než vlastní... Nastoupila jsem opět do školy, začaly nám krušné časy, jak časově, tak finančně. Hlídá vesměs manžel Jirka a moje mamka, někdy tchán. Jarmila? Ta ne, tu to obtěžuje. Jednou jsem přijela od ortopeda, celá ubrečená a znechucená, že mi doktor řekl, že v mých třiadvaceti letech mi začíná artróza kolen. Říkali jsme to Jarmile, a její rekce? No a co, však já jsem taky ve čtyřiceti dostala rakovinu.

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Čekám dítě se švagrem. Jsem na dně!

 

A už to jelo. Prý nepřispíváme, a že chce po nás pět tisíc měsíčně za to, že u ní bydlíme. To, že jsme jí opravili spodní patro JEJÍHO baráku, to ji vůbec nezajímalo. Pak začala nadávat na moji mamku, že nechce, aby sem chodila, pak si stěžovala na to, že jí nechceme dávat Karolínku, přitom si to zavinila sama, když se neustále vymlouvala. Úplně si protiřečila. Když jí Jirka řekl, ať si dítě klidně na hlídání vezme, řekla, že nechce. Jirka ji seřval, že cizí děcka hlídá i přes noc a ještě je zadarmo živí, a vlastní posílá do háje. Že jí už NIKDY KAROLÍNKU NEDÁ. Skončilo to tím, že dala Jirkovi facku a řekla, ať do dvou měsíců vypadneme.

 

Tchyně
(Foto: isifa.com)

 

Druhý den se přišla Jirkovi omluvit, ale Jirka už omluvu nepřijal. Tak se teď nebavíme, obcházíme se a hledáme si nové bydlení. Nikdy, opravdu nikdy nebydlete s tchyní, ničí to celou rodinu. Vidím to u švagra, bydlí sami, vidí se tak dvakrát za měsíc, a to už je někdy příliš. Ale mají v klid. Nehádají se. Jarmila je ovšem pomlouvá, pomlouvá i svou dceru. A samozřejmě i nás. Nenávidím ji, ztratila vlastního syna, vlastní vnučku. V neděli půjde ke zpovědi a zase bude čistá. A s klidným svědomím bude usínat. Jak říká Jirka - na cizí med, na vlastní jed!

Muž s pivem

VÁŠ PŘÍBĚH: Bývalý manžel mě pomlouvá a mně to znepříjemňuje život »

Eva se před dvěma lety rozvedla s manželem, s nímž žila čtrnáct let. Podváděl ji a pomlouval, kudy chodil. A pomluvy neustaly ani po rozvodu. ... více»

Nevěra

JAK TAJÍTE NEVĚRU? Příběhy našich čtenářek »

Skloubit spokojený rodinný život s nevěrou? Je to vůbec možné? Zkoušeli jste to? ... více»

První láska

VÁŠ PŘÍBĚH: Z mé první lásky se stal gay! »

Naše čtenářka má za sebou nepříjemný zážitek... ... více»

22 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Dada 08:47 30.07.2015
Hanca: Za to , že jste si upravili byt u tchyně ke své spokojenosti , chcete přepsat hned na sebe celý barák ? Co když se rozejdete s jejim synem ? Potom tam nakonec zůstanete Vy ? Bohužel , znám tyto případy . Není dobré přepisávat dům moc brzy na mladé . Může se stát , že nakonec v domě zůstane tchyně jako - přítěží a je vytlačena snachou do D.D . Tomu se říká za ochotu ....... Podle Vašeho psaní / snacho / by tak asi vaše tchyňka dopadla . Jste osoba myslící jen na sebe . Dáreček - do nové rodiny .
Hanca 10:13 08.03.2015
Uplne vas chapu,taky bydlime s tchyni a mame zrekostruovany cely byt.Tchyne porad na me neco vidi.A kdyz jsme chteli at opraveny byt prepise na manzela,tak se urazila.Takze mame v byte vrazene penize a nic z toho.Uz nikdy bych s ni nebydlela-to byla nejvetsi chyba v mem zivote.
Darja 18:22 11.06.2014
Souhlasím s Radinem . Mladí chtějí vše a hned . Nejlépe bez práce a bez vlastního přičinění . . To , že matka řekne svému synovi jménem jak je zvyklá , to vadí pisatelce ? To znamená , že žárlí ona na matku svého manžela . Pokud žili hezky a bez hádek , proč by si nemohli říkat hezky. ? Odstěhujte se , žijte hezky bez hádek a matka vašeho muže bude také spokojena . Každá matka , je spokojena , když je její syn šťastný a spokojený ve svém manželství . Určitě vám bude přát oběma štěstí . A vy nebudete na vše koukat přes kouřové brýle . Trochu úcty ke starším , by také pomohlo k hezkému chování - obou stran .
Darja 13:03 08.06.2014
Konečně se ozval také někdo , kdo to vidí i jinak - než ty - ubližené snachy . Přistěhují se do rodiny , která žila jiným stylem než v jejich rodině . To znamená , nová osoba přinese návyky úplně jiné . To nechci ještě jmenovat z rodiny , kde se stále hádali, nebo popíjeli , snad nedošlo i na fyzické tresty . Je to vlastně úplně někdo jiný - vetřelec . Protože matky nemluví svým dětem do výběru jejich protějšků , také s tím nic nemohou udělat . Je lépe , aby si mladí našli hned své bydlení a začli sami bez pomoci rodičů . Potom budou spokojeni všichni . Rodiče si konečně odpočinou a mladí si zařídí vše podle sebe . Rodiče začli od nuly , ukažte že to také zvládnete a budete bez hádek spokojeně žít . Pak budou spokojeni i vaši rodiče. Hlavně v klidu a bez stresu .
Karin 10:06 10.10.2013
Pár lidí ten příběh asi pořádně nečetlo a nepochopili to! Mám stejnou tchýni a naštěstí tam už nebydlím! Já se navíc nelíbim ani manželovým sourozencům a nikdo k nám z nich nechodí za dětma, choděj za dětma svých kamarádek. A to jenom proto že sem se ozvala když mě mluvili do výchovy dětí a neustále mě pomlouvali a pomlouvají. 5 let bydlíme u mých rodičů ve vlastním bytě a nic po mě nikdy naši nechtěli (nájem) vodu, elektriku.... si platíme samy samozdřejmě. manžel naštěstí svou rodin dobře zná a už tenkrát mě varoval hlavně před mámou ona totiž ráda pomlouvá a pak to přetáčí a navíc je strašně na prachy. z dobré vůli jsme jí chtěli pomoc jednou je to máma tak sme si řekli že jí pomůžem, chtěla si vzít půjčku ale nedali jí tak si vzala na nás postupně 4 celkem asi za 80 000 jenže to přestala platit ani nám to neřekla a nám pak nezbývalo na naše dluhy (rekonstrukce půdy) a svojí i její vinou jsme v bankrotu!
Dáša 19:58 08.10.2013
,,Prý nepřispíváme, a že chce po nás pět tisíc měsíčně za to, že u ní bydlíme" - Tohle mě fakt pobavilo :)). Nevím jaké měla mladá paní představy o životě... Navíc pět tisíc je ještě nízká částka na dva dospělé lidi s dítětem...

,,To, že jsme jí opravili spodní patro JEJÍHO baráku, to ji vůbec nezajímalo" - A koho by to mělo zajímat? Naopak by neškodilo trochu vděku za poskytnutí přístřeší...
Syda 21:47 03.10.2013
Pravda patro si upravili pro sebe, ale jestli to chápu, tak za svoje a žijou taky ze svého. A řekněme si to na rovinu, s pomocí rodičů asi počítal každý z nás, protože od nuly se začíná dost těžko. A ti staří by měli být rádi, že ti mladí v tom baráku zůstanou, protože na stáří se jim pomoc hodí. Hlavně je-li tam ta paní jinak sama. Jenže některé matky se svých synů těžko vzdávají a když už snachu, tak tu co vyhovuje matince. A pokud by mladý muž měl s docházením tchyně problém, určitě by si s tím poradil. Teda závěrem, společné bydlení může fungovat, ale ne s tchyní, pro kterou není nic vhod, pokud není po jejím. V momentě, kdy ta moje začala mému manželovi říkat Milánku, naskákaly mi pupínky a to jen jezdila na návštěvu, neb podle ní jsem též nebyla tou správou nevěstou, jenže my spolu za rok budeme 30 let...
Kačka 20:46 03.10.2013
No nevím, ale někde bydlet a nedávat ani korunu na chod domácnosti, to opravdu nechápu.A spodní patro si upravovali pro sebe, Prostě mně připadá, že paní uvažuje stylem " udělám si dítě a tchyně mi bude pomáhat, kdy budu chtít já , budu bydlet zadarmo a když ne, tak je to špatně"A pokud ta dáma říká, že vidět tchyni 2x měsíčně je moc , tak ať si uvědomí, že její matka, která za ni často chodí, je zase tchyní pro jejího manžela.Já ještě tchyně nejsem, jen snacha, ale snažit se musí obě strany.
Petra 19:37 03.10.2013
Mám stejný příběh,tchýně pomlouvá mě,mojí rodinu viz.moje matka,kterou v životě neviděla,pomlouvá mého exmanžela,kterého nezná,mého syna,ale ona je dokonalá.Umí jen jedno-shánět drby,roznášet je dále,to je její nápln života.Taky má syna jedináčka a pupeční šnůru tahá neustále za sebou,prostě syn mamánek a taky jsem jí sebrala syna.
Radin 11:23 03.10.2013
jo bydlet zdarma, dostávat disícikorunové dary, starat se o děcka, ale nedej bože aby se tchyně sekla a chtěla taky něco za oplátku na to. Upíchnout si děcko na škole umí každej, ne každej se o něj ale dokáže starat :(