Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Lenka v těhotenství přibrala 25 kg a zdravotníci se jí posmívali. A z porodu se stal horor.

VÁŠ PŘÍBĚH: Porod byl pekelný! Bojím se mít druhé dítě!

Porod
zdroj: Thinkstockphotos Porod
aktualizováno 17.01.2013, 00:00 | 17.01.2013, 00:00 | doma.cz/em

Lenka v těhotenství přibrala 25 kg a zdravotníci se jí posmívali. A z porodu se stal horor.

S manželem jsme miminko plánovali a otěhotněla jsem hned druhý měsíc. Nevolnosti jsem neměla, bylo mi moc dobře. Jako laborantka jsem musela zůstat doma, nemohla jsem do laboratoře.Tak jsem zůstala na nemocenské. Jsem od přírody silné postavy, ale jakmile jsem zůstala doma, moje váha šla rychle nahoru a nabrala jsem 25 kg.

 

Obrovské bolesti zad a kyčlí


Během těhotenství jsem měla vysoký tlak, dostala jsem různé prášky po mnohých vyšetření. Na konci těhotenství jsem měla hrozné bolesti zad a kyčlí. Když jsem se chtěla otočit v posteli, počítala jsem do sta a s velkou bolestí jsem se pomalu otáčela.

 

 

Bála jsem se, že skončím na vozíku. Každý krok byl pro mě utrpení, cítila jsem se hrozně. Celkově to těhotentví bylo horor. A i když jsem se poctivě mazala celá od hlavy až k patě, moje tělo bylo a je jako velká mapa. Celá jsem popraskala. Na bříšku mám neuvěřitelné strie.

 

PSALI JSME:

 

VÁŠ PŘÍBĚH: Jsem tlustá, manžel si mě vzal pro peníze!

VÁŠ PŘÍBĚH: Díky nevěře mám úžasné manželství!

VÁŠ PŘÍBĚH: Šok! Manžel byl u prostitutky!

 

A tím vším to vlastně začalo... Chodila jsem na pravidelné ozvy. Sestřičky se mě nevím proč každý den ptaly, proč jsem tak popraskaná, proč jsem o sebe víc nedbala a dovolila si přibrat 25 kg. Slýchala jsem neustálé narážky na postavu.

 

Prý jsem tlustá

 

Protože jsem brala prášky na tlak, objednali mě na pátek už do porodnice, že mi porod vyvolají (přenášela jsem 5 dní). Pan doktor mi sám od sebe navýšil prášky (2x tolik), protože jsem byla moc tlustá. Tlak jsem měla 90/60 a to bylo prý v pořádku.

 

POZOR: nejlepší příběh týdne odměníme - jeho autor či autorka získá 500 korun. Pište na adresu redakce@doma.cz. Nezapomeňte na heslo VÁŠ PŘÍBĚH. Budeme rádi, když přiložíte i svou fotografii, případně fotografii toho, čeho se příběh týká: lásky, rodiny apod. Uveďte prosím také své jméno, adresu a telefonní číslo.

 

Přijela jsem tedy v pátek, dostala jsem tabletku na vyvolání porodu. V sobotu se nedělo nic a v neděli zase nic (asi se tam ani nepracovalo), v pondělí ráno jsem dostala další prášek na vyvolání a už to jelo. Začalo mi být hrozně špatně, točila se mi hlava a měla jsem pravidelné bolesti, po 3 minutách. Doplazila jsem se za sestřičkou. Říkám ji, že mi odešla zátka a je mi hrozně špatně. Miminko jsem necítila. Sestra mě prohlídla, prý to zdaleka není porod a mám se vrátit zpátky na pokoj (vrátit?). Ne, já se plazila po zdi. Nikdo se o mě nestaral.

 

 

Za hodinu šílených bolestí mě zavolali na ozvy, musela jsem jít samozřejmě po svých! Nechali mě tam další hodinu ležet. Sestřičky se mi smály, že porod to není a že to bude horší. Já už brečela. A co ony? Slyšela jsem cinkot lžiček o hrníčky s kafíčkem! Po té hodině mi přišly kontrolovat ozvy.

 

Zachraňte syna

 

Jenže graf byl jako pravítko. Miminko se nehýbalo. Zavolali primáře. A ten na mě: "Vy děláte, jako kdybyste už rodila!" Neuvěřitelně hnusným tónem. No, a najednou to byla rychlovka. Rychle na sál! Akutní císař. Pořád mám v hlavě ty jeho slova: "Rychle, rychle, ať není pozdě. Musíme je zachránit!" Já jsem se totiž taky ztrácela. Nevím, co mi píchli, ale v tu chvíli jsem jen říkala sestřičce, ať dají vědět manželovi a hlavně, ať zachrání našeho syna.

 

Potom se mnou rychle jeli na operační sál. Tam čekala spousta lidí v zelených oblecích. Anestezioložku nikdo nemohl najít. Potom tedy nakonec přišla stará nevrlá paní. Já tam seděla úplně nahá a byla mi zima. Chtěla mě uspat na půl těla. Nemohla najít to místo na pátěři, kam se to píchá. Opíchala mi celá záda (to mi říkal manžel, že mám celá záda fialová).

 

 

Nemohla se trefit, jednou mi vyletěla i noha. Když tak nad tím přemýšlím, mohla mi něco udělat s míchou! Ona vše komentovalal tím, že tak hrozně tlustou ženskou neviděla (přitom jsem nebyla extrémně tlustá) a odešla. A to už bylo fakt za pět minut dvanáct, ani papír jsem nestihla podepsat. Jen jsem musela zavřit oči. Slyšela jsem okovy na nohy a ruce. Ucítila jsem něco štiplavého...

 

Co se dělo během těch čtyř hodin?

 

Nevím, co se stalo, už se to asi nikdy nedozvím. Od přijetí na sál do probuzení na JIP uběhly čtyři hodiny. Umřela jsem jim? Oživovali mě? Bylo něco s malým? Nevím, ani to už nechci vědět. Probudili mě na JIP. Narodil se nám Honzíček a je úplně zdravý, a to bylo to nejdůležitější. Dovezli mi ho až třetí den, měla jsem co dělat, abych se postarala sama o sebe. Mlíčko jsem neměla, ani kapku. Nešlo to, i když jsem se dost snažila. Jizva mi praskala ještě půl roku po porodu.

 

V porodnici
(Foto: isifa.com)

 

Nakonec vše dobře dopadlo. Teď už jsou Honzíkovi skoro tři roky. A je živý až moc. Já jsem se z toho asi rok dostávala, hlavně po psychické stránce. Pořád se mi vracely vzpomínky na hrozné chvíle v porodnici. Už kvůli tomu nechceme druhé dítě a nikdo mi to nevymluví. Bojím se, moc se bojím!

Školní docházka

Zápis do prvních tříd: Která škola je ta NEJ? »

Zápis do základní školy je pro děti i jejich rodiče velkým životním krokem. ... více»

Numerologie

Numeroložka: Čtvrtek je den velkých možností »

Každý týden numeroložka Lenka Lippertová Suchardová vypracovává rozbor následujících dní pro čtenáře doma.cz. ... více»

Nevydařené Vánoce

VÁŠ PŘÍBĚH: To byly ale příšerné Vánoce! »

Někdy se svátky zkrátka nevydaří... však to asi znáte... ... více»

15 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Kiss 13:11 24.01.2013
Lenko, to jste si užila..nevím, proč někteří píšete tak jedovatě, pochybuju, že by si to paní vymyslela. A recenze na porodnici? Od toho jsou jina místa a já bych zde taky nešířila do světa nazev porodnice a doktorů. Muj porod byl taky ukončen císařem pro slabé ozvy malého...Sicež už jsem byla na 9cm. Jenže po prasknutí vody mi, člověku s vysokym krevním tlakem a cukrovkou, vyvolali porod až za 26h ..takže vše mohlo byt jinak. Už nenadělam nic. Děkuji Bohu, že mam zdravyho kloučka. :-)
Kiss 13:00 24.01.2013
Lenko, to jste si užila..nevím, proč někteří píšete tak jedovatě, pochybuju, že by si to paní vymyslela. A recenze na porodnici? Od toho jsou jina místa a já bych zde taky nešířila do světa nazev porodnice a doktorů. Muj porod byl taky ukončen císařem pro slabé ozvy malého...Sicež už jsem byla na 9cm. Jenže po prasknutí vody mi, člověku s vysokym krevním tlakem a cukrovkou, vyvolali porod až za 26h ..takže vše mohlo byt jinak. Už nenadělam nic. Děkuji Bohu, že mam zdravyho kloučka. :-)
rena 08:16 24.01.2013
Ja mam za sebou 2 cisare pro nepostupujici porody a po tom prvnim jsem taky prisahala,ze uz zadny dalsi porod,bala jsem se bolesti,ale telo to zapomene po case a ja mam dve zdrave deti a nic mi to nenahradi,kdyz je mam u sebe.Takze mamco cim vic deti,tim vic stesti
eny 17:34 22.01.2013
No teda te pic esi to tak bylo.mam z toho hruzu uz z vypraveni kaamaradek...no to radeji zustanu sama....nedokazu si to predstavit a radeji to ozelim brrr
arni 10:34 22.01.2013
No ten článek mi nepřijde úplně tak pravdivý. Při akutním císaři (a paní píše, že byl akutní) není možné umrtvení pouze na půl těla. Prý to trvá cca 20min než se udělá vše potřebné a pokud není čas, tak si to žádný doktor neriskne. Můj porod také ukončili akutní sekcí, ale když jsem poprosila o uspání jen na spodek, tak mi to takhle rychle vysvětlili a během chviličky jsem už spala. A opravdu je to hodně i o přístupu rodičky. Pokud si myslí, že se kolem ní při porodu bude točit celý svět, tak je to pak těžké. Se mnou na čekacím pokoji byla také silnější paní, říkala mi, že přibrala 27kg a nikdo si tam k ní žádné narážky nedovolil. A pokud je autorka opravdu přesvědčená, že takový porod měla jen díky porodnici, tak si má opravdu najít recenze a příště jít rodit jinam.
Ann 00:19 20.01.2013
No to je, ale slátanina.
Petra 19:30 19.01.2013
Pokud je to pravda ,je to hodně špatné,ale pani by se neměla bát spíš změnit porodnici do tédle bych nevlezla ani omylem .Sestry s kecama že tolik přibrala jizvy má skoro každá maminka ,a znám i co přibrali více .Pan Radin ví prd pokud někdo děla tuto praci musí jí dělat s láskou a ne že budu nepřjemná na pacienty,maminky přibíraj i více .Ja měla jen 12kg na víc ,ale porod taky nic moc ,ale ne až takhle asistence doktoru a sester báječná a to díky i když na 6tinedělí každý jiný názor ,ale doktoři bomba
Tereza 17:14 19.01.2013
Stalo se mi temer to same, sice jsem v tehotenstvi pribrala jen 11 kg, ale zazitek mam temer totozny. Akorat nakonec ze me strihali obleceni jeste za behu na lehatku na operacni sal.... otevrena jsem byla na 9 cm a porad na me nekdo rval NETLACTE NETLACTE, bolest, beznadej, ze to malej neprezije, pak jsem se probudila na JIPCE.... Pristup personalu taky hodne podobny, sestry na oddeleni P3 mozna jeste horsi a rozhodne se nebojim rict kde to bylo - uzasny ustav PODOLI!
kateřina 08:00 19.01.2013
Radin; to říkám blb co nemá vychování. Jinak je pod moji úroveň se k vašemu komentáři vyjadřovat, snad jen to tykání si vyprošuju, tykají mě jen lidi kterým bych dokázala podat ruku a to VY nejste. Váše komentáře svědčí o výšce vaší inteligence.
Lucka 23:52 18.01.2013
Radine, to, že jsi vyjádřil svůj názor, z tebe nedělá ču*áka :-) Každý si v životě prošel něčím jiným a má jiné hodnoty, podle toho se potom odvíjí i jeho názory a postoje, které se nemusí zamlouvat všem ostatním. To ale ještě neznamená, že jsou to špatné názory, jde jen o úhel pohledu.
I když přiznávám, že by určitě šlo držet se ve slušných mezích a nesnížit se k nadávání
1 2 3 4 5 6 7