Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Téma alkohol je vždycky ošemetné. Patří k životu většiny lidí, ale málokdo přizná, že pije víc, než je běžný průměr. Jenže - co je běžný průměr? A kdy už je člověk na alkoholu závislý?

VÁŠ PŘÍBĚH: Přítel má rád alkohol. Asi už je závislý

Alkoholik
zdroj: Thinkstockphotos Alkoholik
aktualizováno 13.10.2013, 00:00 | 13.10.2013, 00:00 | doma.cz/em

Téma alkohol je vždycky ošemetné. Patří k životu většiny lidí, ale málokdo přizná, že pije víc, než je běžný průměr. Jenže - co je běžný průměr? A kdy už je člověk na alkoholu závislý?

Takové myšlenky trápí už víc než rok třicetiletou Hanku. Její přítel Karel, se kterým vychovává čtyřletého syna, má totiž hodně rád alkohol. Pije téměř po celý den, večer už mu dělává problémy komunikovat, často zapomíná a opakuje to, co už několikrát řekl. A Hanka je z toho nešťastná, píše server žena-in.

 

Její příběh prožívají určitě i jiné ženy. Ty zpočátku alkohol tolerují, možná si také nechtějí připustit, že problém je vážný. Je ale jasné, že pokud alkoholik odmítá jakoukoliv pomoc, společné soužití nemůže fungovat a nejlepším řešením je odejít.

 

PSALI JSME:

JAK TAJÍTE NEVĚRU VY? Další příběhy našich čtenářek

VÁŠ PŘÍBĚH: Plížila jsem se za nevěrníkem do lesa! A pak... hrůza!

VÁŠ PŘÍBĚH: Sestřenka se chtěla zabít. Kvůli manželovi!

 

 

"Žijeme spolu sedm let a ze začátku to bylo fajn. Ale tak poslední dva roky se to hodně zhoršilo a poslední rok už nemůžu... Dělám teď úplně všechno sama, Karel v podstatě vůbec nefunguje, každý den přijde večer opilý a unavený a jde rovnou spát. V lepším případě. V tom horším se někde v bytě svalí na zem (a to ho nejsem schopná zvednout), usne na záchodě nebo v předsíni.

 

Nevím, co mám dělat. Domluvy ani výčitky nepomáhají, když mu řeknu, že od něj s malým odejdu, nemá to žádný efekt. Alkohol už je mu přednější než my. A navíc odmítá jakoukoliv pomoc, volala jsem i kamarádce psycholožce, co bych mohla udělat, ale na nějaké sezení nebo léčení ho prostě nedostanu. Tvrdí, že to má pod kontrolou a že zbytečně vyšiluju. Jenže to říkají všichni alkoholici...

 

Bojím se, co bude dál. Naše dny jsou teď jeden horor za druhým. Všechno začíná už ráno, kdy si Karel „nenápadně“ dá panáka, ale já už to samozřejmě poznám, protože je to z něj cítit. Pak jde do práce, bohužel chodí pěšky, takže se nemusí nijak omezovat. Kdyby jezdil někam autem, aspoň ráno by nemohl pít. No, a když mu třeba kolem poledne nebo brzy po poledni volám, slyším, že už má naváto, občas blábolí nesmysly, občas říká nějakou věc třikrát a někdy vůbec neví, o čem mluvím, i když jsem mu to už několikrát opakovala.

 

 

Večery jsou pak prakticky pořád stejné, to už jsem popisovala. Nemáme žádný partnerský život, nemluvíme spolu, sex prakticky neexistuje, neřešíme důležité věci, to musím všechno já, s malým chodím taky všude sama. Vlastně je to asi dobře, protože se za Karla stydím, už několikrát mi udělal ostudu. Největší hrůzu mám z toho, že to všechno vnímá syn, že se jednou něco stane a on bude u toho.

 

Myslím, že už to brzy nezvládnu. Nebude to dlouho trvat, sbalím sebe i malého a odstěhuju se k rodičům. Ať se Karel třeba upije, já už u toho být nechci. A malý taky nebude.“

 

ČTĚTE TAKÉ:

Podraz od kamarádky: Proč to udělala?

Práce v zahraničí Viktora a Romanu odcizuje

Ženské prokletí – chlap jako přes kopírák. Jak si vybíráte vy?

 
23 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Sonique 12:58 15.10.2013
A to můžete být ještě ráda, že se Vám neztrácejí peníze z peněženky a že každá druhá kamarádka neříká, že jí obtěžuje a osáhává nebo podobný věci...Sbalte se a běžte pryč, než to Váš syn opravdu začne vnímat...třeba tatínka vytuhnutýho v předsíni nebo chrápajícího na zemi v koupelně....Myslím, že když teď už děláte všechno sama včetně starosti o dítě, tak to pro vás nebude moc velká změna, žít bez něj...a on se buď vzpamatuje nebo ne...
linda 10:18 15.10.2013
a ste si jista alkoholismem ? muj kamarad mel stejnej problem jako popisujete, kdyz mu telefonujete a na konec z toho byl nador na mozku
lenka 10:13 15.10.2013
mohli byste to tech pribehu prestat davat reklamu na ty strasny stranky, dekuji :)
To je jedno :) 18:56 13.10.2013
Milá paní zbalte se a běžte rovnou život s alkoholikem není k ničemu jen je to utrpení :( bohužel.Já tento problém neznám z vlastní zkušenosti naštěstí,ale kamarádka ho měla a má též malého syna.Dokonce se i s manželem kvůli tomu rozvedla vyhodila ho z bytu a bylo vymalováno!!!On ale nakonec pochopil a po asi 3.měsících se zvedl za dna a jsou opět spolu a štastní už asi další 3 roky takže není nic straceno jen to chce rozříznout a budťo se srovná nebo ne. Přeji pevné nervy a štěstí k tomu atˇto dopadne jak chce hlavně budťe vy spokojená s malím synkem :D !!!!!