Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vybíráte kočárek pro výlety s těmi nejmenšími? Poradíme vám, jak koupit ten pravý a doporučíme žhavé novinky

5 rad, jak vybrat ideální kočárek

Kočárek - 2
zdroj: isifa.com Kočárek - 2
aktualizováno 24.08.2012, 00:00 | 24.08.2012, 00:00 | doma.cz/ina

Vybíráte kočárek pro výlety s těmi nejmenšími? Poradíme vám, jak koupit ten pravý a doporučíme žhavé novinky

Výběr kočárku může být z dnešní široké nabídky opravdu složitý. Chcete s vaším miminkem běhat a chodit do přírody? Nebo naopak často cestujete autem a potřebujete skladnou a ne příliš těžkou variantu? Poradíme vám s výběrem.

 

1. Korbička, sporťák nebo golfky?


„Při nákupu kočárku byste měli rozhodně zohlednit věk, váhu a výšku dítěte. Klasicky se rozlišuje hluboký pro miminka, sportovní pro batolata a větší děti, s nimiž rádi vyrážíte do přírody a na delší cesty a golfové hole – ty jsou ideální na výlety do města a na kratší vzdálenosti. Pořídit si můžete také kombinovaný kočárek, který má jak sportovní sedák, tak hlubokou korbu a většinou na něj lze nasadit i autosedačka, “ doporučuje Jiří Bracháček ze společnosti Babystar, která se specializuje na dětské zboží.

 

Fotogalerie

1 / 8 Otevřít fotogalerii

 

2. Zvedněte si ho a složte


Stejně důležité jsou ovšem také rozměry kočárku, především pak jeho hmotnost a šířka. „Raději si ho zkuste zvednout, abyste věděli, co vás pak při jeho transportu čeká, vyzkoušejte, zda se dobře vleze do kufru vašeho vozu a myslete i na možnosti jeho uskladnění doma,“ radí Zuzana Rybářová z portálu malydobrodruh.cz, který se zaměřuje na dovolenou s dětmi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zařiďte si pracovnu v obýváku: Příjemný "home office"

TEST ovocných nanuků! Bez ovoce, zato s vepřovou želatinou

Nejlepší domácí zmrzlina: Zvládnete ji vyrobit i vy!

 

3. Tříkoláci versus čtyřkoláci


Dalším důležitým bodem je volba podvozku kočárku – pořídit můžete tříkolový, čtyřkolový, se zdvojenými nebo jednoduchými kolečky. „Některému rodiči vyhovují pevně ukotvená kola, jiný je vděčný za možnost aretace – tzv. volných kol. A nezapomeňte ani na použitý materiál – nafukovací a gumová kola zvládnou i náročnější terén, umělohmotná jsou opět spíše do města,“ říká Jiří Bracháček.

 

4. Malé ale důležité detaily


Na první pohled méně zásadními atributy při výběru kočárku je možnost sejmutí a praní potahu, snadná omyvatelnost, způsob upevnění dítěte v kočárku (ideální jsou pětibodové pásy), velikost a přístupnost nákupního koše, mechanismus brždění a také stupátko pro dítě.

 

Kočárek - 1
(Foto: isifa.com)

 

5. Vyzkoušejte jich co nejvíce


Spoustu věcí zjistíte až při používání kočárku, proto je lepší získat maximum informací a co nejvíce modelů si taky vyzkoušet na vlastní kůži. „Jako zkušená matka jsem při výběru kočárku pro druhou dceru pečlivě takový, který má individuálního nastavení zádové opěrky, opěrky nohou a pro moje pohodlí fázování rukojeti. Po předchozí špatné zkušenosti s přikupováním dalších doplňků jako jsou pláštěnka, slunečník, nánožník, držák na pití, adaptér pro autosedačku a podobně bych rozhodně doporučila rovnou si pořídit ty věci, které budete potřebovat, rovnou,“ dodává z vlastní zkušenosti Zuzana Rybářová.
 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře