Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Úklid je v podstatě jednoduchý! Jen musíte vědět, jak na to.

6 triků, jak zrychlit domácí úklid

aktualizováno 23.09.2011, 00:00 | 23.09.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Úklid je v podstatě jednoduchý! Jen musíte vědět, jak na to.

Čerstvé skvrny vyčistíte rozhodně snáze, než ty zaschlé a když pokaždé něco málo jen tak mimochodem uklidíte, ušetříte si spoustu práce. Častý drobný úklid je tak lepší, než velký úklid po delší době. To nevadí, že se vám to ještě nepodařilo, trénujte si nové stereotypy a brzy nad tím nebudete muset ani přemýšlet a váš domov se bude blýskat čistotou!

 

Plánujte! Pořádně si promyslete, jak budete během úklidu postupovat. Projděte si jednotlivé místnosti a naplánujte, co v každé z nich chcete udělat a také, co k tomu budete potřebovat. Sepište si seznam a zaměřte se vždy pouze na jednu místnost.

 

Dbejte na dostatek úložných prostor! Většina z nás ukládá doma spoustu věcí (mnohdy více, než skutečně potřebujeme) a když už je v domovech máme, je nezbytné, abychom je měli kam uložit a aby zároveň naše skříně nepraskaly ve švech.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proměňte váš byt TRENDY DOPLŇKY!

12 tipů, jak přimět děti zdravě jíst

Podzimní túry: oblečte se prakticky i šmrncovně!


Myslete prakticky! Nový nábytek si kvůli snadnějšímu úklidu pořizovat pravděpodobně nebudete, ale můžete změnit stávající systém věcí tak, aby se vám v jejich blízkosti lépe uklízelo. Častým kamenem úrazu v tomto jsou kabely a zásuvky, které se díky pořizování nových přístrojů kupí do chaotických změtí. Pořiďte si různé držáky a tato místa uspořádejte. Možná byste se divila, kolik se zde drží bakterií. Objevte super slevy pro úklid celého bytu.

 

Vracejte věci na původní místo! Ukliďte po sobě věci, jakmile s nimi skončíte. Odměnu za tuto aktivitu pocítíte především ve chvílích spěchu, kdy v mžiku popadnete rtěnku i klíče od auta a možná ušetříte přesně ty dvě minuty, díky kterým vám neujede tramvaj. Krásné domácí prostředí pak bude odměnou každodenní.

 

Frekventované místnosti uklízejte často! Nejvíce času většinou trávíme v kuchyni. V té se velmi dobře daří bakteriím, které si pochutnávají na jídle i nečistotách a proto zde musíme uklízet často. Aktivita to není nejzábavnější, ale můžete si ji zpříjemnit používáním kvalitních a vhodných přípravků a nástrojů, které vám vaši práci usnadní. Do každé kuchyně rozhodně patří kvalitní houbička, která bakteriím nedá šanci. Při jejím výběru sáhněte po té, která má 3D povrch. Díky této struktuře Vám nepoškrábe nádobí a odstraní i tu nejodolnější špínu.

 


Naučte se rychle vytírat!
Vytírání je jednou z aktivit úklidu, které se nevyhnete, pokud nechcete žít v přítomnosti milionů bakterií. Dělejte to proto správně a efektivně. Jednou z častých chyb je používání příliš mokrého mopu – jezírko v pokoji špínu neodstraní a není dobré pro vaši podlahu. Využijte proto moderní vychytávky jako multifunkční mop se zabudovaným sprejem 1.2 Spray od Viledy, se kterým se těmto nešvarům vyhnete, a práci vám značně zjednoduší. Prostě mop vytáhnete ze skříně, setřete podlahu a máte hotovo.

 

Nebude to snadné, ale uvidíte, že až se vám „uklízecí návyky“ dostanou pod kůži, ubyde vám spousta starostí a také stresu. Návštěvy budete moci přijímat kdykoli se vám zachce a to vždycky v příjemném prostředí. Příchody z práce domů budou také o něco příjemnější, když vás hned po otevření dveří nebudou hypnotizovat nečistoty, které by volali po úklidu.
 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

7. trik 13:13 29.09.2011
7. trik - paní na uklízení. Nemusíte přemýšlet jak zrychlit svojí činnost, prostě se vrátíte domů a je uklizeno. www.pracovni-nabidka.cz