Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Při vydařené dovolené můžete zažít nezapomenutelné chvíle. Vámi plánovaný odpočinek se ale také může proměnit v pořádný horor. Přinášíme cenné rady, které tomu zabrání.

Chystáte se ještě na dovolenou? Cenné rady, které zabrání zdravotním problémům

Dovolená
zdroj: Thinkstockphotos Dovolená
aktualizováno 21.08.2016, 00:18 | 21.08.2016, 00:18 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Při vydařené dovolené můžete zažít nezapomenutelné chvíle. Vámi plánovaný odpočinek se ale také může proměnit v pořádný horor. Přinášíme cenné rady, které tomu zabrání.

Nepodceňujte lékárničku

 

Při přípravě na cestu do ciziny nepodceňujte vybavení vaší lékárničky. Její obsah je třeba mít přizpůsobený prostředí, délce pobytu a dostupnosti zdravotního zařízení. Kromě léků, které cestovatel běžně užívá, nesmíte zapomenout na ty proti horečce, bolesti hlavy, nevolnosti či zácpě.

 

Lékárnička by měla obsahovat též krém potřebný při poštípaní hmyzem, repelent, pohotovostní obvazy, pinzetu, náplasti, léky proti plísňové infekci na nohou a lék na ochranu před malárií - v případě pobytu v oblasti s výskytem tohoto onemocnění. Příbalové letáky léků si prostudujte ještě doma před odjezdem. Léky je třeba uchovávat v suchu, chladu a tmě.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: 

Jak se nenechat nachytat nabídkou last minute dovolených?

Jak zvládnout návrat z dovolené

 

Dovolenková strava


Dobrý pozor si dávejte i při konzumaci místní stravy. Dbejte na to, aby jídlo bylo vždy uvařené či upečené. Nejezte neumytou syrovou zeleninu a ovoce. Rovněž se vyhněte i syrovému masu, rybám a mořským plodům, majonézám, vajíčkům a studeným mísám. Voda se doporučuje pít pouze balená.

 

  

 Pozor na slunce


Na svoje zdraví dbejte i na pláži. S opalováním to za každou cenu nepřehánějte. Vyhnout slunku byste se měli hlavně mezi 11 a 15 hodinou. Svou pokožku chraňte kvalitním opalovacím krémem s vysokoým faktorem. Děti do jednoho roku by se neměly vystavovat přímému slunečnímu záření vůbec. Pokrývkou hlavy a slunečními brýlemi zabráníte nepříjemnému úpalu.

 

Přejeme krásnou dovolenou.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře