Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jste začátečníci a nechcete se pouštět do žádných větších akcí? Připravte si hamburger!

Grilování pro začátečníky: Domácí burger!

Domácí burger může mít různé podoby
zdroj: Thinkstockphotos Domácí burger může mít různé podoby
aktualizováno 28.04.2013, 00:00 | 28.04.2013, 00:00 | esn

Jste začátečníci a nechcete se pouštět do žádných větších akcí? Připravte si hamburger!

Domácí hamburger totiž zvládne úplně každý a není na tom nic složitého. Podle našich základních kroků si pochutnáte i vy.

 

Výběr a příprava masa

 

Do hamburgeru patří poctivě namleté maso. Rozhodně pro něj nechoďte do supermarketu, nikdy totiž nevíte, z jak kvalitního masa namletá hmota je. Vydejte se raději k řezníkovi, který vás nechá si maso vybrat a před vašimi zraky ho namele.

 

Nejčastěji se používá maso hovězí a vepřové namleté dohromady v poměru padesát na padesát. Pokud ale sáhnete pouze po hovězím, určitě to nebude krok vedle.

 

 

Neméně důležitý je i výběr koření. Do mletého hovězího masa se hodí téměř vše. Mletá pálivá i sladká paprika, kmín, pepř, ale náš tip je, přidat do masa trochu směsi indického koření. Vyzkoušejte třeba červené nebo zelené kari.

 

Maso smíchejte s vejcem, aby hmota držela pohromadě. Přidat můžete i trošku mouky. Potom rukama vytvořte placku a grilujte nad rozžhavenými uhlíky.

 

Pokud vás zajímá přesný počet surovin, podívejte se na naše video na POKLIČKA.CZ, kde Kuchař Ivan Vodochodský připravil skvělý hamburger s karamelizovanou cibulí.


Kde sehnat housku na burger

 

Houska, do které přijde maso a zelenina by měla být dostatečně velká. Většinou v obchodě seženete housky určené přímo na grilování a hamburgery, najdete je v oddělení s vakuovaným, pečivem. Jejich výhodou je, že si jich můžete koupit několik do zásoby, protože dlouho vydrží.


Příloha a něco navíc


Nezapomeňte při přípravě hamburgeru na oblohu. Neměl by chybět kus čerstvého salátového listu, okurka ani rajče. Můžete do housky přidat ale také něco extra. K mletému masu se hodí i různé druhy sýru, třeba čedar nebo gouda. Pohrát si můžete i s cibulí, kterou můžete nechat zkaramelizovat.


Při grilování hamburgerů neustále gril hlídejte. Nesmí totiž hořet plamenem, uhlí musí jen sálat teplo.

 
18 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

lukasFX 20:49 19.11.2013
Víc nechutnej recept jsem neviděl...prej důležitý výběr je i koření...hodí se vlatně jakýkoliv...to psala nějaká osoba z mimibazaru ne
anonym 14:18 29.04.2013
tohle není recept na burger, ale na karbanátek, do burgeru se vajíčko ani mouka nepřidávají