Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pravidelně se naše společnost KORADO, a.s. účastní odborných sympozií, Jak to dělají jinde. Mezi časté otázky posluchačů patří: Proč měnit radiátor a jak je výměna radiátoru časově náročná a jak správně postupovat?“

Proč a jak vyměnit radiátor?

Korado
zdroj: Oficiální zdroj Korado
aktualizováno 04.10.2010, 10:11 | 04.10.2010, 09:52 | Komerční sdělení

Pravidelně se naše společnost KORADO, a.s. účastní odborných sympozií, Jak to dělají jinde. Mezi časté otázky posluchačů patří: "Proč měnit radiátor a jak je výměna radiátoru časově náročná a jak správně postupovat?“

Výměna radiátoru úzce souvisí s komplexní revitalizací domu. Mezi první aktivity patří zateplení obvodových plášťů a oprava střechy s jejím současným zateplením. Tyto aktivity vedou k výraznému snížení celkových tepelných ztrát domu. Této změně by měla odpovídat i změna systému vytápění a to minimálně v přeregulování celé otopné soustavy. Původní článkové radiátory byly dimenzovány na tepelné ztráty v době výstavby.

 

Tyto články se hlavně vyznačují svým velkým objemem topného media, které je až třikrát větší než u radiátorů deskových. Tento objem má velkou tepelnou setrvačnost a díky ní velmi pomalu reaguje na potřebné změny. Díky tomu mnohdy musíme zbytečně větrat a tím neúmyslně zvyšujeme únik tepla.

 

Svojí konstrukcí navíc daleko lépe rozloží průběh teploty od podlahy směrem ke stropu jak je vidět na následujících obrázcích.

 

Korado
(Foto: Oficiální zdroj)

Korado
(Foto: Oficiální zdroj)


Toto rozložení teplot umožňuje snížení hodnoty, na kterou místnost vytápíme. Získáme tak vyšší tepelnou pohodu při nižší spotřebě tepelné energie. Rovnoměrné rozložení navíc snižuje možnost vzniku kondenzace na obvodových stěnách místnosti, a tím minimalizuje potenciální vznik plísní.

 

Neméně důležitý moment pro rozhodování v současné době představuje podpora realizovaná Státním fondem rozvoje bydlení – program Nový Panel. Výměna radiátorů je v tomto programu zařazena do nejvíce podporované skupiny, kde můžete získat příspěvěk na úroky z úvěru ve výši až 4%

 


Další důležitý faktor představuje hloubka radiátoru. Téměř každý kdo bydlí v bytovém domě, ví, že i pár centimetrů znamená mnoho. Když přidáme i dokonalý design je rozhodování jistě jednoduchou záležitostí.

 

Korado
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Výběr radiátoru je velmi jednoduchý. Potřebujeme znát rozměry a následně počet žeber radiátoru, který bude nahrazen. V následující tabulce jednoduše nalezneme stávající radiátor a k němu odpovídající radiátory deskové. Pokud si nejsme jisti, není nic jednoduššího, než obrátit se na některého našeho specialistu, případně společnost, která v místě vašeho domu provádí vlastní montáž. S výběrem nám pomůže naše internetová prezentace, kterou naleznete na www.korado.cz. Na této stránce si můžeme vybrat i barvu radiátoru, protože již dávno neplatí, že radiátor je pouze bílý.

 

Korado
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Nyní přijde na řadu věc asi nejjednodušší, vlastní výměna.
Vypuštění topného media je prvním krokem. Následuje demontáž starého tělesa, která nepředstavuje nijak náročný úkon. Tyto radiátory, byly ke zdi připevněny na ocelových závěsech, které je nutno odstranit. Naši partneři pro odříznutí masivního kovu požívají mečové pily. Jejich výhodou oproti kotoučovým bruskám je výrazně čistější pracovní prostor.

 

Korado
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Obnaženou stěnu je vhodné zapravit (zatmelit či zasádrovat do roviny a jistě i vymalovat, kdy budeme mít opět příležitost dostát se takhle pohodlně za radiátor).

 

Korado
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Montáž spočívá v umístění nosných prvků radiátoru a následně jeho opětovné připojení k otopnému systému prostřednictvím původních rozvodů.

 

Korado
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Na závěr napustíme otopný systém mediem a odvzdušníme nový radiátor.

 

Korado
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Je hotovo. Můžeme jen spokojeně čekat, až se zima zeptá. My máme odpověď.

 


Z textu jednoznačně vyplývá, že výměna radiátorů společnosti KORADO, a.s. je rychlá a pro každého instalatéra i jednoduchá.
KORADO, a.s.
kontakty
www.korado.cz
Infolinka zdarma: 800 111 506

 

Podívejte se na video:


 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Pacovský 11:15 19.11.2013
Tato výměna proběhla i u nás rodinném domku. Chtěli jsme zachovat původní rozvody, jelikož byly v dobrém stavu a vybrali si tyto radiátory Radik Klasik. Objednali jsme to u firmy, protože zase nejsem takový šikula, abych to zvládnul. Když jsem ale viděl, co dá práce vyměřit pověšení radiátoru, aby to pasovalo na trubky, nelitoval jsem, že jsme si je pozvali. Měnili nám 8 radiátorů, některé byly hloubky 100mm, některé jen 70mm a platili jsme 40 000,- Radiátory hřejí hned a hlavně netečou jako ty původní.
janaov 09:47 05.10.2010
no to by mě taky zajímalo hlavně ceny .pak budem valit oči .
Pavel Železný 15:30 04.10.2010
Nádherný reklamní článek. Škoda jen, že se jeden nedozví, jaká je modelová cena za službu výměny takového radiátoru. A že by taková informace byla na partnerských stránkách? Ani náhodou.