Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Poradíme vám vychytávky, které vám usnadní život a ušetří peníze.

Tipy pro single ženy: Jak a kde ušetřit v domácnosti

Žena doma
zdroj: Thinkstockphotos Žena doma
aktualizováno 29.10.2012, 00:00 | 29.10.2012, 00:00 | doma.cz/ina

Poradíme vám vychytávky, které vám usnadní život a ušetří peníze.

Život lidí, kteří se rozhodli žít bez stálého partnera, přináší řadu výhod, ale i úskalí. Na jednu stranu se nemusíte nikomu zpovídat, proč se drink s kamarády po práci protáhl do půlnoci nebo proč dva dny není umyté nádobí. Na druhou stranu zatímco zadaní jedinci mají šanci, že domácnost sem tam uklidí ten druhý, vy jste odkázaná pouze na sebe. Abyste nemusela trávit svůj volný čas s mopem v ruce, podívejte se na aktuální úklidové vychytávky, které ušetří nejen váš čas, ale i peníze.

 

 

Zatímco vaše zadaná kamarádka se o nájem a zálohy na energie dělí napůl s partnerem, vy platíte vše jen z vaší kapsy. S překvapením pak zjistíte, že ačkoliv oni jsou dva, na složenkách máte za elektřinu přibližně stejnou částku. Proč? V obýváku svítit musíte, ať už jste tam sama nebo vás tam je pět a standardní lednička odebírá také stejně energie bez ohledu na to, jestli v ní máte jeden nebo dva jogurty. Abyste zabránila zdrcujícím částkám za zálohy koncem měsíce, můžete si pořídit například ledničku (s obsahem okolo 100 litrů) nebo pračku s menším obsahem (na 3,5 kg prádla) pro jednočlenné domácnosti, které jsou na trhu již běžně k mání. Rukama vám tak „proteče“ méně peněz za vodu i elektřinu.


ČTĚTE TAKÉ:
Velký redakční test: Hledali jsme nejlepší máslo na trhu
Jak naučit DÍTĚ ANGLICKY v 10 krocích
Velký test jogurtů: Místo ovoce i řepa, nebo dýně

 

I stírání prachu z podlahy nemusí být činnost, při které napustíte do kbelíku litry vody a s hadrem se plazíte po zemi. Vychytávkou, která vám usnadní život, může být robotický mop nebo elektrická prachovka (např. Virobi od Viledy za 899,-Kč). Stačí zmáčknout jedno tlačítko a tento pomocník pracuje bez vás za vás. Nepotřebuje žádnou vodu, nemusíte tudíž z koupelny tahat kvanta vody. Navíc funguje na dobíjecí baterky a nehrozí tedy, že při úklidu budete zakopávat o kabely.

 

Být singles zkrátka není jen procházka růžovým sadem bez závazků a povinností vůči druhému. Pokud patříte mezi ně, naučte se proto pár triků, jenž vám nejenom ušetří peníze, ale i energii a čas, který můžete věnovat skutečně sama sobě.
 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lenka 09:47 28.01.2014
To je konstatování a rozdíl mezí párovým a singel soužitím, ty rady se nějak vytratily :D
chytrolín 18:49 19.03.2013
A na záchod choďte jen jednou za den, ušetříte spoustu prachů za vodu. A nemejte se !!!
Majda 16:29 04.03.2013
No jo, článek je o ničem jako většina. Ztráta času klikat na takovéto stránky.
ZeRa 13:35 20.02.2013
bohužel musím souhlasit....asi se dám na psaní článků, tohle zvládne každý ...a třeba mi za to někdo ještě i zaplatí? :)
Leo 14:22 18.02.2013
To je pravda, článek o ničem.
Markét 12:56 29.10.2012
"Tipy jak a kde ušetřit v domácnosti" - a kde jsou jako ty tipy?? :D Kromě toho, že se poradilo, ať si ženská koupí menší pračku, ledničku a robotický vysavač, se v tom článku vůbec nic nepíše! Bože, to je úroveň... Tomu se říká - napiš článek a je jedno o čem...