Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Aby se vám podařilo vaše pečení, jak má, začněte výběrem toho správného tuku na pečení. Poradíme, jaký je šetrný k vaší linii, který prospěje zdraví a který bude nejlépe chutnat!

Velký test TUKŮ NA PEČENÍ: Který je nejlepší

Test tuků na pečení - 2
zdroj: Martin Chamer Test tuků na pečení - 2
aktualizováno 06.12.2012, 15:34 | 06.12.2012, 15:34 | doma.cz/ina

Aby se vám podařilo vaše pečení, jak má, začněte výběrem toho správného tuku na pečení. Poradíme, jaký je šetrný k vaší linii, který prospěje zdraví a který bude nejlépe chutnat!

Tuků na pečení je mnoho, jaké jsou mezi nimi rozdíly, na co byste si při nákupu měli dát pozor a který vyhrál náš redakční test? Každé správné hospodyňce určitě záleží na výsledku pečení, kromě chuti je důležitá i vůně, barva a konzistence. Veškeré pečení však začíná u nákupu toho správného tuku.


Vybrat si můžete mezi několik typy. Proč vlastně nepečeme na másle? Když pomineme v průměru až o třetinu vyšší cenu, tak i ze zdravotního hlediska není máslo příliš vhodné. Sice máslová chuť je nezaměnitelná, ale máslo zvyšuje hladinu cholesterolu, tudíž bychom se ho měli při pečení stranit, nebo ho co nejvíce omezit.

 

Fotogalerie

1 / 7 Otevřít fotogalerii


Rostlinné tuky na pečení tedy představují vhodnější variantu. Zkušenost hospodyněk navíc praví, že díky rostlinným tukům, získá pečivo větší křehkost a cukroví je křupavější.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vykouzlete tradiční Vánoce! KALENDÁŘ příprav

Velký test Mikulášů: Nešiďte děti kalorickými náhražkami

Velký test medů: Údaje o původu šokují

Pekaři nás šidí! Tvarohová náplň bez tvarohu, jablečná jen s 20 % jablek!

 

Kvůli lepší roztíratelnosti se do emulgovaných tuků přidává tzv.vodný roztok. „Některé výrobky obsahují ve vodném roztoku pouze vodu, ale jiné třeba smetanový zákys, nebo sušenou syrovátku. Chuťově přijatelnější budou ty, které mají ve složení právě třeba tu syrovátku či zákys,“ vysvětluje technoložka potravin Marcela Grecová.


Pokrmové ztužené tuky

 

„Jde o směs oleje a tuků (případně i se sádlem, lojem), bez obsahu vody. Ztužené tuky jsou tedy tučnější a mohou být zdrojem trans nenasycených mastných kyselin, které jsou zdraví škodlivé. Jejich hodnoty by však neměly díky moderním technologiím převyšovat 2 % z celkového obsahu tuků. Dnešní ztužené tuky jsou mnohem lepší, než bývaly v 80. letech, tudíž se při občasné konzumaci nemusíte ničeho obávat, dodává Marcela Grecová.

 

 

Tabulka - Tuky na pečení
(Foto: doma.cz)

 

Hera 250g / 26 Kč

 

Test tuků na pečení - 5
(Foto: Martin Chamer)


Hera patří ke stálicím v našich kuchyní, představuje totiž ideální poměr rostlinných tuků a vodného roztoku, který ale obsahuje sušené syrovátko. To zajistí pečivu lepší chuť. Navíc oceňujeme i menší obsah soli.

*****


Zlatá Haná 250g / 21 Kč

 

Test tuků na pečení - 1
(Foto: Martin Chamer)


Tento tuk se hodí na pečení do 180 °C. Obohatí vaše pečivo o příjemnou chuť, díky obsahu mléčného tuku a smetanového zákysu.
****


Hera Máslová 250g / 22 Kč

 

Test tuků na pečení - 4
(Foto: Martin Chamer)


Hera máslová je tučnější variantou klasické Hery, která obsahuje ovšem více soli. V pečení chutná možná více, pokud vám ovšem nevadí, že sníte o něco více tučnější pečivo. Hodí se na pečení do 200 °C.

****


Omega 250g / 27 Kč

 

Test tuků na pečení - 6
(Foto: Martin Chamer)

 

 

Omega je 100% rostlinný tuk, který se hodí opět pro pečení do vyšších teplot a příprav cukrářských polev a náplní. Jen musíte počítat s tím, že budou opravdu hodně tučné. Omegu chválíme za praktičtější otevírání, díky němuž nejste hned celá opatlaná.

***


ČTĚTE TAKÉNA POKLICKA.CZ:

Medové vánoční perníčky

Tradiční staročeské perníčky

 

 

Stella Extra 250g / 18 Kč

 

Test tuků na pečení - 8
(Foto: Martin Chamer)

 

Stella patří mezi rostlinné margaríny a obsahuje 80% tuku a nejvíce kalorií ( 100g / 720kcal). Je hodně olejová, to ucítíte hned při rozbalení. Ve vodném roztoku obsahuje pouze vodu, proto nepatří zrovna k nejchutnějším základům pečení. Máslové aroma téměř není cítit.
***

 


Sarina Family 10 Kč

 

Test tuků na pečení - 7
(Foto: Martin Chamer)

 

Třičtvrtě tučný margarín obsahuje sice nejméně kalorií, ale najdete v něm sorbáty a žádné chuťově příjemné látky. Obsah soli je o něco vyšší než u ostatních výrobků.
**


Ceres Soft 375g / 32 Kč

 

Test tuků na pečení - 3
(Foto: Martin Chamer)

 

Tento 100% rostlinný tuk je ideální na smažení, pečení, tedy ve chvíli, kdy budete chtít připravovat pokrm nad 180°C. Jinak přestavuje zbytečně moc kalorií a navíc není tak chutný jako ostatní druhy. Navíc na první pohled je bílá hmota lehce odpudivá

**

 

 
33 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Katka 13:30 21.11.2017
Na druhou stranu my, kteří jsme alergičtí na mléko, mám alergické 2 děti ze 3, jsme za stellu moc moc vděční. Když cukroví jde udělat podle normálních receptů po babičce a ještě má spoň máslovou chuť, když už neobsahuje máslo!!!
Štěpánka 17:02 02.03.2017
Co to je za článek, popisujete škodlivost másla a vychvalujete rostlinné tuky, které všechny obsahuji palmový olej. Ten je nejen karcinogenní, škodlivý na cévy, ale predevšim jeho produkcí poškozujeme naší planetu. Jeho používání by mělo být zakázáno a ne ho cpát úplně do všeho.
josef 12:17 06.12.2016
Snažil jsem se dobrat nějakého výsledku z diskuse, jaký ztužený tuk použít, ale nic. Už jsem zatratil Heru, ale pak jsem změnil názor.
Zkuste si přečíst toto:
http://www.vitalia.cz/clanky/ktere-tuky-jsou... se, že nejvyšší obsah transmasných kyselin (TMK) mají právě stella, linco, a další zde vyjmenované, 3 až 15%.
Hera je pod 1%.
Delfín 19:27 20.04.2016
Chybí mi v tom přehledu Lira! Ta je podle mne daleko lepší než nějaká Omega či Stella. Aspoň chuťově...
Dita 22:46 15.02.2016
V Heře je obsažen palmový olej! Pokud se chcete alespoň trochu zasadit o to, aby se naše planeta přestala ničit, tak čtěte složení potravin a vybírejte ty bez palmového oleje. Nejen že škodí zdraví, ale umírají kvůli jeho pěstování miliony zvířat. Některá jsou na pokraji vyhubeni.
hfnm5f 16:00 24.12.2015
To hodnocení je fakt trapná fraška. Přece závisí k jakému účelu ten tuk chcete použít. Je pochopitelné že margarín (Stella) či lépe řečeno roztíratelný ztužený tuk obsahuje vodu. Tak to má být. Mají máslovou chuť, protože mají připomínat máslo a voda či přesněji řečeno vodík je v tom proto, aby ji bylo více, vyšla na více porcí když si ji mažete na chleba a ve výsledku jste tak snědli méně nasycených mastných kyselin. Nechápu však z jakého důvodu tu není uvedena Rama, když tu je Stella. Očividně je to psáno na objednávku. Takže pokud jde o mě, Stella je jednička protože je tužší než Rama. A pokud chcete péct tak si vemte Heru. Ale pokud ji chcete na chleba tak si vemte Ramu nebo Stellu. Článek je zaujatý a neobjektivní. Nuda
Jiří 09:22 14.12.2015
Samozřejmě, že máslo cholesterol nezpůsobuje, máslo chlesterol obsahuje, a to 250 mg na 100 g másla.
Ivana 08:41 14.11.2015
Jde o lživý článek odshora dolů. Máslo cholesterol nezpůsobuje - to dnes už ví skoro každý, nemá se ale nic přehánět. Doslova jedem jsou všechny ztužené tuky, ať jsou vyrobeny z čehokoli, včetně Hery. Sám o sobě palmový tuk neškodí, pokud není ztužen - to je zase oblbovací kampaň zelených. Jednoduše ztužený tuk vám ucpává jemné žilky, usazuje se, kde nemá, protože ho tělo neumí vyloučit a způsobuje spoustu civilizačních chorob - třeba infarkty. Buňky nemohou dýchat, protože jsou ucpávány ztuženými tuky. atd....
Iva 19:15 17.02.2015
Bohužel ve všech, naprosto ve všech koupených oplatkách, sušenkách, listovém těstu,prostě v pečivu je palmový tuk a nebo je skryt pod názvem rostlinný. Proč se tam dává, je jasné, je hodně levný. Do domácího pečení se nedávají žádné přísady, barviva, ochucovadla, kypřidla a jím podobné jedy a také vydrží např. vánoční pečivo v chladu i 3 měsíce, pokud se nesní. Je to tak?
hana blahová 21:35 28.10.2014
Peču už dobře čtyřicet let,v občasných záchvatech o takzvaně zdravou výživu jsem vyzkoušela různé tuky,ale vždycky jsem se pokorně vrátila k máslu.Jakýkoliv jiný tuk změní nejenom chut',ale i konzistenci buchet i cukroví.Používám recepty,z nichž většina je po prababičce a jsou skvělé,pouze jsem u některých snížila poměr cukru k ostatním surovinám,koneckonců kolik sladkého a jak často normální člověk sní,daleko horší jsou průmyslově vyráběné cukrovinky,u kterých ani pořádně nevíme co obsahují,hlavně jaký tuk.
1 2 3 4