Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Držíte štíhlou linii a hlídáte si každý gram? Pak jste se pravděpodobně smířili s tím, že během letošních teplých dnů zmrzlinu neolíznete. Dobrou zprávou je, že existují chladivé dobroty, které si můžete dopřát i v dietním režimu, nevěříte?

Dopřejte si ZMRZLINU i během hubnutí! Víme, po kterých nepřiberete

zmrzlina - 2
zdroj: Thinkstockphotos zmrzlina - 2
aktualizováno 19.04.2018, 00:00 | 19.04.2018, 00:00 | doma.cz

Držíte štíhlou linii a hlídáte si každý gram? Pak jste se pravděpodobně smířili s tím, že během letošních teplých dnů zmrzlinu neolíznete. Dobrou zprávou je, že existují chladivé dobroty, které si můžete dopřát i v dietním režimu, nevěříte?

Přibývající teploty lákají k nákupu zmrzliny, která nás osvěží a dodá potřebnou energii. A tak by byla velká škoda, kdybychom si tento ledový dezert odpírali.

 

Zaměřte se na obal!
V první řadě si musíme uvědomit, že každá zmrzlina v sobě skrývá cukry a tuky. I produkty, které nesou označení "light" nebo "dietní", rozhodně nejsou zárukou toho, že jsou zdravé a odlehčené. Všímejte si tedy obalu, ze kterého vyčtete, kolik cukru a tuku daná pochoutka obsahuje. „Zmrzlinu si můžete klidně dopřát ve formě svačiny. Hlídejte si ale obsah cukrů ve zmrzlině. Nutriční tabulky podle nové legislativy nerozlišují obsah přirozených a přidaných cukrů, proto se vždy dívejte i na složení výrobku na obalu. Složky, které jsou ve výrobku obsaženy nejvíce, jsou vždy uváděny na začátku,“ říká nutriční specialista RNDr. Pavel Suchánek.

 

 

Snažte se vyhnout jogurtovým, smetanovým a čokoládovým produktům. Oproti tomu se zaměřte na ovocné zmrzliny, které v sobě nesou co největší podíl daného ovoce. Zároveň ale nezapomínejte na to, že i ovocné zmrzliny obsahují cukr - fruktózu. Ta sice není tak rafinovaná jako bílý cukr, ale našemu hubnutí nepomůže. Z toho vyplývá, že ovocnou pochoutku si dopřejte v dopoledních hodinách, tedy v čase, kdy byste podle zdravého a vyváženého jídelníčku měli konzumovat ovoce. „U zmrzlin je také dobré si hlídat poměr mililitrů a gramů. Pokud má balení např. 55 mililitrů a pouze 25 gramů, značí to, že balení zmrzliny obsahuje příliš vzduchu. Dávat pozor bychom měli také na obsah ovoce ve zmrzlinách. U některých výrobků je bohužel pravé ovoce nahrazováno nejrůznějšími sirupy,“ říká Dalena Martiníková, která vymyslela zmrzlinu Mrož.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Osvěžte se originální domácí zmrzlinou s želé a medvídky RECEPT
Jak poznat kvalitní zmrzlinu? Víme, na co si dát na obalech pozor
RECEPTY na nejlepší domácí zmrzliny

 

Důraz na kvalitu
Máte chuť pořádně zhřešit? Pokud ano, pak si vyberte výrobek, který je složen z kvalitních surovin a žádných náhražek. Raději si dopřejte dobrou smetanou zmrzlinu politou pravou čokoládou než levný vodový nanuk, který je přeplněn barvivy a éčky. Nejen, že z kvalitní zmrzliny budete mít větší prožitek, ale především vašemu tělu tolik neublíží jako zmrzlina plná chemie. Mnoho odborníků se také shoduje na tom, že čas od času si dobrou zmrzlinu můžeme dopřát, a to třeba před náročným sportovním výkonem. V ideálním případě si pochoutku dejte třeba před dopoledním během nebo návštěvou fitka.

 

Náš tip:

 

Zmrzlina
(Foto: Archiv firem)

 

* UGO zmrzlina. Letní mlsání ze 100% nepasterizované ovocné šťávy, bez laktózy, konzervantů, barviv, a pokud si ji dáte do kelímku nebo poháru, tak i bez lepku.
* Jogurtová zmrzlina v pravé belgické čokoládě Zmrzka, Hollandia, 15 Kč.
* Jahodová dřeň Mrož obsahuje 55 % ovoce, díky čemuž si ji můžete dopřát i v dietním režimu, Prima zmrzlina, 20 Kč.

* Mangová zmrzlina s malinovou polevou vás osvěží a dodá vám potřebnou energii, Häagen-Dazs Mango&Raspberry.
* Maliny patří mezi nejoblíbenější letní ovoce a obsahují spoustu vitamínů. Zmrzlina obsahuje více než 60% malin a výbornou polevou, Prima zmrzlina, 16 Kč.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře