Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Lehké zeleninové jídlo. Pro zdraví i krásu!

Grilovaný kozí sýr

Sýr
zdroj: Oficiální zdroj Sýr
aktualizováno 03.07.2011, 09:20 | 03.07.2011, 00:00 | doma.cz/kat

Lehké zeleninové jídlo. Pro zdraví i krásu!

Recept pro čtyři osoby

Kozí sýr Buche de chevre 4 plátky  po 70 g
Toast 4 ks
Červená řepa 300 g
Balsamiko 0,2 l
Cukr krystal 200 g
Špetka soli
Frisé 100 g
Červená čekanka 100 g
Med 100 g
Tymián čerstvý 4 stonky
Vinný červený ocet 4 polévkové lžíce
Vlašské ořechy 10 g
Citrónová šťáva 10 g
Jablečný juice 0,1 l
Piniové ořechy 5 g
Olivový olej 2 polévkové lžíce

Postup


Nejprve si dáme vařit umytou červenou  řepu s balsamikem, solí a cukrem (vaří se  slupkou, aby neztratila  barvu). Řepu vyndáme uvařenou do poloměkka. Vychladlou oloupeme a nakrájíme na kousky cca 1cm. Vývar z řepy zredukujeme (svaříme), přidáme nakrájenou červenou řepu a necháme chviličku provařit. Pak přelijeme do nádoby a dáme do lednice.
Připravíme si medovou zálivkou. Med dáme do mixeru (ne do šlehače) přidáme jablečný juice, tymián bez tvrdých stonků, ocet, vlašské ořechy, citrónovou šťáva, sůl a vše rozmixujeme a přecedíme přes jemné sítko.


Doprostřed talíře dáváme studenou červenou řepu, pokapanou medovým dresingem. Dále na řepu vkládáme natrhané saláty pokapané olivovým olejem, přidáme opečený toast, který jsme před tím tvořítkem vykrojili na stejný tvar jako kozí sýr. Na toast dáme opečený kozí sýr (stačí opéct na teflonové pánvi po obou stranách více zprudka) okolo posypeme opečenými piniovými ořechy.

 


Jako předkrm doporučuje pro okouzlující spojení chuti kozího sýra s červenou řepou Stanislav Aubrecht, spolumajitel restaurace U Zlatého lva.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře