Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pavlína Berzsiová vám přináší jednoduchý recept na výborný nedělní zákusek pro celou rodinu! Podívejte se a potěšte své chuťové pohárky.

Lehký piškotový nákyp s citrusy

Vložit video na:

aktualizováno 10.07.2012, 00:00 | 10.07.2012, 00:00 | TV Nova

Pavlína Berzsiová vám přináší jednoduchý recept na výborný nedělní zákusek pro celou rodinu! Podívejte se a potěšte své chuťové pohárky.

Vejce vyšleháme s cukrem na pěnu a pak lehce vmícháme prosetou polohrubou mouku. Těstem naplníme obdélníkovou zapékací formu o velikosti 20 x 30 cm, kterou jsme vymazali tukem a vysypali hrubou mohou. Pečeme při 180 °C asi 20 minut.

Na upečený horký piškotový korpus rozložíme oloupané a na dílky rozkrájené citrusové ovoce. Posypeme cukrem a dáme do trouby péci na 180 °C.

Během doby pečení, asi 10 minut, si připravíme žloutky, které vyšleháme s cukrem na vodní lázni v hustou pěnu. Přidáme víno a stále šleháme na vodní lázni do zhoustnutí. Hustou pěnou přelijeme piškot s ovocem a dáme ještě na 10 minut dopéci při 180 °C. Vaječná pěna se musí zatáhnout. Po upečení necháme 10 minut vychladnout a podáváme teplé pocukrované moučkovým cukrem.

 


Potřebujeme:

3 vejce,
150 g krupicového cukru,
150 g polohrubé mouky,
4 pomeranče,
4 mandarinky,
2 grapefruity,
1 citrón (limetku),
100 g moučkového cukru,
4 žloutky,
2 lžíce krupicového cukru,
200 ml sladkého muškátového vína,
moučkový cukr na posypání,
tuk na vymazání a hrubá mouku na vysypání formy

 
 

Staňte se fanoušky Tescomy s chutí na Facebooku

 
8 hlasů
Vaše hodnocení