Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Každý čtvrtek vám představíme skvělého kuchaře, který inspiruje a je osobnost. Dnes vás seznámíme s Nigellou Lawson, která snad ani nepotřebuje slova…

Nigella Lawson: Nejsvůdnější kuchařka na světě

Nigella Lawson je úspěšná žena - kuchařka
zdroj: isifa.com Nigella Lawson je úspěšná žena - kuchařka
aktualizováno 01.11.2012, 09:04 | 01.11.2012, 08:49 | esn

Každý čtvrtek vám představíme skvělého kuchaře, který inspiruje a je osobnost. Dnes vás seznámíme s Nigellou Lawson, která snad ani nepotřebuje slova…

Ženy možná budou pobouřeny, protože i ony budou mít při sledování kuchařských videí Nigelly problém sledovat postup receptu místo jejích vnad, přestože jsou zakryté až ke krku, ladných pohybů a smyslného vyslovování každé jednotlivé ingredience. Jenže je těžké mluvit bez vášně, když láskou k jídlu přímo hoříte, právě jako nigella Lawson!

 

Žena, která nevydělává nemá charakter

 

Nigella je odbornicí především na sladké a voňavé dezerty, které samozřejmě dobře chutnají a zároveň vypadají tak krásně, že už to snad ani lépe nejde. Ženy na ni ale žárlit nemusí. Má více než pár kilo navíc, ale stále je sexy. Má manžela, který je jedním z nejvíce bohatých Angličanů, ale není to hloupá slípka, která se nechá vydržovat. Sama vydělává slušné peníze, díky kterým si může dopřát luxus. To jí nikdo nemůže vyčítat. Mezi jedny z jejích nejslavnějších výroků se řadí ten, že svým dětem neodkáže ani korunu, protože chce, aby si uvědomili, že musí být soběstačné, protože lidé, kteří si sami nevydělávají, mají podle ní zkažený charakter.

 

POCHUTNEJTE SI S POKLIČKOU: 

Domácí kořeněné sardele

Bruschettka s kaki: Zdravá, chutná, rychlá

Hráškový krém s lososem

 

Jak se stát domácí Bohyní

 

I tak se jmenuje jedna z jejích knih, kterých se prodalo na čtyři miliony výtisků. I u nás už byly její knihy vydány v našem jazyce. Nejvýraznější je asi kniha s názvem Vaříme express, ale čtenářky zpochybňují kvalitu jejího překladu. Pokud i vy budete nespokojení, není nic lepšího než si výtisk její knihy opatřit v originále. Pokud se, milé ženy, naučíte alespoň něco z jejího umění, váš muž bude díky vůni přikován k židli kuchyňské, místo té barové či hospodské

 

Nigella
(Foto: isifa.com)

 

Svou kariéru Nigella začala krátce po škole jako literární kritička, ale později se raději vrhla na psaní o jídle, protože jak sama říká: I o jídle se dá psát poutavě a zajímavě tak, že se vaše chuťové buňky budou mít na pozoru ještě dlouho po přečtení.

 

Nigella Lawson
(Foto: isifa.com)

 

Později se po nelehkých životních útrapách dostala se svým vařením až na televizní obrazovky. Nejdříve byla vybrána díky své dokonalé tváři a velice smyslné postavě, později však všechny přesvědčila, že za vařečku umí pěkně vzít! Díky své neodolatelné výslovnosti a již zmíněné vášni, se kterou vaří, ji mnozí přezdívají Královnou jídelního porna.

 

nigella je labužnice
(Foto: isifa.com)

 

Přestože ji mnozí kritizují z feminismu, ona sama se rozhodně za feministku nepovažuje. Ostatně, v životě jí potkalo tolik nepříjemných věcí, že zabývat se něčím, dle jejích slov, tak přízemním a omezeným, jako je feminismus, ji vůbec nepřijde na mysl. Předčasně jí zamřely matka a sestra na rakovinu, a ta samá nemoc zasáhla i jejího prvního manžela, který před svým skonem popisoval své umírání v novinách, takže to prožívala o to intenzivněji.

 

MASTERCHEF A POKLIČKA:

Finalisty MasterChefa kosí virózy

Marek z MasterChefa bez dovolení opustil vilu, přišel si jak ve vězení

 

Nigella je dobrá pekařka
(Foto: isifa.com)

 

Je ale všeobecně známá pravda, že jídlo dokáže zahnat deprese, a tak tomu bylo i u Nigelly, která právě díky jídlu neztratila chuť žít! Možná se vám zdá, že její krása a šmrnc trochu zastiňují ono vaření, ale tak tomu rozhodně není. Zabrouzdejte po internetu a vyzkoušejte si uvařit třeba Nigellin perníkový dort s povidly zalitý hořkosladkou čokoládou a budete se vznášet slastí. Nigella Lawson je důkazem toho, že když víte, co jíte můžete i po padesátce vypadat na třicet.

 

Sexy Nigella miluje sladké
(Foto: isifa.com)

 
3 hlasů
Vaše hodnocení