Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Podlehli jste novodobému trendu a už si nedokážete představit den bez sklenice vody s citronem? Myslíte si, že tímto krokem pomůžete svému zdraví a dodáte mu potřebný vitamin C? Pak byste měli vědět, že možná děláte jednu zásadní chybu.

Pijete vodu s citronem? Pak děláte velkou chybu!

Dieta
zdroj: Thinkstockphotos Dieta
aktualizováno 18.02.2018, 00:57 | 18.02.2018, 00:57 | doma.cz

Podlehli jste novodobému trendu a už si nedokážete představit den bez sklenice vody s citronem? Myslíte si, že tímto krokem pomůžete svému zdraví a dodáte mu potřebný vitamin C? Pak byste měli vědět, že možná děláte jednu zásadní chybu.

Odborníci se shodují na tom, že obyčejná voda s citronem má mnoho benefitů. Citrony jsou nabité vitamíny a živinami, které mohou posílit náš imunitní systém a ochránit nás před nemocemi. Toto ovoce je také skvělým zdrojem antioxidantů a esenciálních olejů, které taktéž pozitivně ovlivňují naše zdraví. Navíc pokud pijete citronový nápoj ráno před snídaní, pak vám pomůže zvýšit funkci trávicího systému, snížit kyselost ve vašem těle a regulovat hladinu pH.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víte, kam nikdy neukládat čokoládu? Odpověď odborníka vám vyrazí dech
Pijete často instantní kávu? Pozor, může jít o zdraví!
Patří kečup či hořčice do ledničky nebo do špajzu? Tady máte konečně odpověď


Kde je tedy problém?
Skoro by to vypadalo, že voda s citronem nemá žádné zápory. Omyl je ale pravdou. Většina lidí totiž dělá zásadní chybu – používá citron bez kůry. Možná i vy sami vymačkáte citron do vody a zbytek vyhodíte do odpadkového koše. Vědci ale tvrdí, že citronová kůra v sobě obsahuje více benefitů než samotná šťáva z citronu.

 

 

Pokud tedy chcete vytvořit nejzdravější verzi tohoto nápoje, pak nakrájejte citrony na malé kostičky, které následně stlačte na dně velké nádoby. Citronovou kůru rovněž nakrájejte na malé kousky a přisypte ji do nádoby. Tuto směs zalijte vlažnou vodou, neboť teplejší voda má výborný vliv na naše trávení. Další výhodou takto připraveného nápoje je, že zlepšuje funkci gastrointestinálního traktu. V praxi to znamená, že rychleji shodíte přebytečná kila. 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Alice 15:50 27.02.2018
Vždyť každá kůra ovoce, která i zelenina je dokonale ošetřena proti všemu i proti nám...
Když internet u nás začínal, byla jsem schopna hltat každý výmysl a věřila jsem tomu. Teď si každý výplod ověřuji ze všech stran. Někdy jsou tady rady za hranicí zdravého rozumu. Ten citron....ještě doporučit z které strany ho naříznou.....
Takové a jiné články byly vždy pořádně rozebrány na PŽ , a to asi vadilo, že tuto možnost zrušili.
Jíta 09:11 22.02.2018
když donesu citrony domu ,namočím je do 2l.vody a 1dcl octa nechám namočené 20 min pak operu osuším a dám uskladnit do lednice a kura je zbavena všeho ...
Cože?,? 17:11 18.02.2018
Nechápu titulek článku?! Proč dělám chybu, že piju vodu s citronem? Z článku vyplynul pouze fakt, že je zdravější dávat citrony do vody i s kůrou. Fakt dneska může psát článek každej a úplně o h...
Karel 16:40 18.02.2018
Jo, není nad zažranou chemii v kůře citronu!
Šťouralka 16:31 18.02.2018
A pak všechna ty fungicidy, hebicidy, insekticidy a fosfáty se nám hezky v té vodě vylouhují. Článek musel psát někdo úplně pitomý..