Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

K ránu neodmyslitelně patří i šálek dobré kávy, který nás nakopne a dodá potřebnou energii. Bohužel není výjimkou, že někteří lidé nesnídají a svůj den odstartují jenom hrnkem černé kávy. Pokud se k těmto nezbedníkům řadíte i vy, pak byste měli zp...

Pijete ráno kávu nalačno? 5 děsivých důvodů, proč je to hazard se zdravím!

Kavárna
zdroj: Thinkstockphotos Kavárna
aktualizováno 04.03.2018, 00:38 | 04.03.2018, 00:38 | doma.cz

K ránu neodmyslitelně patří i šálek dobré kávy, který nás nakopne a dodá potřebnou energii. Bohužel není výjimkou, že někteří lidé nesnídají a svůj den odstartují jenom hrnkem černé kávy. Pokud se k těmto nezbedníkům řadíte i vy, pak byste měli zpozornět! Zahráváte si se svým zdravím.

Pití kávy na prázdný žaludek způsobuje tvorbu kyseliny, která může poškodit žaludeční stěny. Výsledkem je nepříjemné pálení žáhy a zažívací potíže, které vás můžou doprovázet celý den. Tím výčet negativ rozhodně nekončí. „Pití kávy nalačno způsobuje nervozitu, třesavku a jiné psychické potíže včetně změn nálady,“ řekl doktor Adam Simon pro Mirror.uk. Dlouhodobé pití kávy nalačno může také zvýšit příznaky úzkosti a nesoustředěnosti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pijete vodu s citronem? Pak děláte velkou chybu!
Šokující obsah lískooříškové pomazánky nutella! Tohle musíte vědět
Víte, kam nikdy neukládat čokoládu? Odpověď odborníka vám vyrazí dech


Jednoduchá rada
Pokud si nedokážete kávu odpustit, pak existuje jenom jedno řešení – naučte se snídat. Nejprve začněte malými porcemi, díky kterým si váš žaludek pomalu zvykne na ranní přísun potravy. Uvidíte, že po několika týdnech dokážete pozřít i větší porce a brzy si bez snídaně nedokážete představit svůj den. Důležité ale je, abyste během snídaně nepili pouze kávu, ale i jiné tekutiny jako vodu s citronem nebo ovocné šťávy.

 


Pozor na kortizol
Hned po probuzení se v našem těle uvolňuje hormon zvaný kortizol, který slouží jako životabudič. Jenže tahle pohádka končí v momentě, kdy vypijeme svůj první šálek kávy. Právě káva má tu nepříjemnou vlastnost, že snižuje hladinu kortizolu v našem těle. Pokud se vám stává, že jste po kávě unavenější a ospalejší, pak je vaše hladina kortizolu na velmi nízké úrovni. V tento moment je na místě, abyste kávu vyřadili ze svého snídaňového rituálu, a raději si dopřáli ovocný fresh, který vám dodá potřebnou energii.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře