Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Grilovací sezóna je zahájena, a tak je na čase, najít ideální přílohu ke grilovanému masu! Pokud nechcete servírovat chléb nebo vařené brambory, vsaďte na opečené brambory, které pohladí váš žaludek i duši. Příprava opečených brambor není složitá,...

Proč nejsou vaše opečené brambory křupavé? Zapomněli jste na důležitou ingredienci!

Opečené brambory
zdroj: Thinkstockphotos Opečené brambory
aktualizováno 29.04.2018, 00:26 | 29.04.2018, 00:26 | doma.cz

Grilovací sezóna je zahájena, a tak je na čase, najít ideální přílohu ke grilovanému masu! Pokud nechcete servírovat chléb nebo vařené brambory, vsaďte na opečené brambory, které pohladí váš žaludek i duši. Příprava opečených brambor není složitá, avšak vyžaduje své postupy, na které bychom měli brát ohled. Jedině tak vykouzlíte perfektní přílohu, kterou si zamiluje celá vaše rodina.

Každá kuchařinka má svůj recept, podle kterého připravuje opečené brambory. I když se recepty můžou lišit, jedno mají společné – jejich cílem je, aby brambory byly po stranách křupavé a uvnitř vláčné a jemné. Existuje ale jedno tajemství šéfkuchařů, díky kterému vaše opečené brambory budou naprosto božské. Pokud jste hádali, že trik je v přidání husího tuku, nebo třeba másla, pak jste byli na velkém omylu!

 


Jak na to?
V první řadě si dejte pozor, abyste brambory pečlivě předvařili. Následně je přesuňte do cedníku, se kterým třepejte tak, aby odtekla přebytečná voda. Poté nechte brambory zhruba tři minuty odpočinout. Během této doby stečou z brambor poslední kapičky vody.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Známe nejčastější CHYBY PŘI VAŘENÍ, které by vás mohly stát zdraví!
Nebezpečná chyba při přípravě KUŘECÍHO MASA, kterou dělá většina z nás! O co jde?
Malá ale zázračná! Tahle potravina vás ochrání před obezitou i infarktem

 

K samotnému grand finále patří tajná ingredience, kterou je mouka! Podle kuchařů z Good Housekeeping mouka zaručí, že brambory budou krásně křupavé a neodolatelné. Pomoučněné brambory vhoďte na rozpálenou pánvičku a po několika minutách můžete servírovat!


Znali jste tento trik? A jak připravujete opečené brambory vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře