Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chodíte tajně na lžičku nutelly do spíže? Nebo si s chutí dopřáváte tuto lískooříškovou pomazánku třeba na opečený toast? Ať už máte vztah k této pochutině jakýkoliv, určitě byste měli znát její obsah. I když jsme asi všichni tušili, že se nejedná...

Šokující obsah lískooříškové pomazánky nutella! Tohle musíte vědět

Nutella
zdroj: Thinkstockphotos Nutella
aktualizováno 11.02.2018, 00:20 | 11.02.2018, 00:20 | doma.cz

Chodíte tajně na lžičku nutelly do spíže? Nebo si s chutí dopřáváte tuto lískooříškovou pomazánku třeba na opečený toast? Ať už máte vztah k této pochutině jakýkoliv, určitě byste měli znát její obsah. I když jsme asi všichni tušili, že se nejedná o dietní záležitost, pravda vám možná vyrazí dech. Co se v nutelle skrývá?

Na čokoládové pomazánce si člověk snadno vytvoří závislost. Jedna lžička je málo, dvě nestačí, a tak se občas stane, že v nás „zahučí“ čtvrt skleničky. Asi se nebudete divit, že ve francouzském supermarketu vzniklo kvůli Nutelle hotové peklo, během kterého se zákazníci rvali o tuto legendární pomazánku. To je ale trošku jiný příběh.


ČTĚTE TAKÉ:

Víte, kam nikdy neukládat čokoládu? Odpověď odborníka vám vyrazí dech
Chystáte k obědu bramborovou kaši? Pozor, i vy možná děláte tuhle ČASTOU CHYBU
Patří kečup či hořčice do ledničky nebo do špajzu? Tady máte konečně odpověď


K samotné bitce by možná nedošlo, kdyby milovníci čokoládové pomazánky viděli tento obrázek, který koluje internetem. Je na něm zachycena klasická Nutella, vedle které stojí nádoba naplněná surovinami, ze kterých se pomazánky vyrábí. Hned na první pohled vás zřejmě upoutá, že cukr tvoří více než polovinu obsahu skleničky.

 

Nutella
(Foto: reddit.com)


Mimo velkého množství cukru se můžete v nutelle dočkat také lískových ořechů, odtučněného kakaa, sušeného odstředěného mléka a všemi nenáviděného palmového oleje. Přesný podíl ingrediencí si na obalu ale nepřečteme. „Neuvádíme celé podíly složek v Nutelle, protože naše receptura je jedinečná a chceme si ji chránit,“ řekl mluvčí Nutelly pro Mirror Online v roce 2017.

 

Tak co říkáte na obsah lískooříškové pomazánky? Překvapil vás?

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře