Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Určitě jste to už zažila. Každý rok se opakuje stejné trápení u pečení vánočky, protože se neustále rozpadá, je tuhá a zkrátka se nedaří. Abyste tomu předešla, zkuste náš recept na tu nejlepší vánočku od babičky, jež se předává z generaci na gener...

Ta nejlepší vánočka jako od babičky! RECEPT

Vánoční vánočka
zdroj: Thinkstockphotos Vánoční vánočka
aktualizováno 21.12.2015, 00:37 | 21.12.2015, 00:37 | doma.cz / cis

Určitě jste to už zažila. Každý rok se opakuje stejné trápení u pečení vánočky, protože se neustále rozpadá, je tuhá a zkrátka se nedaří. Abyste tomu předešla, zkuste náš recept na tu nejlepší vánočku od babičky, jež se předává z generaci na generaci. Navíc nebudete potřebovat mléko, takže jak se říká "mlynář nebude plavat".

Co potřebujete:


cca 450 g polohrubé mouky
1 kostku droždí
150 - 200 g cukru - podle toho, jak ji chcete mít sladkou
2 celé vejce
1 žloutek
cca 200 g másla
200 ml vody
špetku soli
plátky mandlí
rozinky v rumu

 

VYZKOUŠEJTE TAKÉ:

Špaldové linecké či žitné perníčky? Nejen z bílé mouky se dá péct!
RECEPTY na tradiční české cukroví. S nimi doma zazáříte!
Netradiční dezert: Baileys cheesecake RECEPT

 

Postup:


Vysypeme mouku do mísy, přidáme cukr a uprostřed utvoříme důlek do kterého vložíme žloutek a jedno celé vejce. Do stejného důlku nadrolíme celou kostku droždí, přidáme špetku soli a celé to zalijeme vlažnou vodou. Droždí "rozčvachtáme" a chvilku necháme v klidu, aby mohl vzejít kvásek. Pamatujte na to, že tam nesmí být kousky droždí, musí být rozpuštěné.

 

Mezitím si můžeme rozehřát máslo. Potom zpracujeme těsto a máslo přilijeme. Zásadou je na vypracování těsta nepospíchat. Až bude těsto připravené, přidáme do něj rozinky naložené v rumu. Jestli se těsto lepí, přidáveme mouku.

 

Dále položíme mísu na teplé místo, přikryjeme utěrkou a necháme těsto kynout. Během celého, asi hodinového procesu, musíme sledovat, zda těsto vyběhlo. Přičemž záleží na teplotě. Vyběhnutí vyzkoušíme pohmatem. Těsto musí být hezky naběhlé, měkké a nafouklé (babička říkala, jako když sáhneš prstem na břicho).

 

Těsto vyklopíme na vál, uděláme jednu kouli a rozdělíme na devět stejných dílu. Vytvoříme bochánky a necháme znovu vykynout.

 

Po vykynutí rozválíme na šišky a zapleteme je do copů. Přičemž dodržujeme pravidlo - spodní patro - čtyři šišky, prostřední - tři šišky a vrchní - dvě šišky. Chvíli necháme vánočku kynout, pak potřeme vajíčkem a posypeme plátky mandlí. Aby se nesvezla, propíchneme ji špejlemi.

 

Předhřejeme troubu na 150 stupňů a na plech si připravíme pečící papír. Vánočku vložíme do trouby, kterou necháme na stejné teplotě. Až začne těsto červenat, zvýšíme teplotu na 165 - 170 stupňů, aby se pěkně propeklo. Když uvidíme, že se vrchní řada "chytá", přiložíme na ní podlouhle proužek alobalu. Po 25 minutách vyzkoušíme špejlí, za není vánočka syrová. Celkově pečeme zhruba 30 minut.

 


Až bude dobrota na stole, můžete si být jistá, že se po ní zapráší. Napište nám, jak se vám letos vánočka povedla a nestyďte se pochlubit vlastní rodinným receptem.

 
12 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Markéta 18:53 30.11.2017
Tuku mi přišlo taky moc, máslo jsem nedávala, radši jsem volila heru. Mouku jsem taky musela přidávat, ale zase tolik mi to nepřišlo. Pro mě zatím nejlepší recept. Takže já určitě znovu udelam a recept si ukládám. Dala jsem asi 180g cukru.
Eva 19:25 19.02.2016
Není 20 dkg másla moc?
pavla 07:57 28.12.2015
díky za recept, vánočka byla skvělá, jednoduchý recept, jinou už dělat nebudu, pouze z dvojité dávky, jen se po ní zaprášilo
Misa 00:04 24.12.2015
Po přidání všech ingrediencí vznikne těsto spíše na bábovku než na vanocku. Dle popisu jsem tedy přidávala mouku, dokud těsto nelepilo a bylo ji opravdu požehnaně. Přibližně 1,2 kg mouky celkem, tak jsem tedy zvědavá co z toho vznikne, teď ještě přemýšlím jestli ta kostka droždí vůbec na takové množství stačí...??? Doufám, že nebudu muset zítra péct jinou. V každém případě je to nesmyslný recept..
ZlobrZlat 21:32 21.12.2015
Také takovou děláme a je nejlepší