Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Máte pořád chuť na sladké a už jste spořádali kopec zmrzliny a nůši čokolády? Pak pro vás máme tip na lehký letní zákusek, který je rychlý, snadný a navíc je v něm spousta vitamínů.

Upečte si skvělý ananasový dort! Lehký dezert jen ze tří surovin RECEPT

Jednoduchý ananasový dort
zdroj: YouTube.com Jednoduchý ananasový dort
aktualizováno 20.09.2015, 00:43 | 20.09.2015, 00:42 | TN.cz / pez

Máte pořád chuť na sladké a už jste spořádali kopec zmrzliny a nůši čokolády? Pak pro vás máme tip na lehký letní zákusek, který je rychlý, snadný a navíc je v něm spousta vitamínů.

Jste napnutí? Je to dort s ananasem, na který stačí pouhé tři ingredience, v nejhorším případě pak o přísadu víc. Základem téhle pochoutky je pochopitelně ananas. Buď ten drcený z plechovky nebo i čerstvý pokrájený na drobné kostičky.


Druhou přísadou je samokypřící mouka - tedy už hotová směs mouky a kypřící přísady. Pokud tuto vymoženost nemáte, dá se samozřejmě smíchat hladká mouka s klasickým kypřícím práškem. A třetí surovinou je mléko.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Připravte si pomerančový likér – originální dárek i skvělé pití RECEPT
RECEPT na jednoduché karamelky z mikrovlnky
Kuře Hawai se zeleninovým salátem

 

Vše smícháme dohromady (pokud použijete ananas čerstvý, připravte si bokem ještě i nějakou ananasovou šťávu, aby směs nebyla příliš suchá.


 

Vše smícháme dohromady (pokud použijete ananas čerstvý, připravte si bokem ještě i nějakou ananasovou šťávu, aby směs nebyla příliš suchá). Promíchanou směs vlijeme do formy, například do té bábovkové a pečeme v troubě při 180 stupních půl hodiny. Podle chuti dozdobíme cukrem, libovolným ovocem nebo dalším ananasem. Dobrou chuť!

 
13 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře