Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Krajíc chleba potřený máslem a jahodovou marmeládou. Výborná snídaně, kterou si mnozí z nás s chutí dopřávají. Jenže stačí dva, tři dny a z křupavého chleba se stane tvrdá hmota, kterou sotva ukousneme. Nezbývá, než chleba usušit a věnovat ho slep...

Ztvrdlý chléb není pro slepice! Známe trik, díky kterému proměníte starý bochník v měkoučkou pochoutku

Chléb
zdroj: Thinkstockphotos Chléb
aktualizováno 18.03.2018, 00:00 | 18.03.2018, 00:00 | doma.cz

Krajíc chleba potřený máslem a jahodovou marmeládou. Výborná snídaně, kterou si mnozí z nás s chutí dopřávají. Jenže stačí dva, tři dny a z křupavého chleba se stane tvrdá hmota, kterou sotva ukousneme. Nezbývá, než chleba usušit a věnovat ho slepicím. Pokud se ale nechcete snadno vzdát, máme pro vás rychlý trik.

Je nám jasné, že nikdo z nás nechce plýtvat jídlem. Bohužel existují potraviny, které postupem času ztrácejí na kvalitě a především chuti. Mezi takové potraviny můžeme zařadit i chléb. Pokud se vám příčí vyhazovat půlku bochníku do koše, vyzkoušejte rychlý trik, se kterým přišel britský Good Housekeeping Institute (GHI).

 

 


Jak na to?

Možná vás překvapí, že celé tajemství tkví v použití vody. Stačí, když bochník na pár vteřin vložíte pod kohoutek s tekoucí vodou, nebo ho rovnou ponoříte do napuštěného dřezu. Pak už stačí, když chléb znovu vložíte do trouby a budete ho péct zhruba deset minut při teplotě 180°C až 200°C. Po vyndání z trouby vás překvapí jeho křupavá kůrka a především výborná chuť. Málokdo pozná, že chléb už má něco „odžito“. V každém případě si dejte pozor na to, že trik funguje pouze jednou. Nemůžete tímto způsobem postupovat u jednoho chleba třeba třikrát za sebou. Také mějte na paměti, že reinkarnaci nesmíte provádět s předem nakrájeným chlebem.


ČTĚTE TAKÉ:

Pijete ráno kávu nalačno? 5 děsivých důvodů, proč je to hazard se zdravím!
Změňte jednu ingredienci a vytvořte z VOLSKÉHO OKA zdravou pochoutku
Šokující obsah lískooříškové pomazánky nutella! Tohle musíte vědět


Další vychytávky


Prodloužit životnost bochníku můžete i s pomocí hnědých pekárenských pytlíků, které seženete v supermarketech. Odborníci z GHI pro DailyMail.com řekli, že právě papír dokáže absorbovat přebytečnou vlhkost, a tak váš chléb ihned neztvrdne.

 

Co naopak nedělat? V žádném případě nevkládejte bochník do ledničky, mohl by tam vlhnout a chytit plíseň, která nemusí být okem hned patrná. Naopak ho uchovávejte při pokojové teplotě.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře