Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chcete mít dokonalý vztah? Pak se v první řadě zamyslete především sama nad sebou.

10 zásad šťastného vztahu. A rozvod nehrozí

Láska
zdroj: Thinkstockphotos Láska
aktualizováno 22.09.2012, 12:23 | 22.09.2012, 00:23 | doma.cz/em

Chcete mít dokonalý vztah? Pak se v první řadě zamyslete především sama nad sebou.

Báječný vztah vyžaduje velké množství času, tolerance a pozornosti. Štěstí si musíte nejen nalézt, ale i hlídat a pěstovat.  Následující řádky vám poradí, co by ve šťastném manželství nemělo chybět. Možná vám tento "seznam" pomůže zjistit, na kterou oblast se více zaměřit a co vylepšit.

 

1. Vaší prioritou by měl být ON

 

Vzhlížejte k němu tak jako na začátku. Partner by pro vás měl být týmž úžasným a obdivuhodným mužem jako v době, kdy jste chodili na rande a vy jste byla zamilovaná k zbláznění. Lehce se to řekne, hůře realizuje. Musíte vynaložit velké množství tolerance a trpělivosti.

 

2. Dbejte o svůj vzhled

 

To není žádné klišé. Jistě, před partnerem můžete chodit nenalíčená a v bavlněném pohodlném pyžámku. Vždyť vás přece miluje takovou, jaká jste. Ale nezapomínejte, že občas byste se měla ukázat v nejlepším světle. Aby nezapomínal, jak jste krásná a proč se do vás zamiloval.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Jak oslovovat tchyni, aby se neurazila?

Seznam opravdu trapných vět. Chlapi, tohle neříkejte!

 

3. Nezapomínejte na slůvko: Děkuji

 

Když jste spolu začali bydlet a on vám přinesl šálek čaje, byla jste nadšená. A určitě jste mu za to nadšeně poděkovala. Děkujte i teď.  Neberte vše, co pro vás dělá, jako samozřejmost. Nedovolte, aby váš vztah nahlodala nuda a stereotyp. Partner vaše díky a pozornost jistě ocení.

 

4. Ať se nevytratí romantika

 

Práce, děti, povinnosti, celý ten kolotoč romantiku pomalu, ale jistě zabíjí. Najděte si pro ni čas. Plánujte ji a připravte partnerovi krásné, romantické chvíle. Podívejte se na video ze svatby a společně zavzpomínejte na ten krásný den, kdy z vás váš miláček učinil svoji paní.

 

 

PSALI JSME:

 

PŘÍBĚH LÉTA: Hrůza! Můj miláček žije s mou matkou!

PŘÍBĚH LÉTA: Letní vášeň mi zničila manželství

 

5. Dejte jeden druhému prostor

 

Zní to zvláštně, ale i když jste pár, každý z vás potřebuje prostor pro sebe. Nemějte mu za zlé, když jde sem tam s kamarády na fotbal či na pivo. Usmějte se a pošlete ho ven. Bude šťastný, že má tak úžasnou ženu, a vrátí se možná dříve než byste čekala.

 

6. Zábava a relax

 

Potřebujete zábavu, život nejsou jen povinnosti. Co si takhle při sklence vína zahrát člověče, nezlob se? Anebo choďte na tenis či jezděte na kole. Neděli si vyhraďte jako výletní den. Co třeba udělat si výlet na parník?

 

7. Hovořte o svých přáních

 

A nahlas. Plánujte, sněte a hovořte o věcech, po kterých toužíte. Jen tak zjistíte, zda máte stejný názor, či zda se vaše představy rozcházejí. A možná vás díky tomu i překvapí. Dejte mu prostor, aby mohl plnit sny - i ty vaše.

 

 

8. Důvěřujte mu

 

Neptejte se, kdo mu právě volal nebo poslal sms. Ukažte, že mu důvěřujete, i když to občas není tak docela jednoduché. Představte si, že by vás on pronásledoval nedůvěrou a při každém zapípání esemesky přiběhl a křičel: Proboha, kdo ti to zase píše?! Hrozná představa, že?

 

9. Neřešte maličkosti

 

Lidé se někdy rozcházejí kvůli neuvěřitelným maličkostem. Chcete-li vyhrát každičkou bitvu, můžete pak překvapivě prohrát válku. Nad hádkami pro maličkosti jednoduše mávněte rukou.

 

10. Nestěžujte si na něho

 

I když vám některé jeho vlastnosti lezou na nervy, nestěžujte si matce ani kamarádkám. Řeště věci přímo a mezi čtyřma očima. Kdyby se to, s čím nejste spokojená, dověděl od někoho jiného, dotklo by se ho to, nabádá server myzeny.sk

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Wuhu 20:45 17.09.2012
Moc krásný článek. Tyto pravidla by měli dodržovat oba partneři. Souhlasím s Janou a Dominikou.
Obzvlášť souhlasím s tím, že je třeba se partnerovi věnovat, chovat se k němu pořád hezky, respektovat ho. Můj přítel se necítil respektován a málem jsme náš vztah kvůli tomu pohřbili...
Jarka 19:04 16.09.2012
Chlapy je potřeba hladit.... až úplně vyhladit! :-)
Borec 10:24 16.09.2012
Dámy klid. Obstarejte si milence a uvidíte, jak budete na koni !
hela 17:32 15.09.2012
Já jsem se snažila...ale jemu to bylo jedno, byl lenošnej jak pra.e, takže teď jsem sama a je mi líp než se dívat na toho tlustopr.a
Jana 16:58 15.09.2012
Zdá se mi to nebo jsou naprosto všechny ženské články věnované jen tématu: Jak udržet perfektní vztah. Jak si udržet muže...bla bla bla. Všechno je to jako před 100lety! Jen samé šovinistické články, jak bychom se my ŽENY, měly snažit vytvořit vztah, zachovat ho, a jak nejlépe dokončit. Co dělat pro to, abychom si udržely chlapa...to je absurdní! Proč takové články jsou jen pro ženy? Copak muži se nemusí starat o vztah? O naše uspokojení? O naše potřeby a touhy? To se musíme snažit jen my, chodit do práce, vařit, prát, děti...! NESMYSL! Nejsme tu od toho, abychom se podělaly z každého chlapa a vehementně se snažily mít perfektní vztah. Jděte do háje. Nejsem ničí puťka, a už vůbec ne nějaká žena v domácnosti.
Dominika 16:27 15.09.2012
To by mě zajímalo proč jen my ženy bychom se toho měly držet???Jako by muži byli dokonalí a my jsme se v něčem měli pořád zlepšovat.Nedávno jsem se rozešla s přítelem protože mě už nebavilo pořád něco plánovat a dělat.Vždy jsem na to byla sama.Když jsem se hezky oblékla a chtěla jsem být krásná pro něj řekl mi hm......když jsme někam šli tak jsme se každý bavil sám a nakonec jsem se dozvěděla,že je to proto,aby se mu kamarádi nesmáli,protože nemám postavu jedna A.A tak jsem shodila 15kg ale nikdy jsem neslyšela že by byl rád,nebo že mě miluje,vždy když jsem mu to řekla já mi odpověděl to já přece vím........já myslím že i muži mají co zlepšovat protože i my ženy chceme pozornost a slyšet hezká sluvka.........