Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Když po dlouhé zimě přijde léto, všichni se chtějí zamilovat. Krásné začátky mívají mnohdy neveselé konce...

6 typů letních lásek. Proč jsou tak pomíjivé?

Letní láska
zdroj: Thinkstockphotos Letní láska
aktualizováno 12.07.2013, 16:24 | 23.07.2013, 09:33 | doma.cz/em

Když po dlouhé zimě přijde léto, všichni se chtějí zamilovat. Krásné začátky mívají mnohdy neveselé konce...

Proč nemívají letní lásky dlouhého trvání? Zeptali jsme se na to dokonce i psycholožky, zajímalo nás odborné zhodnocení situace. Pro vás jsme rozdělili letní lásky na šest typů. Prožili jste někdy nějakou z nich, poznáváte ji? Zanechala vám na tváři vrásky, anebo kupodivu dopadla dobře a jste stále spolu?

 

1. Noční rychlovka

 

Zaručeně ten nejpomíjivější typ letní lásky, a ne zcela čítankový. Ty občany, které se v tomto typu letních lásek vyžívají, je třeba aspoň trošičku napomenout. K "nočním rychlovkám" dochází v průběhu letních tanečních zábav, závěrem posezení u táborových ohňů či po zavírací hodině v restauracích. Uskutečňují se podél lesních cest, ve stozích slámy či v křovinách na lukách. Za úspěch lze považovat, když se ti dva znají alespoň křestním jménem. Trvanlivost takového vztahu počítáme na hodiny.

 

 

Napište příběh své letní lásky na adresu: redakce@doma.cz. Příběh týdne získává 500 Kč.

 

2. Zahraniční romance s vůní moře (nejčastěji se odehrává v Chorvatsku)

 

Samozřejmě se nemusí nutně odehrávat právě tam, ale v kterékoli z oblíbených zahraničních destinací, a že jich v dnešní době není málo. Tato láska bývá nemilosrdně ohraničena dnem příjezdu a datem odjezdu, a i když se odehrává za šumění mořských vln a palmových listů, není zdaleka tak romantická, jak by se mohlo zdát.

 

Zejména v případě dříve narozených žen, na které tu číhají mladíci, aby se jimi nechávali královsky živit. Lásku na celý život tu nenajde zdaleka každý. Nejčastěji propukne, když se u moře setkají dva opuštění a zahořklí tuzemci, jejich srdce zahoří a jejich úmysly jsou čisté jako křišťál. Znáte nějaký takový pár?

 

 

PSALI JSME:

 

VÁŠ PŘÍBĚH: Třídní učitel mě svedl a zradil!

VÁŠ PŘÍBĚH: Šest let jsme stavěli dům - a on si tam pak nastěhoval milenku

 

Názor odbornice na lidskou duši, životní koučky Nikoly Šmorancové:


Lidé fungují v dovolenkovém režimu zcela jinak, jsou více uvolnění, otevření novým "dobrodružstvím" a vztahům. Letní lásky většinou vznikají na dovolených, kde jsou lidé všeobecně ve větší pohodě, chtějí se bavit a utéct od klasických denních povinností. Tyto situace pak umožňují potkávat nové lidí a sdílet společné zážitky, které sbližují. Lidé k sobě mají více blízko.


Některé vztahy mají opravdu takovou sílu, že přetrvávají i nadále, jiné končí, protože lidé najedou do původního režimu a nechtějí ve vztahu z různých důvodů pokračovat. Když se vše znovu vrací do klasického stereotypu, lidé o sobě mohou zjistit, že se k sobě zas až tolik nehodí, mají třeba velmi rozdílné představy o budoucnosti nebo trávení volného času. Nenajdou zkrátka společnou cestu, která by oba naplňovala, a tak se rozchází, jdou si svojí cestou nebo zůstávají jen dobrými přáteli.

 

3. Lázeňské blues

 

Klasika. Mamka ze Lhoty nechá taťku doma a jede si léčit pošramocené nervy či něco jiného, zatímco taťka z Újezda nechá doma mamku a také zamíří na léčení. Oba zadaní a ne už nejmladší. Narazí na sebe na kolonádě, v jídelně, v divadle  či při krmení lázeňských veverek, a zjistí, že toto je něco zcela jiného než zákonitý partner, věčně nabručený/á. Dvojice zahoří láskou, ale za tři neděle se rozloučí. Tak už to prostě chodí.

 

PSALI JSME:

 

7 PODEZŘELÝCH VĚT, které odhalí nevěrníka

VÁŠ PŘÍBĚH: To byla láska! Ale jeho manželka právě rodila...

 

 

4. Láska s vůní šišek a jehličí

 

Trampské lásky rovněž nemají dlouhého trvání. Něco jiného je totiž zpívat Letí šíp savanou, a s ním letí srdce mé, vařit vodu na čas a hledět při tom do plamenů, případně cákat se v lesním jezírku, a něco jiného je pak nemilosrdná realita obnášející chození do práce, vytírání podlah a hledění na zprávy v televizi. Na to správný tramp prostě nemá nervy. Rodinný život pro něho není, je příliš přízemní a ubíjející.

 

5. Známost z koupaliště

 

Pozor, bývá tady velké množství úchylů. A i když narazíte na někoho úchylného jen přiměřeně nebo dokonce nepatrně, je tu reálné nebezpečí, že mu jde daleko více o vaše bujné křivky v plavkách než o vaše krásné oči a křehkou duši.

 

6. Dopravní love story

 

V létě hodně cestujeme a seznamujeme se ve vlacích, autobusech, letadlech, v lodích a tak dále. Osoby z dopravních prostředků bývají většinou bůhvíodkud, a tak když se seznamují chlapec ze Zvolena a dívka ze Slaného, není příliš reálné, aby si malovali společnou budoucnost. I když láska prý nezná hranic... ale příliš tomu nevěřte...

 

 
13 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře