Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Myšlenka nasadit dítěti štěnici se vám možná nelíbí. Ale co kdyby ho to zachránilo před únosem?

Čipování dětí ano či ne? Mohlo by zabránit tragédiím

aktualizováno 26.05.2010, 13:24 | 26.05.2010, 12:00 | doma.cz / em

Myšlenka nasadit dítěti štěnici se vám možná nelíbí. Ale co kdyby ho to zachránilo před únosem?

Zní to trochu škaredě. Čipovat dětičky jako psy!  V souvislosti s nedávným Pomněnkovým dnem, kdy jsme si připomínali smutné osudy pohřešovaných dětí, se ovšem logicky nabízí otázka: proč všem těm hrůzám v dnešní době nezabránit, a to prostřednictvím supermoderních technologií?

 

PSALI JSME:

V Česku se ročně pohřešuje 8 500 dětí. Dnes na ně myslete

 

"Již od konce minulého století se hovoří o možnosti použití čipových implantátů u kojenců a malých dětí pro jejich snadnou lokalizaci v případech únosů či zatoulání," uvádí  ve svém blogu Marek Minárik, ředitel biotechnologické společnosti Genomac.

 

 

 "V roce 2002 Kevin Warwick, profesor kybernetiky z britského Readingu, vyhlásil záměr provést první implantaci mikročipu dítěti, jedenáctileté Danielle Duvalové. Vlna protestů jej však donutila od tohoto záměru upustit," upozorňuje Marek Minárik.

 

Pro magazín doma.cz se k čipování dětí vyjádřil Jan Kaňák, sociální pracovník Linky bezpečí: "Přiznám se, že čipování dětí je pro mě úplně nové téma, slyším to poprvé. Ano, dovedu si představit, že čipování by mohlo v případech unesených či pohřešovaných dětí urychlit policii práci. Na druhou stranu, představte si to obrovské riziko možnosti zneužití."

 

"Připadá mi to nedemokratické, nehumánní, nedovedu si představit, jak by se celý systém zabezpečil, aby se do něho nedostali nepovolaní. Mám znepokojující pocit, že čipování dětí by s sebou neslo daleko více problémů než situací, kdy by mohlo pomoci. Zkrátka nelíbí se mi idea očipovat lidi a mít možnost sledovat, kde se pohybují," uzavírá Jan Kaňák z Linky bezpečí.

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Zdenka 21:24 10.10.2013
na slovensku je cipovanie pre psov, macky, fretky povinne ( pokuta 300 eur), system nas len skusa, kolko sme ochotný zniest, a tu je len krok k cipovaniu ludi..snad si udrzime zdravi rozum...
Tenkdonení 13:03 03.01.2013
Katka: dejte si čip a uvidíte :D luxusni věc uprdnete a systému se to nebude líbit a vypnou vás a jdete pod kytičky :D Pěkný fígl :D lidi klidně půjdou do hloubšího pekla jak církev a spol táhne lidi do hlubšího pekla! :D Oni budou opěvovat čipy, ale neřeknou pravdu :D Čipy jsou zneužiti proti lidem jako peníze i jako Bible, která jest přepsaná, aby elitě vyhovovala k otročení lidí. :) Ale taky jest závisí kdo ji čte, ten který má v srdci nepodminěnou lásku a dobro a nesnaží někoho manipulovat pak jest může být poučná věc, ale kdo má v srdci nenávist chtíč a zlobu a chce moc, tak čte tak! Církev a stát a elity lidi živí strachem, aby lidi udržela v pekle! Pač strach lidi žene hloubějí do pekla a příjmou všechno co církev nebo elity řeknou!
Tenkdonení 12:57 03.01.2013
Merl@in : :D celých 2000 lidi klanějí šelmě = 666 = člověk! ale nedávala bych si vůbec čipi ani kvůli nějaký plánu nebo kvůli tomu někomu pač já mám svojí duší a nebudu prodávat cirkvi ani politikům ani systému jest moje duše jest moje! :D
hjk 22:09 15.10.2010
Ano lidičky, nechte se očipovat, ať vás má systém pod kontrolou. Uvědomujete si, co tady vůbec píšete?
Merl@in 02:10 26.09.2010
Nechte se klidně čipovat,ale všem ostatním lidem radím:držte se slova Božího.Např.zde.
Bude-li se kdo klaněti šelmě a obrazu jejímu, a vezme-li znamení její na čelo své aneb na ruku svou,
10 I tenť také bude píti víno hněvu Božího, víno, pravím, kteréž jest vlito do kalichu hněvu jeho; a trápen bude ohněm a sirou před obličejem andělů svatých a před obličejem Beránka.
11 A dým muk jejich vstoupíť na věky věků, a nebudouť míti odpočinutí dnem i nocí ti, kteříž se klanějí šelmě a obrazu jejímu, a jestliže kdo přijme znamení jména jejího.
12 Tuť jest trpělivost svatých, tu jsou ti, kteříž ostříhají přikázání Božích a víry Ježíšovy
Zjevení 14:9-12
Katka 06:55 31.05.2010
Nejhorší noční můrou rodičů autistických dětí je to, že se jejich dítě někam zatoulá, někdo je velmi snadno zneužije, ztratí se, utečou a v příúpadě nouze nedokáží požádat o pomoc.
Kdo nezažil nepochopí, čip bych určitě brala, třeba nějaký jednoduchý, který by mohli detekovat sami rodiče.
aliota 08:15 28.05.2010
myslím, že by to měli nechat na rodičích, na kolik se chtějí pojistit proti tragédii, kdy se beznadějně ztratí stovky dětí, které bezmezně milujete a do konce života se nedozvíte, jak skončilo, zda mrtvé, či živé jako potěcha podofilů, či jako dárce orgánů. už je to pár let, kdy jeden ze známých amerických herců, nechal implantovat dětem čip do zubů a jistě věděl, proč to dělal
koudelkova.eva 21:39 27.05.2010
myslím si, že v dnešní době by měl mít čip každý, pro všechny případy.
petra 13:41 27.05.2010
Myslím si, že čipování dětí je dobrá věc. A nemusejí ji využít všichni, ale jen Ti co chtějí. Jako u psů to také není povinnost ve všech obcích. Ale určitě by jsme se tímto problémem měli zabývat, protože pohřešovaných je stále víc a víc. Nejenom dětí.
Perivolli 11:34 27.05.2010
Měli by nejprve očipovat ta hovada, která ubližují nejenom dětem. Měli by zpřísnit zákony pro zločince všeobecně a kastrovat všechny sexuální devianty. Pak by čipy nebyly potřeba pro děti...jen nevím, přes koho jiného by nás pak chtěli přesvědčit, že čipy jsou prospěšné, že by přes zvěř?...
1 2