Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Na děti nečeká nebezpečí pouze v podobě špatné známky, chřipky nebo úrazů. Daleko hlubší jsou psychické následky, které s sebou nese zážitek sexuálně motivovaného útoku. Na co bychom si tedy měli dát pozor a jakými pravidly se řídit, aby si naše d...

Čtyři pravidla, jak zabránit sexuálnímu obtěžování dětí

pedofil
zdroj: oficiální zdroj pedofil
aktualizováno 07.10.2014, 15:42 | 07.10.2014, 15:42 | Doma.cz/trm

Na děti nečeká nebezpečí pouze v podobě špatné známky, chřipky nebo úrazů. Daleko hlubší jsou psychické následky, které s sebou nese zážitek sexuálně motivovaného útoku. Na co bychom si tedy měli dát pozor a jakými pravidly se řídit, aby si naše dítě neprožilo zážitky, které je budou pronásledovat celý život?

Jedním z nejvážnějších problémů, které mohou vaše dítě potkat, je sexuální obtěžování. V posledních letech mezi novými klienty Dětského krizového centra výrazně dominovala problematika sexuálního zneužívání dětí a aktuální čísla tento trend pouze potvrzují.

Pro minimalizaci rizika sexuálního obtěžování byste neměli zapomínat na několik jednoduchých pravidel:


1. Vždy byste měli vědět, kde a s kým se dítě pohybuje


Toto pravidlo bychom měli dodržovat vždy, ale právě v průběhu prázdnin, víkendů nebo volna po škole má řada rodičů pocit, že to s dohledem není třeba nijak přehánět. Právě fakt, že nevíte, kde a s kým se vaše dítě pohybuje, ale výrazně zvyšuje riziko atakování.

 

pedofil
(Foto: oficiální zdroj)


2. Dítě vždy svěřujte do péče pouze prověřeným osobám


Měli byste vědět, s jakým kamarádem či kamarádkou, kde a jak vaše dítě tráví čas. Stejně tak, pokud dítě svěříte do péče
příbuzných, nebo známých, měli byste si jimi být opravdu jisti. Samozřejmostí je prověřit si vedoucí kroužků a různých turistických či sportovních oddílů, kam vaše dítě posíláte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Můj muž obtěžuje mou dceru! Jsem k smrti vyděšená!
VAŠE PŘÍBĚHY: Přepadl mě úchyl
VAŠE PŘÍBĚHY: Znásilnili mne, snažím se z toho dostat
PŘÍBĚH: Zničili jedenáctileté život přes internet


3. Nejčastějším agresorem bývá příbuzný


Představa sexuálního agresora jako muže v dlouhém plášti je sice literárně zajímavá, realitě ale neodpovídá. Ze statistik Dětského krizového centra vyplývá, že agresorem bývá nejčastěji příbuzný, tedy osoba, která má většinou vaši plnou důvěru.

 

pedofil


4. Nepřehlédněte náznaky


Pokud se najednou vaše dítě netěší na víkend u do té doby oblíbené osoby, i když k ní dřív jezdilo rádo, neberte takový signál na lehkou váhu. Právě odmítání dříve oblíbené osoby může být známkou začínajícího, nebo dokonce už probíhajícího sexuálního obtěžování.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře