Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nejčastěji se rozvádějí tanečníci, barmani a maséři, nejméně často zubaři.

DESET POVOLÁNÍ nejnebezpečnějších pro manželství

Opravář - ilustrační foto
zdroj: Thinkstockphotos Opravář - ilustrační foto
aktualizováno 15.01.2018, 00:28 | 15.01.2018, 00:28 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Nejčastěji se rozvádějí tanečníci, barmani a maséři, nejméně často zubaři.

Víte o tom, že vaše zaměstnání velice ovlivňuje i váš soukromý život? Může vás totiž zařadit do rizikové skupiny, co se týká případného rozvodu.

 

Když totiž zaoceánští psychologové sestavili seznam rozvedených lidí s přihlédnutím k jejich profesi, vznikl fascinující žebříček těch "nejrizikovějších".

 

Autoři studie tvrdí, že některé zaměstnání může být nebezpečné pro harmonický rodinný život. Stabilita a pevnost vztahu zkrátka souvisí s profesí každého z dvojice. Psychologové kategorizovali 449 nejrůznějších zaměstnání a vznikl žebříček deseti nejnebezpečnějších. Které to jsou?

 

1. Choreograf a tanečník

 

Toto je podle amerických psychologů nejnebezpečnější povolání pro manželství. Tanečník se v práci často svléká (věřme, že ne zcela) a v popisu práce má dotýkat se kolegy či kolegyně, mnohdy poměrně intimně. Také často cestuje a stýká se s velkým počtem lidí. Odolat svodům je těžké a vdávat se za tanečníka je, jak se zdá, odvážné, neřku-li bláhové.

 

2. Barman

 

Pracuje za šera a s alkoholem. Jeho zákazníky bývají lidé nešťastní, opuštění, nevyrovnaní, nabití emocemi. Nezřídka se svěřují s pohnutými životními příběhy, barman je jejich zpovědníkem, farářem, psychologem... a odtud už do postele vede jen krůček.

 

 

3. Masér

 

Pracuje s klienty a klientkami, kteří leží a jsou oděni jen spoře. To je ovšem pro manželství velice rizikové. Jednoho dne přestane masírovat a začne hladit. No a to je konec.

 

4. Psychiatr

 

Kolik pacientek už uteklo se svým cvokařem! Dobře to ví zejména ten, kdo sleduje filmy Woody Allena. Pacientka má báječný pocit, že jí psychiatr skutečně naslouchá, že konečně našla někoho, kdo ji vyslechne a kdo jí rozumí. A pokud je ještě ke všemu půvabná a psychiatr má doma starou škatuli, rozvod na sebe nenechá dlouho čekat.

 

 

5. Bavič

 

Jezdí po restauracích, klubech, kulturních domech a tanečních sálech. Často musí přespávat v hotelích. A je-li zábavný a vtipný, ženy na něho letí jako vosy na koláč.

 

6. Vrátný, recepční

 

Vrátný nemá právě třeskutě zábavné zaměstnání, a tak si to musí vynahrazovat ve chvílích volna. Takový vrátný, aby se trochu rozptýlil, po nocích řádí v klubech a před tamními návštěvnicemi si hraje na světáka, cestovatele a ředitele zeměkoule. Manželka pak zákonitě zažádá o rozvod, neb na to nemá nervy.

 

7. Telefonní operátor

 

Během dne komunikuje s obrovským množstvím lidí. Slyší jen jejich hlas, ale tím je to romantičtěší a tajemnější. Nějaký hlas se mu zalíbí a on se s ním dá do osobnějšího hovoru...

 

8. Číšník

 

Prostředí útulných hospůdek a vináren manželství nesvědčí, zvlášť je-li k dispozici alkohol. Číšník obsluhuje velké skupinky žen, které jsou téměř bez výjimky takzvaně pod vlivem, často zapíjejí žal. A přitom si dobře všimly, že číšník vyhlíží v tom tmavém obleku vlastně docela pěkně.

 

 

9. Opravář

 

Tak tady je to jasné a že je toto povolání vysoce rizikové, to se všeobecně ví. Opravář mívá ostatně v choulostivých filmech jednu z hlavních rolí, režiséři jistě vědí, proč. Zazvoní s brašničkou na vilu, otevře krásná neznámá a opravářovo manželství se otřese v základech.

 

10. Kuchař

 

Bývá v práci pozdě do noci, chodí si potřást rukou s nadšenými konzumenty a konzumentkami, alkoholu se, jak známo, také nevyhýbá. Obzvlášť když vaří něco na víně. A jedná-li se o kuchaře, jenž dobře vaří... která žena by si takového nepřála do domácnosti? Navíc moderní kuchaři už neváží sto padesát kilogramů, naopak: ti, kteří vystupují v televizi, vypadají reprezentativně a staly se z nich ještě ke všemu celebrity. Jsou na trhu partnerů velice žádaným zbožím.

 

Nejlepší je vzít si zubaře, a to i z finančních důvodů

 

Američtí psychologové zjistili díky zmíněnému průzkumu ještě další zajímavou věc: lidé pracující ve zdravotnictví se údajně rozvádějí nejméně. Konkrétně se jedná o následující profese: zubař, ortoped, oftamolog. Procento rozvodovosti se u lidí těchto profesí pohybuje od pouhých dvou do sedmi procent.

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře