Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Letošní léto se opravdu nevyvedlo. Sluneční letní dny bychom mohli spočítat na prstech jedné ruky, což je spousty lidem opravdu nepříjemné.

Jak psychicky ustát špatné počasí?

aktualizováno 12.08.2011, 00:06 | 12.08.2011, 00:00 | tej

Letošní léto se opravdu nevyvedlo. Sluneční letní dny bychom mohli spočítat na prstech jedné ruky, což je spousty lidem opravdu nepříjemné.

Člověk už neví, jestli je to tím globálním oteplováním, nebo naopak ochlazováním zeměkoule. Žádné roční období dnes již není charakteristické, jako tomu bývalo dřív. V zimě není sníh, v létě není počasí na koupání. Člověku už přijde, že se střídá pouze jaro se zimou. A opravdu. Lidé z toho mívají deprese. Jak se s touto podnební hříčkou vyrovnat?

 

Odpočiňte si

 

Zase prší? A vy jste chtěla zrovna dnes na procházku. Co na plat, zalezte do postele a odpočívejte. Pusťte si televizi, na nic nemyslete a uvidíte, že vám bude lépe. Nějaké počasí vám přeci náladu nezkazí, ne?

 

 

Hledejte pozitiva

 

Sice se to lehce řekne, ale co je pozitivního na neustálé zimě? Spousty věcí. Můžete si přečíst knihu, kterou jste celý rok odkládala, shlédnete filmy, na které byste normálně neměla čas. Zimní počasí je také velmi vhodné pro celodenní válení v posteli s partnerem. No ruku na srdce, normálně byste si na to jen tak neudělali čas, že?

 

Generální úklid

 

Řekněte sama, že kdybyste si naplánovala úklid a venku by bylo třicet nad nulou, tak by vás to asi celkem štvalo. Prší venku? Tak do toho! Budete to mít za sebou a navíc nebudete nadávat, že jste kvůli tomu nemohla ven.

 

 

Nenadávejte na počasí

 

Na každém rohu slýcháte různé nadávky na počasí? Nepřidávejte se k nim. Nadávkami se počasí zcela jistě nezmění a vám to akorát vlije krev do žil. Na co se rozčilovat? Místo toho se radujte, že díky počasí, bude doma i váš partner a aspoň si ho trochu užijete.

 

Zacvičte si

 

Není lepší počasí pro cvičení. Vezměte si na sebe mikinu a hurá do přírody. Běhám se nejen zahřejete, ale také uděláte dobře svému tělu a kondici. Navíc si udržíte váhu.


Teple se oblékejte

 

Je jasné, že jste se celý rok těšila, až vytáhnete zase ty krátké šaty. Jenže jediné co riskujete, je vaše zdraví. Místo toho je raději odložte pro případ, že se sluníčko nad námi přece jen slituje a ze skříně vytáhněte svetr.
 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře