Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Venku prší a vaše děti nemají, co dělat. Nudí se a lezou vám krkem. Jestli je nechcete jako většina ostatních nechat koukat na televizi, tablet nebo do počítače, tak zkuste naše tipy na hry, které vám pomohou zabavit vaše ratolesti doma.

Jak zabavit děti, když je venku ošklivo?

Rodina
zdroj: Thinkstockphotos Rodina
aktualizováno 20.12.2015, 00:45 | 20.12.2015, 00:45 | doma.cz / cis

Venku prší a vaše děti nemají, co dělat. Nudí se a "lezou vám krkem". Jestli je nechcete jako většina ostatních nechat koukat na televizi, tablet nebo do počítače, tak zkuste naše tipy na hry, které vám pomohou zabavit vaše ratolesti doma.

Kreslení písniček


Hra je určená pro trochu starší děti. Rozdělíte se do týmu a vyšlete jednoho člena, který bude kreslit. Vylosuje si název písničky, kterou se bude snažit namalovat, tak aby ostatní členové stejného týmu mohli hádat, o jakou písničku se jedná. Druhý tým jim měří čas.

 

Židličkovaná

 

Vezmete si 2-3 židle a určíte si krátký úsek, který budete pomocí židlí, co nejrychleji překonávat a to bez dotyku země. Místo židlí můžete použít klidně polštáře.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máte doma tlouštíka? Možná mu jdete špatným příkladem vy sama
Takhle vypadá půlroční princezna! Královská rodina zveřejnila FOTKY malé princezny
Smutný příběh: Nejdojemnější dopis Ježíškovi

 

Vratká věž

 

Sednete si ke stolu, na který položíte prázdnou lahev. Každý dostane pět sirek. První hráč vezme prsty jedné ruky jednu ze svých sirek a položí ji vodorovně přes hrdlo lahve. Pokud nespadne, stejný úkon provede další hráč a tak dále. Pokud někomu sirka upadne, musí si vzít celou hromádku. Vyhraje ten, kdo se jako první zbaví všech svých sirek .

 

Malý výtvarník

 

Dáte dohromady různé časopisy a noviny. Vystřihnete z nich různé předměty nebo lidi a pak vytvoříme "koláž". Na čistý papír je pak libovolně nalepíte podle vaší představivosti.  Z toho vznikne určitě úžasné umělecké dílo.

 

 

Kdo je kdo

 

Každý napíše na papírek jméno nějaké známé osobnosti nebo třeba pohádkové postavy. Sednete si proti sobě a vzájemně si papírky nalepíte na čelo. Potom se pomocí otázek každý hráč bude snažit zjistit, kdo vlastně je. Přičemž může položit jen jednu otázku, na kterou se dá odpovědět jen ano nebo ne.

 

Hra na sochy

 

Pustíte hudbu, na kterou můžou děti tančit nebo třeba dokola běhat. Jakmile ji zastavíte, musí dítě zamrznout, tzn. zastavit a přestat se hýbat. Pokud se hýbne, tak ze hry vypadává. Po chvíli hudbu znovu pusťte a znovu zastavte.


Můžete se i inspirovat v naší galerii jednoduchých her pro děti:

 

Fotogalerie

1 / 7 Otevřít fotogalerii

 

Máte také nějaké tipy, jak zabavit děti?

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Petra 20:51 12.01.2016
Hezký večer, moc děkuji za tipy. Hodí se mít esa v rukávu, když na to přijde! A co říkáte například na tohle: https://www.babymodel.cz/hracky-a-hry/kreativni-sa... Nebo tady jsou tipy: http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/10-tipu,-kde-se-... Třeba se necháte inspirovat!