Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Rodiče sužovaní představou, že jejich děti berou drogy, mají teď možnost si potomky prověřit. Pomocí pronajatého psa.

Máte obavy, že děti berou drogy? Pronajměte si psa

aktualizováno 28.10.2010, 08:38 | 28.10.2010, 00:01 | doma.cz/em

Rodiče sužovaní představou, že jejich děti berou drogy, mají teď možnost si potomky prověřit. Pomocí pronajatého psa.

V Americe je nyní možné, aby si rodiče, kteří se trápí pochybnostmi, zda děti neberou drogy, pronajali speciálně vycvičeného psa. Ten pak prohledá dětské pokojíčky. Organizátoři projektu tvrdí, že jejich speciálně vycvičení psi dokáží odhalit sebemenší stopu drogy během vteřiny.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Student vsadil na lásku STO LIBER

VÁŠ PŘÍBĚH: Přítel žil dvojí život. Se mnou a se sousedkou

VÁŠ PŘÍBĚH: Gábina zachraňuje pejsky v nouzi

 

Za dvě stě dolarů na hodinu pejsci dokáží nalézt marihuanu, heroin, kokain, pervitin, odhalí i stopové množství těchto narkotik. Jedna z organizátorek projektu, Ann Willsová, k tomu říká: "Zájem rodičů o tuto službu bude prudce vzrůstat. Až budou moje děti větší, také si o ně budu dělat starosti a také budu chtít vědět, co ve volném čase dělají."

 

Ann Willsová nabízí zmíněnou službu jako vedlejší produkt, hlavní náplní její firmy Dogs Finding Dogs je hledání domácích mazlíčků právě prostřednictvím psů. Michael Gimbel pomáhá firmě s propagací. Říká: "Rodiče musí udělat všechno, aby uchránili své děti a domy před drogami. A my jim nabízíme zcela nový způsob, jak to udělat."

 

Ale Elizabeth Robertsonová, která se zabývá protidrogovou prevencí, jejich optimismus nesdílí: "Nemyslím si, že toto je ta nejlepší cesta. To hlavní, co by rodič měl dělat, je budovat si s dítětem vzájemnou důvěru, mluvit s ním. A tohle je taktika, která důvěru spíše boří."

Anička

Jak zajistit dětem bezpečí na cestě do školy a zpět? »

Tragédie Aničky Janatkové odstartovala debaty o tom, jak zajistit dětem větší bezpečnost. Radí vrchní policejní komisař. ... více»

Trestat dítě tělesně nebo ho poslat pryč? Hrubá chyba! »

Když dítě trestáme tělesně nebo distancí (pošleme jej od sebe pryč), děláme hrubou výchovnou chybu, tvrdí psycholožka. ... více»

Trpíte syndromem ideální matky? »

Chcete být za každou cenu dokonalá matka? Dejte si pozor, z této neuskutečnitelné touhy lze i onemocnět. ... více»

2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře