Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Přivést na svět dítě rozhodně není žádná procházka růžovým sadem, podle vědců i samotných rodiček ale existují zdravotní problémy, u kterých je bolest srovnatelná, ne-li ještě větší.

Nejhorší ze všeho je porod? Omyl, těchto 9 nemocí vám způsobí mnohem horší utrpení

Bolest hlavy
zdroj: Thinkstockphotos Bolest hlavy
aktualizováno 06.05.2016, 00:19 | 06.05.2016, 00:19 | TN.cz / mom

Přivést na svět dítě rozhodně není žádná procházka růžovým sadem, podle vědců i samotných rodiček ale existují zdravotní problémy, u kterých je bolest srovnatelná, ne-li ještě větší.

Nikdo samozřejmě nezpochybňuje, že porod dítěte je jedním z nejbolestivějších okamžiků v životě každé maminky. Intenzita bolesti se nedá přesně vyčíslit, u každé ženy je totiž individuální. Přesto se maminky ve spolupráci s lékaři a vědci shodly na tom, že některé věci bolí ještě daleko víc. Tady je žebříček nejbolestivějších zdravotních problémů, který sestavil britský web Metro. 


Ledvinové kameny

"Ledvinové kameny u jednoho člověka mohou bolet stejně jako porod u jiného," pospala psycholožka specializující se na bolest Beth Darnellová. A její slova potvrdila i jedna z maminek na ženském webu Mumsnet. Na otázku co bylo horší, jednoznačně odpověděla, že ledvinové kameny. "Ale porodní bolesti taky pořádně bolely," dodala.

 

A není sama, podle maminky Rose P. není nic horšího, než žlučové a ledvinové kameny. "Je to, jako by do vás někdo strčil doběla rozžhavený pohrabáč. Myslela jsem si, že umírám, ztratila jsem sluch, zrak i pojem o čase, u porodu vám alespoň píchnou epidural," popsala.

 

Bolest zubů

"Zvládám statečně většinu věcí (i když se považuju za slabocha), ale kdybych si měla vybrat, před bolestí zubů bych si v každém případě zvolila porod, a to jsem ho neměla zrovna nejjednodušší," postěžovala si jedna z matek. Fakt, že je bolest tupá a nepřetržitá, je hlavním důvodem, proč je bolavé zuby považovány za jednu z nejhorších věcí, které musí člověk vytrpět.

 

Těhotná žena
Ilustrační foto (Foto: Thinkstockphotos)

 

Zlomená žebra

Ačkoli si mnozí myslí, že zlomený prst nebo noha bolí až neskutečně, nejhorší ze všeho jsou poraněná žebra. A to především proto, že brání v dýchání. "Při každém nádechu se vám chce zvracet, to raději porod" napsala na Twitter uživatelka kirstyl.

 

Abscesy

Abscesy, neboli jakési hnisavé váčky, jsou dalším z bolestivých problémů a nejhorší jsou v oblasti řitního otvoru. Mohou narůst až do takové velikosti, že si člověk nemůže ani sednout. "Porodila jsem dvě děti, ale ani jeden porod nebyl tak strašný, jako rozřezávaní a drenáž abscesů," popsala Connie G.

 

Prasklé stehy

Jedna z maminek se svěřila, že jí praskly stehy po operaci kyčle, když kýchla. "Bolest zdaleka převážila porodní bolesti," přísahala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Fakta o bolesti zad! Proč nás tak trápí?
Porod do vody? Prospívá dítěti nebo je to jen módní výstřelek?
Drtí vás bolest? 8 rad, jak tělu ulevit

 

Migréna

"Většinou migrény zvládám, ale už několikrát byl záchvat daleko horší než porod, zvlášť, když jsem chytla křeč do zad," řekla Michelle W. Stejně jako porod i migréna může mít různou intenzitu. Někdy jsou ale bolesti tak mučivé, že pacient omdlí nebo musí být hospitalizován.

 

TIP: Ptejte se, nejen jak na migrénu, v naší on-line zdravotní poradně

 

Dna

Podle mnohých je to ta nejhorší věc vůbec - svíjíte se v bolestech a nemůžete vstát ani z postele. Chůze nebo nošení ponožek vůbec nepřichází v úvahu, nejčastěji postiženými jsou totiž palce na nohou.

 

Trojklanný nerv

Někteří lidé prý kvůli tomuto problému i spáchali sebevraždu a také podle lékařů je bolest tak intenzivní, že člověk nedokáže jíst, spát a má pocit, že nechce žít. Zasahuje oblast čela, tváře a dolní čelisti a bolest může být způsobena i pouhým dotekem tváře.

 

Vážné popáleniny

"Je to srovnatelné s porodními bolestmi, jen léčba je ještě horší. Nejdřív se musí odstranit odumřelá kůže, musí se nahradit novou a ta se musí natáhnout," popsal specialista na popáleniny doktor Christo.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ivulka 17:31 17.12.2017
Myslím, že každá bolest se dá vydržet... O porodu vůbec nemluvím, ano je to bolest, ale brzy skončí, bolest zubů taky když je odstraněna příčina. Na rakovinu dřív nebo později zemrete i když ji budetd léčit a ledvinové kameny se dají taky vyoperovat. Kdo ale zažívá každých 14 dnů tři dny a tři noci uporne a nesnesitelné bolesti hlavy což je migréna, nedá se s tím dělat nic. Léky jako triptany pomohou bolest jen zmírnit, ale s tímto nelecitelnym onemocnenim se můžete tak maximálně zahrabat do postele a spát a spát..je velmi smutne, že tak staré onemocnění a není na ne léků...a proč? Protože se na ně neumírá. Sama mám tyto záchvaty 72 hodin v kuse,,kahdych 14 dnů po dobu 18 let. Sečteno a podtrženo, přišla jsem už o 3 roky života, neboť v té době já totiž neziju. A věřte nebo ne, s rakovinou bych uznmela dávno pokoj....kdo nezažil, nemůže srovnávat.
xmarek 18:53 07.05.2016
Říká se, že nejhorší smrt je z vyděšení. A všechno vážení, všechno si nosíte ve své hlavě. Nebudete tomu věřit, ale i děti se bolesti učí. Ano učí. A tady: http://goo.gl/29fqnV (sekce učení) se můžete naučit jak podobným problémům čelit. Ne, netvrdím, že to bude za den, ale věřte, že pak pochopíte proč takové články a na čí objednávku vznikají. Tip na závěr: Farmaceutický průmysl. ;) Hezký den.
niki 08:37 07.05.2016
Myslím, že bolesti u zdravotnich problémů jsou horší než u porodu z jednoduchého důvodu. U porodu se jedná o hormony řízený proces, kdy působí i adrenalin na zvládnutí bolesti (proti omdlevání), ovšem v článku uvedených potíží se tělo snaží donutit člověka něco dělat, jelikož to tělo samo nezvládá a je něco špatně. Kdyby si tělo tlumilo vlastní příznaky jako je bolest, lidi by vyhynuli.