Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Kdo je bez partnera, může si za to sám. Dělá totiž následujících pět chyb.

Nemůžete si nikoho najít? Víme, jaké děláte chyby

aktualizováno 28.12.2011, 00:00 | 28.12.2011, 00:00 | doma.cz/em/elle.cz

Kdo je bez partnera, může si za to sám. Dělá totiž následujících pět chyb.

Na začátku si udělejme jasno. Na tom, být singl, není nic špatného. Řada lidí se pro to dobrovolně rozhodne a jsou bez partnera šťastní. Pokud ale patříte k těm, kteří by svůj status singl už dlouho rádi vyměnili za: ve vztahu s… pak čtěte pozorně.

 

Michael Mary, odborník na lidské vztahy a autor několika bestsellerů, vysvětluje, v čem děláte pravděpodobně chybu. Podle něj není láska jackpotem v loterii, ale výsledkem (respektive následkem) našeho chování. Chovejte se správně, a vaše šance na vztah se zvýší.

 

Chyba č. 1: Málo trpělivosti
 

Neumí se hned vyjádřit. Nosí staromódní sako. Při prvním setkání stačí maličkost, a toho, kdo sedí naproti vám, strčíte do škatulky zvané: Ani náhodou! Říkáte si, že alespoň neztrácíte čas s tím nepravým. Podle Michaela Mary se ale mýlíte. Umění zamilovat se a vybudovat kvalitní vztah je i v tom, naučit se na druhém vidět hezké věci. Každému to nejde od přírody, někdo se to musí naučit. Myslete na to při příštím rande.

 

 

Chyba č. 2: Příliš vysoké nároky
 

Přitahují nás lidé, kteří jsou jiní než my. Tajemství erotiky totiž spočívá v odlišnosti. Dráždí nás to, co je jiné. Ovšem na druhou stranu, trvalý vztah vybudujeme pouze s někým, s kým máme hodně společného. Takže co s takovým rozporem? Rozlučte se s představou, že perfektní vztah má obojí, radí Michael Mary. Na cestě za novou láskou se zastavte a upřímně si zodpovězte otázku: Co si představuji pod štěstím ve dvou? Vášeň a erotiku, nebo porozumění?

 

Chyba č. 3: Sólista nemá šanci
 

„Volný čas trávím na koních. Můj budoucí partner to musí akceptovat.“ Vyjadřujete se podobně? Další chyba. Nespočívá v tom, že se chcete věnovat věcem, které vás baví, ale v přístupu. Partner nemá být doplňkem, vyplňovat mezeru ve vašem životě. Máte s ním sdílet svůj život. Zkuste na to jít jinak. Třeba takhle: „Chtěla bych někoho, s kým bych mohla jezdit na koni.“

 

Chyba č. 4: Hry
 

Ženy je milují. Pouští se do nich hlavně na začátku, ve fázi seznamování a tzv. oťukávání. Podle Michaela Maryho je to ztráta energie a času. Seberte odvahu a místo rafinovaných strategií zkuste férovou hru. Když hodíte míč na jeho stranu, čekejte reakci. Z ní pak usuzujte. Vymluvil se z prvního pozvání na rodinnou oslavu? Při tématu ‚budoucnost‘ mění rychle téma? Ano, nemyslí to s vámi vážně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

VÁŠ PŘÍBĚH: Mám deprese, a tak mě přítel opustil

VÁŠ PŘÍBĚH: O Vánocích zazvonila jeho milenka

VÁŠ PŘÍBĚH: Opustil mě o Vánocích, jsem s malou sama

ŘEČ TĚLA všem prozradí, jaký máte vztah

 

 

Chyba č. 5: Princ na bílém koni
 

Má modré oči, hnědé vlasy, zajímavé povolání a plat, bydlí ve stylově zařízeném bytě, sportuje, je citlivý, sebevědomý, nikdy nebyl ženatý, nemá děti… S přibývajícími roky nabývají představy o budoucím partnerovi stále zřetelnějších kontur. Proto také většina singles na otázku, proč jsou sami, odpovídají, že mají velké nároky a nikdo jim nevyhovuje. Co na to Michael Mary? Láska není balíček all-inclusive. Kdo si to myslí, zůstane sám.

 
16 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Peta 18:26 28.12.2011
neboli kyselé hrozny, že jo Míšo ;-)
Anna 15:24 28.12.2011
Myslim, že to nebude tak horký, Michale:-)
michal 10:33 28.12.2011
6 chyba - většině dívek a žen dnes díky slovu emancipace narostly koule. ps: to ocení jen 4 % mužů. a najít dnes normální slušnou, čistotnou romantickou holčinu je vážně problém.