Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nečekaně rozsáhlá amnestie vyděsila celý národ. Nejvíce asi rodiče malých dětí.

NEŠŤASTNÁ AMNESTIE: Bojíte se o děti?!

Školní docházka
zdroj: Mediafax Školní docházka
aktualizováno 05.01.2013, 13:59 | 05.01.2013, 11:30 | doma.cz/em

Nečekaně rozsáhlá amnestie vyděsila celý národ. Nejvíce asi rodiče malých dětí.

V posledních dnech se nemluví snad o ničem jiném než o nečekaně rozsáhlé prezidentské amnestii. Podle všeho snad neexistuje člověk, kterého by nevyděsila její neuvěřitelná šíře. Věznice zejí prázdnotou, neboť jejich obyvatelé jsou náhle mezi námi. Máme se bát? Odpověď bohužel zní ANO! Zeptali jsme se našich čtenářek a čtenářů, kteří mají děti, zda je amnestie zaskočila a zda se teď budou o děti bát.

 

Děti
(Foto: isifa.com)

 

 

Anketa
Bojíte se teď po amnestii o bezpečnost svých dětí?
485 hlasů
Ano.
33 hlasů
Ne.
Hlasovalo 518 lidí
 

 

Jestli se bojím? To je slabé slovo!

 

"Sledovala jsem Televizní noviny, které byly snad celé o té neuvěřitelné amnestii, a mohu potvrdit, že se budu bát strašně - i když možná bát se je slabé slovo. Ve skutečnosti jsem hrůzou nedokázala zamhouřit oka. Mám doma holčičku do druhé třída, která chodí do školy i ze školy sama. Babičky máme daleko a já s manželem pracujeme oba nejméně do pěti hodin, většinou ale chodíme domů až po šesté. Zatím to jakž takž fungovalo, teď mám ale obrovský strach!"

 

Naďa, 38 let, úřednice

 

 

Anketa
Chodí vaše malé dítě ze školy domů samo?
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

POTVRZENO: První oběť špatné amnestie! Propouštěného vězně obvinila policie ze zabití

Nepřehlížej násilí, neignoruj volání o pomoc

Psycholog: Videohry vedou k sexuálnímu násilí

 

PSALI JSME:

Zuzana Vejvodová se děsí: Násilník je zpátky

 

Mám strach o sedmnáctiletá dvojčata

 

"Bojím se, samozřejmě. Tím více, že oběma našim holkám je sedmnáct, jsou to dvojčata - a v tom nejhorším věku. Navíc jsou zatraceně lehkomyslná. Když jim bylo pět, aspoň měly z lecčeho strach. Teď mám bohužel pocit, že nebezpečí přímo vyhledávají. Přinejmenším hledají dobrodružství a rizika podceňují. A naše města a vesnice se hemží propuštěnými vězni! Cítím takovou bezmoc a takový vztek, že snad ani nepůjdu k prezidentským volbám...!"

 

Miloš, 45 let, řidič kamionu

 

 

Máme prvňáčky

 

" Já i sestra máme shodou okolností děti, které navštěvují první třídu, obě jsou to holčičky. Já mám to štěstí, že jsem na mateřské s rizikovým těhotenstvím, jsem tedy doma a dcerku vodím do školy i ji vyzvedávám. Chudák sestra ale pracuje, její manžel též, a malá si tedy musí poradit sama. Sestra je z toho na prášky!

 

Dítě ji ujišťuje, že pravidelně chodí ze školy s kamarádkou, ale ta bydlí jinde, a tak se holky u autobusové zastávky rozloučí a malá jde domů sama. Pravda, nemá to daleko, ale... Sestra je tak zoufalá, že uvažuje, že sekne s prací a bude doma, protože bezpečí dítěte je přece jen důležitější než rodinný rozpočet..."

 

Klára, 29 let, účetní

 

Co radí pro případ cesty ze školy zkušení policisté? Rodiče by měli dítěti naplánovat cestu, vybrat takovou, kde chodí více lidí, kde jsou městské kamerové systémy, případně kde je strážník na přechodu, protože ten může zakročit i v případě, že by dítě někdo obtěžoval.

 

Děti

 

Sdělte dětem možná rizika

 

Děti si ovšem často chtějí cestu zkracovat a rodič musí znát zkratky. Projít si je s nimi, sdělit jim rizika. Říci jim, že třeba opuštěná stavba není vhodná pro to, aby si tam hrály či aby se tam po škole scházely. Může tam být narkoman, aplikovat si drogu a hrozí nebezpečí, že se děti zraní o stříkačku. Ale může tam být i pachatel, vytipovat si někoho a počkat, až pak bude dítě samotné...

 

Pozor na klíče na krku

 

Děti by se rozhodně měly vyvarovat opuštěných chatek, opuštěných míst. Chyba je rovněž nosit viditelně na krku klíče, tím děti jen upozorňují, že chodí domů první. Totéž platí o mobilech: nenosit je viditelně. Pachatel si dítě může vytipovat právě kvůli mobilu a následně mu ublížit. Vedle reflexních pomůcek existují také alarmy pro teenagerky. V případě obtěžování se rozezní velmi hlasitá siréna. Pro menší děti policisté doporučují například obyčejnou píšťalku.

 

Škola
(Foto: isifa.com)

 

Pomozte mi!

 

Děti by nikdy neměly utíkat do parků či opuštěných budov, ale naopak vběhnout do obchodů, do restarací, říci tam lidem: Pomozte mi, někdo mě obtěžuje. A snad už je všeobecně známo, že by rodiče měli kontrolovat děti i u počítače. Zda se baví jen s přáteli, které skutečně znají, zda neposkytují fotografie úplně cizím lidem.
 

Novoroční předsevzetí

Novoroční předsevzetí, které si určitě NEDÁTE. Hlasujte »

Novoroční předsevzetí. Někdo je bere vážně, někdo nikoli. My se nyní ptáme: které předsevzetí si zcela jistě NEDÁTE? ... více»

Znamení zvěrokruhu

VELKÝ HOROSKOP 2013: Jak na tom budete se zdravím? »

Jak se projeví rok 2013 v oblasti vašeho zdraví? Potýkáte se s nemocí a rádi byste věděli, zda svůj boj konečně vyhrajete? Budou vaši blízcí po celý rok zdraví? ... více»

Znamení zvěrokruhu

VELKÝ HOROSKOP 2013: PENÍZE! Budete konečně v balíku?! »

Otázka financí a zaměstnání v dnešní době zajímá snad úplně každého. Přinese vám rok 2013 něco zajímavého v těchto oblastech oblasti? ... více»

8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře