Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Každoročně si hned po půlnoci na Nový rok dáváme všemožná předsevzetí. A každoročně jich taky většinu nedodržíme. Co to takhle letos zkusit jinak?

Novoroční předsevzetí? Zkuste to letos trošku jinak

Radost
zdroj: Thinkstockphotos Radost
aktualizováno 04.01.2016, 11:56 | 04.01.2016, 11:56 | doma.cz / lk

Každoročně si hned po půlnoci na Nový rok dáváme všemožná předsevzetí. A každoročně jich taky většinu nedodržíme. Co to takhle letos zkusit jinak?

Přiznejte se, kolikrát jste si během svého života dala předsevzetí, které jste ale hned zase brzy porušila? Nebojte se, podle statistik jste úplně stejná jako dalších sedm lidí z deseti. Opravdu, úspěšnost novoročních předsevzetí je asi jen 20 procent. Pokud se tedy lidé vůbec odhodlají si nějaké předsevzetí dát, protože takoví jsou dnes již v menšině. Více jak polovina lidí si žádná předsevzetí nedává a jako důvod uvádí právě to, že je stejně nedodrží.

My vám ale dnes ukážeme, že to jde i jinak. Proč si dávat předsevzetí, jejichž plnění vás bude akorát stresovat? Přestat kouřit, zhubnout, naučit se cizí jazyk, najít si konečně partnera - to vše přece můžete plnit kdykoliv, k tomu nepotřebujete nový rok. Až budete letos bilancovat, zamyslete se nad tím, v čem potřebuje váš život zlepšit, co vám bude dělat radost. A dejte si taková předsevzetí, jejichž plnění vás nebude stresovat, naopak budete mít z jejich plnění radost. Nevíte, jaká předsevzetí to jsou? Tady je pár věcí pro inspiraci.

Scházejte se víc s přáteli

Známe to všichni. Práce, děti, povinnosti... Často nezbývá čas se vídat s lidmi, které máte ráda, a tak přátelství skomírají. Zastavte to, protože když půjde do tuhého, budou to právě přátelé, kdo vás podrží. My všichni v životě potřebujeme někoho, kdo nás pochopí, vyslechne a pomůže nám.

 

Dejte si proto letos předsevzetí, že se alespoň jednou měsíčně sejdete s lidmi, na které v běžném životě nemáte čas, ale přitom vás to mrzí. Jděte na společný oběd, kávu, mejdan... Kamkoliv, kde si to všichni užijete, ale také si budete mít prostor popovídat. Ono se to nezblázní, když jednou za měsíc děti uloží manžel a když jednou za měsíc nebudete mít důkladně vyluxovaný byt. Ten čas, který strávíte s někým jiným, vás nabije pozitivní energií a vy pak budete mít na domácnost a povinnosti úplně jiný pohled.

Nescházejte se s lidmi, se kterými nechcete

Jasně, ne každému se můžete vyhnout, například otravného šéfa se jen tak nezbavíte. Ale jistě máte ve svém životě někoho, kdo vám akorát vysává energii, s kým vás setkání stresuje a vždy vám zkazí náladu. Omezte tato setkání na nezbytné minimum, a to i v případě, že jde o někoho z rodiny. Váš život určitě není jednoduchá sám o sobě, nekomplikujte si ho zbytečně.

 

Tchyně
Stresuje vás tchýně? Eliminujte setkání s ní na minimum. (Foto: Thinkstockphotos)

 

ČTĚTE TAKÉ:
Udělejte ze sebe na silvestra sexy kočku! Úžasné outfity pro každou postavu
Novoroční kocovina nemá šanci
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Jak bude na SILVESTRA a NOVÝ ROK?

Dělejte si každý den radost

Nemusíte každý den vyrazit do obchoďáku a vyplenit všechny kreditky, ale měla byste každý den pro sebe něco pěkného udělat. Něco, co vám zvedne radost, i kdyby to byla úplná maličkost. Ráda čtete? Vyhraďte si každý den 10 minut jen na svůj koníček. Choďte cvičit, dbejte na svůj vzhled, navštěvujte pravidelně kadeřníka a kosmetičku. Nechoďte ani doma jako vagabund, ale snažte se, abyste se cítila hezky, aby vám to slušelo...

 

Čtení
Udělejte si čas na své koníčky. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Může to být skutečně cokoliv, co váš život udělá hezčím a naplněnějším. Když budete myslet víc na sebe, budete mít víc síly na rozdávání.

Smějte se

Kdy naposledy jste se zasmála tak, že vás bolelo břicho? Jako děti jsme se všichni smáli až 400 krát denně. To je hodně, protože dospělí se smějí jen už asi 15 krát denně. Proto mají děti veselejší život a bezstarostné spaní. Je jasné, že máte nějaké starosti, ale měla byste se snažit udělat si život veselejší. Když se budete víc usmívat (i bezdůvodně), budete se cítit příjemněji, protože pro mozek je úsměv signálem, po kterém začne do těla vyplavovat hormony štěstí. Jen vy sama rozhodujete o tom, jestli budete žít veselý, nebo smutný život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Krásná.cz píše: 
Oslav silvestr v glamour stylu
MISTA FASHION BLOG: Silvestrovské párty líčení

Říkejte lidem, že je máte ráda

Jak je to dlouho, co jste partnerovi řekla, že ho máte ráda? Pro samé povinnosti, starosti a hádky se na tahle slova často zapomíná. Vy sama ráda slyšíte, že vás má někdo rád, a stejně to cítí i lidé okolo. A nevyznávejte lásku jen svému partnerovi. Připomeňte to samé i svým dětem a dalším členům rodiny. Nezapomeňte však ani na své přátele, těm, na kterým vám skutečně záleží, to dejte náležitě najevo. Uvidíte, že toto jednání nezůstane bez odezvy a i do vašeho života se vrátí láska.

 

Šťastná rodina
Jasně, že máte své děti ráda, ale říkejte jim to. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pamatujte na to, že mít lepší život je běh na dlouhou trať. Není to tak, že ráno vstanete z postele a najednou bude vše jinak. Ale je důležité udělat ten první krok a změnit nějakou maličkost, která je ve vašem životě špatně. Když se to podaří, udělejte další krok a další, až svůj život změníte na takový, jaký byste ho chtěla mít. K tomu prvnímu kroku je ideální příležitost v novém roce, ale začít můžete vlastně kdykoliv jindy.

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře