Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Domácí násilí je mnohem častější, než si většina z nás myslí. Srbská žena nafotila neuvěřitelnou sérii fotografií, na kterých je zachycena pouze její tvář, ze které lze ale jasně číst, jaký je život s hrubiánem.

Odstrašující snímky. Žena nafotila svůj rok s násilníkem!

Domácí násilí
zdroj: YouTube.com Domácí násilí
aktualizováno 10.09.2013, 16:45 | 11.09.2013, 11:04 | doma.cz/roh

Domácí násilí je mnohem častější, než si většina z nás myslí. Srbská žena nafotila neuvěřitelnou sérii fotografií, na kterých je zachycena pouze její tvář, ze které lze ale jasně číst, jaký je život s hrubiánem.

Diskutuje se, zda žena, která je zachycena na vlastních autoportrétech je autentická nebo zda celé toto video je součástí kampaně, která by měla varovat veřejnost na tento zákeřný fenomén. U nás násilí ze strany partnera zažívá celá třetina žen, což už samo o sobě je opravdu vysoké číslo. Na Balkáně jde ovšem o padesát procent, a domácí násilí tam stojí za třiceti procenty vražd.

 

 

Žena na videu je velice krásná a zpočátku se zdá šťastná, pomalu ovšem její tvář začíná zrcadlit bolest a strach, který prožívá a také modřiny ve tváři se postupně stupňují. Od nejdříve drobných ranek až po totálně zdevastovaný obličej. Na konci videa dívka prosí o pomoc s tím, že neví, jestli se vůbec dožije zítřka.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Třetina žen zažívá domácí násilí. Bití maminky většinou vidí děti!

Hrůzy domácího násilí. Radí odbornice z ROSY

VÁŠ PŘÍBĚH: Děsivé peklo s cholerikem! A nekončí!

 

Odejít od takového partnera je totiž někdy nad jejich síly a pomoc zvenčí je nesmírně důležitá. Kolikrát jen pocit toho, že má žena, kam utéct je dostačující. Opravdu zásadní je to, nebýt slepý k důkazům, které jsou vepsány v jejím obličeji a to kolikrát doslova a do písmene.

 


KDE HLEDAT POMOC?

VŠECHNY KONTAKTY NAJDETE ZDE:
www.domaci-nasili.cz


BUDE VÁS ZAJÍMAT:

Bijí tě rodiče? Může z tebe vyrůst násilník a asociál
Můj kluk se ke mně chová hnusně - co dělat?
VAŠE PŘÍBĚHY: Bála jsem se, že mě můj kluk zabije
VAŠE PŘÍBĚHY: Můj kluk mě uhodil. Co teď?


Další místa pomoci:
www.donalinka.cz - DONA linka – nepřetržitá telefonická pomoc - tel. č. 2 51 51 13 13

Bílý kruh bezpečí:
www.bkb.cz

ROSA
Centrum pro týrané a osamělé ženy
SOS tel.: + 420 602 246 102 (Po-Pá: 9-18 hod.)
email:
info@rosa-os.cz - hlavní e-mail o.s. ROSA
poradna@rosa-os.cz - internetové poradenství
azyl@rosa-os.cz - vedoucí azylového domu ROSA
 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Katka 12:14 15.11.2013
Je to "naštěstí" jenom kampaň. Některé věci v bytě se opakují a jsou stále na stejném místě. Například mísa s ovocem v 0:16 a 0:31 jsou úplně stejné. Nicméně je VELMI smutné, že pro někoho je toto realita :( .
aaa 16:39 15.10.2013
může to udělat a dělají...sama jsem si prošla peklem a vím,že není lehké najít sílu a utéct od násilníka,někdy totiž to dost dobře ani nejde,jakmile nepomůže někdo zvenku,tak sama žena to nedokáže.Jen by mě zajímalo,zda této ženě někdo pomohl???????
bbbb 22:58 06.10.2013
neblbnete, je to len kampan. ked ma niekto krvave koutek na ustach tak s nim tak urcite nebude tyzden chodit, ale si tu krv utrie... ale ucel to splnilo, hovori sa o tom...
peace 09:18 01.10.2013
Kámo,je to len kampaň,je jasné,že by takej kočke muž,pravej muž,neublížil...:) a keby aj áno,netreba sa nad tým pohoršovať,rozčuľovať,odsudzovať a neviem čo všetko...zober si ponaučenie:Ak ublížiš druhému,vždy sa ti to vráti...ak žene,tak aj s úrokami.." :)
Miras 14:05 21.09.2013
Styděl bych se ublížit vůbec jakékoliv ženě, ale sejmout takovýho zmetka, který to dělá by mě velmi těšilo. Tak krásná holka. Jak to jen někdo může udělat.. Nechápu to.