Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Skutečně dnešní děti nemají vztah ke knihám a psanému slovu? Možná je na vině i fakt, že si s nimi málo čtete a vztah ke knihám jim nepomáháte budovat.

Odveďte děti od televize a tabletů také zpátky ke knihám

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 21.08.2015, 16:31 | 21.08.2015, 16:31 | doma.cz

Skutečně dnešní děti nemají vztah ke knihám a psanému slovu? Možná je na vině i fakt, že si s nimi málo čtete a vztah ke knihám jim nepomáháte budovat.

Životní styl dnešní doby je silně provázaný s elektronickými médii a nejinak je tomu v případě dětí, a to i těch menších. Stále více času tráví u televize, počítačů, tabletů či chytrých telefonů. Dostat je od obrazovek a monitorů k jiným, prospěšnějším činnostem, je stále náročnější.

 

Digitální svět za obrazovkou děti fascinuje, audiovizuální vjem je pestrý, dynamický a mnohem jednodušeji se vstřebává. Filmy i hry jsou profesionálně a graficky poutavě zpracované a snadno je přenesou do fiktivních světů, které jsou barvité a možná i přesahují jejich vlastní fantazii. Jenže jde o fantazii někoho jiného, v tomto případě výtvarníků a designérů, a děti nejenže takový obsah pouze konzumují, nerozvíjejí ani své schopnosti a svou představivost.

 

Anketa
Jak často dětem čtete?
 


Aby děti více četly, je třeba je ke knihám přivést nenásilnou formou. Pokud k tomu budou nuceny, těžko si ke čtení vytvoří kladný vztah. Je tedy třeba v nich vyvolat o knihy zájem, který je pak bude provázet celý život, a díky kterému budou knihy samy vyhledávat a trávit s nimi více času.


ČTĚTE TAKÉ:

Čtěte dětem aspoň dvacet minut denně
K vodě s knížkou pro rodiče i děti
Co číst na dovolené? Vedou "oddechovky" a křížovky


Se čtením pomohou staří známí


Milují vaše děti oblíbené televizní večerníčky? Hrdiny těchto příběhů děti dobře znají z obrazovek, a proto pro ně bude snazší se sžít s milovanými postavičkami v knižní formě. A nemusíte pro ně ani do knihkupectví. Právě teď můžete v prodejnách Albert najít novou Dětskou knihovničku – sérii knih s příběhy z nejoblíbenějších večerníčků. Celkem 8 knih, ve kterých nechybí Rumcajs či Bob s Bobkem, mohou zákazníci získat v prodejnách Albert za body, které získají při nákupu zboží.

 

Knihovnička
(Foto: oficiální zdroj)


Knihy dětem pomáhají rozvíjet fantazii a představovat si příběhy tak, jak chtějí. Také díky nim poznávají spoustu nových věcí a rozšiřují se jim obzory. Zároveň je to ideální příležitost pro rodiče, jak jim při objevování světa pomoci a například společným čtením prohlubovat vzájemný vztah.
 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře