Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Trápí vás nejistota? Povíme vám něco o hledání důkazů.

PODVÁDÍ MĚ, NEBO NE aneb Přímé a nepřímé důkazy nevěry

Nevěra
zdroj: Thinkstockphotos Nevěra
aktualizováno 20.09.2013, 00:00 | 20.09.2013, 00:00 | doma.cz/em

Trápí vás nejistota? Povíme vám něco o hledání důkazů.

Má mě rád, nemá mě rád? Je mi věrný, není mi věrný? To vám ovšem sotva prozradí lístky kopretiny, zatímco magazín doma.cz ano. Co jsou přímé, co nepřímé důkazy, jak se vyhledávají a jak se nedeptat nejistotou, o tom něco ví psycholog Petr Šmolka, do jehož knihy Nevěra pro podvádějící a podváděné (nakladatelství Grada) jsme nahlédli.

 

POZOR! PIŠTE LETNÍ PŘÍBĚHY LÁSKY, ZÍSKEJTE 500 Kč!

 

 

Stále hledáme jistotu, co se týká partnerovy věrnosti, paradoxem ovšem je, že můžeme v tomto směru získat jistotu jen jedinou: tu negativní. Přesvědčivý důkaz věrnosti neexistuje. A jak už to tak bývá, čím více a čím zoufaleji ho hledáme, stoupá pravděpodobnost, že narazíme - na důkaz nevěry, o který nestojíme! Ale takový už je život...

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Nevěra na pláži. Proč skončila katastrofou?

VÁŠ PŘÍBĚH: Mám tu nejhorší tchyni na světě! Hází mi věci z okna!

 

Na druhou stranu: nelze si i ty nejpádnější důkazy vysvětlit úplně jinak? Nemůže nakonec jít přece jen o nějaké hloupé nedorozumění? Tudíž abychom předešli právě všem nedorozuměním, přinášíme seznam přímých, sporných a pochybných důkazů.

 

 

Indicie přímé, vysoce průkazné

 

Až řekněme brutální rozvoj moderní techniky bývá v tomto směru poslem špatných zpráv. Jediná esemeska, zaslaná omylem manželce namísto milence, je natolik pádným důkazem, až ničí lidem životy, boří manželství, bere dětem otce. Přečte-li si manželka například sms typu: Milacku, musime to skoncit. Milovani s tebou bylo nadherne, ale ted se musim vratit k rodine... budete se možná divit, ale nijak ji to neuklidní.

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Úžasný první sex vystřídalo trpké zklamání!

VÁŠ PŘÍBĚH: Můj muž obtěžuje mou dceru! Jsem k smrti vyděšená!

VÁŠ PŘÍBĚH: Manželova bejvalka mě připraví o rozum!

 

 

Podobné žertíky nám bohužel čas od času přichystá i pošta elektronická. Ach, ty nešťastné e-maily, zejména když je nevěrník shromažďuje a čas od času se k nim se zamilovaným úsměvěm vrací a - nemaže je a nemaže. Později toho samozřejmě trpce lituje.

 

Tím posledním a nejprůkaznějším přímým důkazem je pochopitelně ono dramatické přistižení in flagranti. Když se manželka bezelstně vrací ze zaměstnání dříve, otočí klíčem v zámku, slyší velmi podezřelé zvuky, otevře dveře do ložnice - a tumáš! pak už je pozdě na "zatloukání".

 

 

Indicie nepřímé, sporné

 

Vracívá se váš partner z práce později a později? Není to schopen uspokojivě vysvětlit? Odjíždí podezřele často na služební cesty? Je doma jako tělo bez duše? Ztrácí zájem o sex, o doteky? Či naopak nosí vám květiny, září, vaří skvělá jídla a opatřil si nové prádlo? Pak ve vás jistě hlodá červíček pochybnosti, nicméně vše může být i jinak. Nezapomeňte, jedná se jen o nepřímé a sporné důkazy. Podobně se projevují deprese, stres, přepracovanost, nemoci či naopak, v případě již zmíněné euforie, pouhopouhá radost ze života...

 

Indicie pochybné, zlé

 

Manžel vám zahýbá s tou courou z generálního ředitelství, udělejte si doma pořádek, přítel... Tak tento dopis asi nepsal váš přítel, ale někdo zlomyslný a zbabělý. Prvotní motivací bývá snaha zranit a ublížit, je-li text v rozporu z fakty či naopak, to se samozřejmě nedá s určitostí tvrdit. Třeba jde jen o jakési "vyřizování účtů" nebo atak zhrzené milenky, které se nepodařilo vašeho partnera svést... Nepřikládejme takovým dopisům větší váhu, než je nutné.

 

 

Absence indicií

 

Notorický žárlivec důkazy nepotřebuje, dokáže partnerovi znepříjemnit život, i když indicie zcela chybí. Paradoxem ovšem je, že mnohdy svou zuřivou až nesnesitelnou žárlivostí partnera k nevěře bez nadsázky dožene!

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře