Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Neuvěřitelně talentovaný herec s pověstným sametovým hlasem Viktor Preiss skrývá mnohá tajemství, o kterých tuší jen málokdo.

TAJEMSTVÍ Viktora Preisse? Vyrůstal v dětském domově!

Viktor Preiss
zdroj: isifa.com Viktor Preiss
aktualizováno 14.02.2013, 20:40 | 14.02.2013, 19:30 | doma.cz

Neuvěřitelně talentovaný herec s pověstným sametovým hlasem Viktor Preiss skrývá mnohá tajemství, o kterých tuší jen málokdo.

Možná jste netušili, že oblíbený herec vyrůstal v dětském domově v Pyšelích. Proto má slabost pro opuštěné děti a hájí smysluplná zařízení, která opuštěným dětem pomáhají. Zasazoval se také o zachování právě dětského domova v Pyšelích, a jeho emotivní prohlášení k situaci zde bylo upřímné a dojemné.

 

"K dětskému domovu v Pyšelích mám velmi úzký osobní vztah," řekl tehdy například. "Strávil jsem v něm několik let a ačkoli od té doby uplynulo bezmála půl století,vzpomínám na tu dobu s jistou nostalgií a vděčností," podotkl s tím, že dobře vím, co je stesk a závislost na místě, které musíme proti své vůli opustit...

 

A nyní se situace do jisté míry opakuje. Tentokrát je v úzkých projekt Klokánek, desítky zaměstnanců dosud nedostaly prosincové mzdy. Podle šéfky Fondu ohrožených dětí Marie Vodičkové se situace Klokánků stále zhoršuje - dokonce ji nazvala kritickou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Ordinace: Šokující a smutné! Erika byla na potratu!

Habera exkluzivně pro doma.cz: Vypadám dobře, protože mám děti!

 

A vyhlídky jsou chmurné: pokud se nestane malý zázrak, zařízení jménem Klokánek se budou zavírat - jeden po druhém. Na obranu Klokánků opět vystupuje Viktor Preiss, který ví své o tom, jaké to je být v dětském věku opuštěný a osamělý.

 

Viktor Preiss
(Foto: isifa.com)

 

Je to od něho obětavé také vzhledem k tomu, že má svých starostí dost, ať už se jedná o problémy zdravotní či rodinné - manželka se uzavřela do sebe, syn se rozvedl - přitom jeho první ženu si Preissovi velice oblíbili a těžce rozpad synova manželství nesli.

 

ČTĚTE V PRÁSKU:

Nový magazín Prásk! Které celebrity odhalí v neděli své soukromí?

 

Co je projekt Klokánek?

 

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče (osvojení, pěstounská péče, svěření do výchovy třetí osoby).

 

První Klokánek byl otevřen v Žatci v září 2000. V současné době již existuje šestnáct Klokánků na území celé republiky, s celkovým počtem tři sta dvacet míst.

 

Průměrná doba pobytu dětí v Klokánku je půl roku. Kolem šedesáti procent dětí se vrací k rodičům, asi třicet procent přechází do trvalé náhradní rodinné péče. Zbývajících deset procent zahrnuje ukončení pobytu v Klokánku zletilostí či umístěním do jiného zařízení (nemocnice, psychiatrie nebo ústavní výchova).

 

Od otevření prvního Klokánku bylo přijato již přes tři tisíce dětí různého věku včetně novorozenců, kojenců a batolat. Velkou výhodou oproti ústavní výchově je, že Klokánky mohou přijímat sourozence bez ohledu na věk, takže nedochází k jejich další traumatizaci jejich rozdělením do různých zařízení podle věku.

 

 
21 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře