Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Svátek svatého Valentýna pomalu klepe na dveře. Toužíte po romantice, ale ještě jste se nevzpamatovali z finančního otřesu vánočních nákupů? Nevadí, krásný den či večer v přítomnosti partnera můžete prožít i tak, aby vás to nezruinovalo.

Valentýn, který potěší vás, partnera i vaši peněženku

Svádění
zdroj: Thinkstockphotos Svádění
aktualizováno 12.02.2016, 17:14 | 12.02.2016, 17:14 | doma.cz

Svátek svatého Valentýna pomalu klepe na dveře. Toužíte po romantice, ale ještě jste se nevzpamatovali z finančního otřesu vánočních nákupů? Nevadí, krásný den či večer v přítomnosti partnera můžete prožít i tak, aby vás to nezruinovalo.

Přinášíme vám čtyři tipy na krásného Valentýna, za kterého neutratíte víc než tři stovky.

Procházka ruku v ruce zimní krajinou


Kdy jste naposledy byli s partnerem venku a jen tak beze spěchu se ruku v ruce procházeli třeba po nábřeží nejbližší řeky? Naplánujte trasu hezkým prostředím ve svém okolí a vezměte partnera ven! Abyste obyčejné procházce dodali punc romantiky, připravte s sebou občerstvení. Hodit se bude například svařené červené víno, přibalit můžete i oříšky či nakrájené ovoce. Kvalitní víno svařte s kořením a nalijte do termosky, na zahřátí se bude hodit. Pokud jdete k řece, vezměte s sebou i staré pečivo pro labutě a kachny. Společné krmení je také zábava!


Dovádění ve sněhu či na kluzišti


Máte doma sportovce, který by se na romantické procházce nudil? Vezměte jej sportovat! Výborná jsou zimní kluziště, kam můžete jít bruslit, i když na rybnících a řekách led ještě není. Brusle si můžete ve většině zimních stadionů vypůjčit. Takže konec výmluv, že nemáte pořádnou výbavu, a s chutí do toho! Začátečníci navíc leckdy zažijí více legrace než protřelí bruslaři. Pokud je u vás venku sníh, neváhejte a vytáhněte partnera na valentýnské sáňkování spojené s koulovačkou a následným zahřátím nad šálkem horkého svařeného vína. Tentokrát můžete vyzkoušet bílé, do kterého pro větší pikantnost můžete přidat rum nebo různé ovocné destiláty. Doplňte kousky nakrájeného ovoce a vězte, že tento nápoj vás po sportovním výkonu zahřeje a doladí tu správnou náladu. Víno opět můžete vzít s sebou do termosky, nebo si počkat a zahřát se až doma.

 

Víno
(Foto: oficiální zdroj)


Výborná večeře jako základ romantického večera


Nemáte na venkovní aktivity počasí, chuť ani energii? Pěkný valentýnský večer můžete zažít i doma. Připravte partnerovi chutnou večeři, zapalte svíčky a ustrojte se do svých lepších šatů, i když zůstanete doma. Výbornou, rychlou a ne příliš drahou variantou k večeři mohou být špagety carbonara. Potřebovat budete špagety, dvě stě gramů slaniny, pět žloutků, padesát gramů tvrdého sýra typu parmazán a špetku pepře. Špagety uvařte v osolené vodě. Na pánev s trochou oleje vhoďte nakrájenou slaninu na nudličky, opečte do křupava, zvlášť smíchejte žloutky s parmazánem a pepřem a vyšlehejte. Uvařené špagety vhoďte na pánev se slaninou, proházejte a nakonec mimo oheň smíchejte s vyšlehanými žloutky.


Večer ve dvou


Jste s partnerem pracovně vytížení, navíc máte děti a večery trávíte kontrolováním jejich úkolů, načež unaveně odpadnete u televize? Zkuste to alespoň na Valentýna jinak a vraťte do vašeho vztahu intimitu. Děti dejte na hlídání babičce, vypněte telefon i televizi a užívejte si jeden druhého. Pusťte hudbu a nabídněte partnerovi masáž jeho unavených zad či nohou. Nebo napusťte vanu, přidejte pěnu a vychutnejte si spolu bublinkovou lázeň. Chcete-li prožít něco vzrušujícího, zkuste si navzájem malovat na tělo obrázky tekutou čokoládou či šlehačkou. Čím ztřeštěnější nápady, tím déle budete na váš společný večer vzpomínat! K uvolnění jistě přispěje sklenka růžového, kterou podstrčíte partnerovi i sobě do ruky.


Zkuste si uvědomit, že Valentýn není o drahých večeřích, hotelových apartmá a projížďkách v kočáře, ale o blízkosti milované osoby. Ať už budete dělat cokoliv, zapomeňte na chvíli na starosti, neprobírejte s partnerem problémy dětí, práci či pokažené pračky a užijte si jeden druhého.

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře