Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chlubíte se rádi na sociálních sítích fotografiemi svých dětí? Dobře si rozmyslete, které fotky zveřejníte, abyste později nelitovali. Přečtěte si 5 zásad!

VAROVÁNÍ! Tyto fotky dětí na sociální sítě nikdy nedávejte!

Děti na Facebooku
zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com Děti na Facebooku
aktualizováno 30.12.2014, 00:51 | 30.12.2014, 00:51 | TN.cz / mis

Chlubíte se rádi na sociálních sítích fotografiemi svých dětí? Dobře si rozmyslete, které fotky zveřejníte, abyste později nelitovali. Přečtěte si 5 zásad!

Jestli patříte mezi ty rodiče, kteří rádi zveřejňují fotky svých dětí, aby se pochlubili, jak krásně rostou nebo jak jsou dokonalé a šikovné, tak zpozorněte! I jedna fotka ukázaná všem na odiv může být osudná - a to nejenom pro vás!

 

Fotky nahých dětí

Tato zásada snad nepotřebuje ani vysvětlení. I když se vám snímky vašich nahých dětiček mohou zdát tolik roztomilé, asi byste nebyli rádi, kdyby se dostaly do nepovolaných rukou. Většina sociálních sítí má na nahé fotky určité normy, přesto jako rodič byste měli být o krok dál a uvědomit si, jak by takové fotografie mohly být zneužity.

 

 

Školní fotky

V rámci ochrany a bezpečí svého dítěte, nikdy na sociálních sítích nezveřejňujte fotky, na kterých je zachyceno například na školním pozemku s čitelným názvem dané instituce. Takové fotky mohou být například i z prvního školního dne. Zamezíte tak poskytnutí informace, kde se vaše dítě pravidelně pohybuje.

 

Škola
(Foto: TN.cz)

 

Cizí děti na fotkách

Nafotili jste si svého roztomilého potomka na oslavě jeho narozenin ve společnosti jiných kamarádů? Pokud takové fotografie budete chtít ukázat světu, musíte mít předem souhlas všech rodičů, že stojí o to, aby fotka jejich dětí byla zveřejněná. Každý z rodičů má totiž k umisťování fotek na sociálních sítích vlastní postoj, a pokud by se jim to nelíbilo, řešení by pak mohlo být velice nepříjemné.

 

Celé jméno dítěte

Možná si to někteří rodiče ani neuvědomí, ale pokud umístí na sociální síť fotku dítěte, jak se chlubí vysvědčením a je na ní jasně čitelné jméno, nebo je na snímku ve sportovním dresu se jménem, vystavují tak svého potomka nebezpečí. Takové údaje mohou být totiž velmi lehce zneužity.

 

 

Co by vaše děti nezveřejnily

Určitě ani vám se nelíbí, pokud někdo zveřejní fotku, na které vám to zrovna moc nesluší, nebo jste v nějaké nelichotivé póze. To samé platí i u dětí. I když vám se takové fotky zdají vtipné, dítě se může třeba i v pozdějším věku cítit velmi nepříjemně a trapně. Pokud tedy už má dost rozumu, zkonzultuje to s ním!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Police obvinila mladíka, který založil na Facebooku Roztahovačky. Hrozí mu dva roky vězení!

GALERIE: Nová selfie mánie je tu. Dívky si fotí bobříky a chlubí se na internetu

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře