Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pavlína je rozvedená a má dva malé syny. V manželství s jejich otcem zažila peklo a po rozvodu se to nijak zvlášť nezlepšilo...

VÁŠ PŘÍBĚH: Velké trápení po rozvodu

aktualizováno 18.01.2011, 00:18 | 18.01.2011, 00:01 | doma.cz/em

Pavlína je rozvedená a má dva malé syny. V manželství s jejich otcem zažila peklo a po rozvodu se to nijak zvlášť nezlepšilo...

Exmanžel totiž trval na tom, že chce oba kluky pravidelně vídat a sociálka v bývalém bydlišti mi sdělila, že jsem povinna mu je dávat. Jenže po čase se mi Lukášek i Ondřej vraceli s tím, že táta se svou partnerkou Lukáška neustále vyslýchají. Prý co říkala o mě máma včera a co říkala převčírem. Až mi Lukášek řekl: "No mami, mě už nebaví ty hloupé otázky!"

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Nezvládám návrat do práce

Potvrzeno: Muži ženám na prvním rande lžou!

 

Navíc si měl kluky vzít například v pátek ve tři odpoledne, místo toho si je vzal v půl deváté večer. Během sobotního rána se i se svou partnerkou sbalili a odjeli. Kluky hlídal jakýsi exmanželův známý, kterému tak na krku zůstalo celkem pět malých dětí ve věku od dvou do šesti let.

 

 

Jednou se kluci vrátili s tím, že nedostali oběd, protože byla pizza a tu oni nejedí,a tak  nedostali ani suchý rohlík, jindy zase zapomněli dát Lukášovi snídani, navíc exmanžel byl neustále v posteli či u počítače a dětem se nevěnoval.

 

Tento příběh nám poslala čtenářka Pavlína. Těšíme se i na ten váš. Pište na adresu: redakce@doma.cz.

 

Tak jsem zašla na sociálku v místě nového bydliště a ejhle, najednou jsem se dozvěděla, že kluky exmanželovi vzhledem k rozsudku dávat vůbec nemusím a naopak abych mu je raději už nedávala.To už ale otec kluků návštěvy sám rušil, že se mu to nehodí a zase ne a znovu ne.

 

Ulevilo se mi. Kluci ho nevídali a byli v klidu. Až najednou si bývalý manžel bohužel usmyslel, že je opět chce vidět, a to už jsem mu odmítla vyhovět. Nevím, jak to Lukášek vytušil, ale ten pátek mě prosil, ať ho vyzvednu hned po judu v tělocvičně. Bylo mi to divné, neboť vždy žadonil, aby mohl být v družině co nejdéle. Později prozradil, že se bál, aby ho otec neodvezl násilím.

 

A tak to vygradovalo do té míry, že jsme byli se školou domluveni následovně: jakmile by se otec dětí objevil, volali by policii. Samy děti byly i svědky toho, jak mi exmanžel dělal scény před domem. V té době ještě ke všemu začal platit výživné, jak se mu zachtělo. Nakonec zkusil obrátit a psal, že se chce změnit, že chce najít k dětem cestu, ať mu dám šanci.

 

Já hlupák jsem souhlasila. Naštěstí jsem ho nepustila domů, ale šli jsme ven. Přišel s tím, že by doplatil alimenty a dokonce přispěl klukům pěti tisíci na Vánoce, pokud mu však podepíšu dohodu o neomezeném styku s dětmi. Namítla jsem, že kluci nejsou zboží v obchodě, které se dá jen tak koupit. Pak exmanžel dokonce navrhl, že by opustil partnerku a nastěhoval se zase k nám.

 

 

No asi se zbláznil! Oznámila jsem mu, že toto již nikdy nebude možné. Vydal se tedy také na sociálku a zřejmě doufal, že zde najde podporu. Neuspěl a paní mu řekla, že děti může vídat jen za mého dohledu nebo pod dohledem psychologů. .Alimenty neplatí, o Vánocích od něj kluci nedostali ani jeden dárek.

 

Bohužel myslím si, že starší syn už svého otce nikdy nebude brát jako někoho, koho by si mohl vážit. Před týdnem dokonce přišel s tím, kolik bychom dostali, kdybychom prodali čtvrtou neboli dřívější tátovu židli či tátovo prostírání. Mladší syn zase sám začal po dřívějších návštěvách u exmanžela říkat, že ho táta hodně bil a že je táta zlej.

 

Zatím nejsme pohádka s dobrým koncem, ale věřím, že nakonec to vše dopadne dobře a moji synové budou vyrůstat v klidu. Bez exmanžela je nám dobře, protože doma už se nikdo nehádá, nikdo ničím nehází a nevyhrožuje. A ta spokojenost v dětských tvářích se nedá ničím zaplatit.

 

Tento příběh nám poslala čtenářka Pavlína. Těšíme se i na ten váš. Pište na adresu: redakce@doma.cz.

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře