Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Asistenční psice Katie pomáhá postiženému chlapci. Vyhrála v soutěži zvířecích hrdinů druhé místo v kategorii Profesionálové.

VAŠ PŘÍBĚH: Zlatý retrívr je pro postižené dítě vším

Katie s Dominikem
zdroj: Oficiální zdroj Katie s Dominikem
aktualizováno 07.11.2010, 08:44 | 07.11.2010, 00:01 | doma.cz/em

Asistenční psice Katie pomáhá postiženému chlapci. Vyhrála v soutěži zvířecích hrdinů druhé místo v kategorii Profesionálové.

Katie jsme pořídili našemu devítiletému Dominikovi s mentální retardací a autismem. Katie učí Dominika nebát se tmy, zlepšuje jeho motoriku, umí mu podat věci, které spadly na zem, a léky na astma. Když má Dominik špatnou náladu, nepřijde si pro utišení k nám lidem, ale vždy vyhledá psici, jí jediné se dokáže omluvit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Čekám dítě. Bohužel s tím nepravým

DESET signálů, že manžel chce ROZVOD
 

Zlatý retrívr Katie je Dominikova jediná kamarádka. Bere chlapce takového, jaký je, i s jeho náladami či nenáladami. Doprovází ho k lékařům, které nemá rád . Jednou mu dokonce zachránila život. Když spadl do vody, tak pro něho bez rozmýšlení skočila a vytáhla ho ven.

 

Katie s Dominikem
Katie jediná smí spát v Dominikově pokoji. (Foto: Oficiální zdroj)

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Pes Topinka mi umí sundat ponožky

VÁŠ PŘÍBĚH: Gábina zachraňuje pejsky v nouzi

 

Život bez ní si už neumíme představit. A hlavně Dominik by bez této úžasné psice byl ten nejsmutnější kluk pod sluncem. Katie jediná může být u chlapce v pokoji a usínat vedle něho. Když je Dominik ve škole, Katie na něho trpělivě čeká. Dominik mnohokrát říkal, že má Katie raději než nás rodiče .

 

Katie s Dominikem
Pes je Dominikova nejlepší kamarádka. (Foto: Oficiální zdroj)

 

Pes nejraději vybízí Dominika ke hře s nafukovacími balónky. Když se Dominik něčeho hodně bojí, jedině Katie ho dokáže uklidnit a přesvědčit například o tom, že jít k lékaři není tak hrozné.

 

Tento příběh nám poskytla Miloslava Kristyna Čalova z Litvínova. Těšíme se i na ten váš. Pište na adresu: redakce@doma.cz.

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Radka 11:21 07.11.2010
Je to tak..a myslím, že ne jen u postiženého dítěte. Já jsem, řekla bych normální, dospěly člověk a také jsem se přimkla více ke zvířatům než k lidem. Vůbec už přítomnost zvířete v bytě člověka opravdu změní a uklidní. A hlavně víte, že zvíře vás nikdy nezklame, protože nemá jak a nemá čím...