Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Hledáte do nového roku recept na štěstí? Zeptejte se dětí! Mají totiž hned jasno.

Chcete být šťastnější? 7 dokonalých rad od dětí, které vás pobaví i dojmou

Rodina
zdroj: Thinkstockphotos Rodina
aktualizováno 04.01.2017, 17:24 | 02.01.2017, 16:41 | doma.cz

Hledáte do nového roku recept na štěstí? Zeptejte se dětí! Mají totiž hned jasno.

Celkem pět set malých hlaviček dumalo nad tím, jak být šťastný. Jednoduchost, ale zároveň hloubka jejich odpovědí vás překvapí i dojme.


1. rada: Buďte s rodinou
Díky rodině se děti cítí bezpečně, milovaně a jako nezaměnitelná součást celku. Rodina je proto u dětí na prvním místě. Společně strávené rodinné chvíle a zážitky utužují vzájemné vazby a sbližují. S rodinou také získáváte krásné vzpomínky, které vám pomohou bojovat v těžkých nebo smutných momentech života.


2. rada: Pečujte o zdraví
Zdraví se zrcadlí v pocitech štěstí stejně silně jako čas s rodinou. Ačkoliv děti marodí méně často než dospělí lidé, význam pevného zdraví si plně uvědomují. Jsou totiž schopné vycítit bolest či únavu druhého a tyto prožitky sdílet s přáním brzkého uzdravení.


3. rada: Hrajte si
Magický svět her dokáže děti plně pohltit. Hraní v nás totiž budí fantazii, zaměstnává smysly a vytváří zvláštní druh energie. S hračkami však svět her neskončil. Dětskou hravou duši v sobě stále máte, proč jste ji potlačili? Kupte si třeba barevné ponožky, vyhlaste partnerovi souboj v piškvorkách nebo vtipně ozdobte večeři.

 

Rodina
(Foto: oficiální zdroj)


4. rada: Přitulte se
Kontakt s druhým beze slov je jedním z nejhezčích momentů, které můžete sdílet a prožívat. Děti to vědí, a proto radí: Přitulte se! Pohlaďte svého partnera, obejměte své děti, pomazlete se s domácím mazlíčkem, budete šťastnější. Odměnou získáte pocit většího porozumění a sounáležitosti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vědci objevili RECEPT NA ŠTĚSTÍ! Bude fungovat i na vás?
Jednoduché rady, jak být šťastná a zdravá
Kdy už budete konečně šťastná? VÍME TO!


5. rada: Podporujte se
Děti často slýchávají slova podpory, která se mohou v průběhu let neslyšně vytratit. Opak je pravdou, slova se nevytrácejí, zůstávají jen nevyřčená. Pochvalte druhé, pokud jsou šikovní. Nahlas oceňte vlastnosti, které se vám na dětech, přátelích nebo protějšku líbí. Zkusili jste někdy nezištně zalichotit cizímu člověku na ulici? Stojí to za to.

 


6. rada: Se svými problémy se svěřte

Děti moc dobře vědí, že sdílení je základ štěstí. Proto se rády svěřují i se svými problémy, které intenzivně prožívají, ačkoliv se vám mohou zdát malicherné. Jen díky přátelství a rodině jste přeci zvládli první platonickou lásku, hádky nebo strach. Svěřte se, naslouchejte druhým a nesuďte, vytvoříte tím pouto důvěry a blízkosti.


7. rada: Pomozte druhému
Pomoc druhému je krásnou a čistou věcí, která zanechává v srdci pocity štěstí a naplnění. Pomáhejte v maličkostech. Pomozte partnerce do kabátu, uvolněte mamince s dítětem místo v tramvaji, zkuste druhého uklidnit. Zeptali jste se někdy někoho: „Jak ti mohu pomoci, aby ses cítil / cítila dobře?“?

 

Průzkum mezi dětmi pořádala Linka bezpečí. Další roztomilé i dojímavé odpovědi dětí najdete na webu www.cojestesti.cz.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře