Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Asi všechny budoucí maminky přemýšlí, co všechno si s sebou zabalit do porodnice. V knížkách i na internetu na vás vypadnou hotové seznamy plné izotonických nápojů, odsávaček a mateřských vložek. Určitě by vás ale nenapadlo, že byste si měla přiba...

Co si zabalit s sebou do porodnice? Budete se divit, k čemu budete potřebovat ŽVÝKAČKY!

Porod
zdroj: Thinkstockphotos Porod
aktualizováno 27.06.2017, 00:09 | 27.06.2017, 00:09 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Asi všechny budoucí maminky přemýšlí, co všechno si s sebou zabalit do porodnice. V knížkách i na internetu na vás vypadnou hotové seznamy plné izotonických nápojů, odsávaček a mateřských vložek. Určitě by vás ale nenapadlo, že byste si měla přibalit i balíček žvýkaček.

Z nedávné studie, kterou vědci zveřejnili v časopise Journal of Maternal-Fetal & Neonato Medicine, vyšlo najevo, že by nastávající maminky neměly zapomenout na žvýkačky. Řeč je především o ženách, které čeká císařský řez.


Proč žvýkačky?
V lékařské studii analyzovali sedmnáct mezinárodních výzkumů, ze kterých vědci zjistili, že žvýkání žvýkačky po chirurgickém zákroku, vede k rychlejšímu zotavení gastrointestinálních funkcí. Výzkumu se zúčastnilo 3014 žen, které rodily císařským řezem. Maminky, které začaly po porodu žvýkat třikrát denně po dobu 30 minut, se zotavily mnohem rychleji a pohodlněji.

 


Další výhodou bylo, že tyto ženy netrápila plynatost. V nemocnici také strávily kratší čas, snížily se u nich pocity nevolnosti a dříve se jim navrátila chuť k jídlu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Porod byl pekelný! Bojím se mít druhé dítě!
Markéta Plánková: Můj porod byl až příliš netradiční
Porod do vody? Prospívá dítěti nebo je to jen módní výstřelek?


Co tedy znamená tento objev?

Porodník Gino Pecoraro z Queenslandu řekl, že by se žvýkání mělo stát povinností pro všechny maminky. Navíc se podle něho snižují i náklady nemocnice. "To, co se ušetří v tomto směru, by mohlo být použito v jiných oblastech, které v současnosti nejsou správně financované, například postnatální služby duševního zdraví," řekl Pecoraro pro Daily Mail.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře