Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Každý rodič asi zažil situaci, kdy trnul hrůzou z toho, že neví, kde a s kým se jeho potomek nachází. Zkuste těmto nepříjemným momentům předejít a naučte své dítě základním pravidlům, kterými by se mělo řídit.

Co udělat proto, aby se vám NEZTRATILO DÍTĚ

Matka s dcerou
zdroj: Thinkstockphotos Matka s dcerou
aktualizováno 23.08.2017, 00:13 | 23.08.2017, 00:13 | DyA

Každý rodič asi zažil situaci, kdy trnul hrůzou z toho, že neví, kde a s kým se jeho potomek nachází. Zkuste těmto nepříjemným momentům předejít a naučte své dítě základním pravidlům, kterými by se mělo řídit.

Možná se ptáte, jak této situaci předejít. Věřte, že nejdůležitější je, abyste se svému dítěti dostatečně věnovali. Od útlého věku mu opakujete, že v žádném případě nesmí někam jít s cizím člověkem. A to i v případě, že by mu sliboval sebelepší hry nebo opice na stromě. Prevence je opravdu důležitá. Podívejte se na video, které je noční můrou každého rodiče.

 

 

Základní pravidla


Jakmile dítě pobere trochu rozumu, musíme ho naučit, jak se jmenuje a kde bydlí. To se může hodit i na obyčejné procházce. Často se stává, že jdeme a najednou zjistíme, že synek není vedle nás. Možná se zakoukal na pracující bagry nebo si řekl pár slov s kotětem.

 

Při návštěvě akcí, kde je větší koncentrace návštěvníků, se určitě vyplatí, napsat jméno, adresu a telefonní číslo rodičů na papírek. Dobrým místem pro zaznamenání základních informace je i ruka, kterou nemůže, na rozdíl od lístečku, lehce ztratit nebo v panice přehlédnout. Krok vedle neuděláte ani s visačkou na krk.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ztracené děti: 11 nejznámějších případů světa
V Česku se ročně pohřešuje 8 500 dětí.
Čipování dětí ano či ne? Mohlo by zabránit tragédiím

 

Chytré vychytávky


Pro rodiče školáků, kteří se musí sami přemísťovat například ze školy na kroužky, jsou tady výdobytky moderní technologie. Mnoho firem, které se zabývají zabezpečením automobilů a budov, se věnuje také „zabezpečením“ dětí. Jde o malý čip, který lze celkem snadno zašít třeba do podšívky bundy. Do tohoto čipu můžete naprogramovat třeba trasu do a ze školy. Pokud dítě překročí hranice této stanovené oblasti, rodič okamžitě dostane informaci. Někomu se to může zdát přehnané, ale v dnešní době, kdy bezpečnost není úplně samozřejmá, je to adekvátní pomůcka pro pracovně vytížené rodiče.

 


Kroky svého potomka můžete sledovat i díky aplikaci Najít přátele, která se nachází pouze v jablíčkových typech mobilů. Pokud vaše mobilní telefony navzájem propojíte, pak můžete v reálném čase sledovat, kde se vaše dítě nachází. Rozhodně má tato funkce mnoho kladů, ale myslete na to, že funguje jenom v momentě, kdy je mobil nabitý. Mnoho dětí má dennodenně problém s tím, že s sebou nenosí nabíječky. Kupte svému dítěti powerbanku, díky které si dobije mobil odkudkoliv. Uvidíte, že váš den bude klidnější, když budete vědět, že je váš potomek stále na příjmu.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Veronika P. 14:14 03.08.2018
Kdysi, cca v 6 letech jsem se ztratila v Polsku, prvni co bylo, rekla jsem to prvnimu starsimu muzi, ten me odvedl do meho hotelu, jako Polák mi nejspis rozumel