Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Ema Toužimská se v poslední době stala Ančinou vrbou. Moc dobře ví, co se mezi Aničkou a Bedřichem stalo, a tak se nebojí poskytnout své skoro mamince cennou radu. Je správné, aby děti radily svým rodičům v partnerských problémech? Nebo bychom jim...

Ema z Ulice jako vztahová poradkyně. Je dobře, když děti vědí o partnerské krizi?

Seriál Ulice: Jak vezmou Bedřichovu novinku Ema a Franta?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Jak vezmou Bedřichovu novinku Ema a Franta?
aktualizováno 10.04.2017, 16:35 | 10.04.2017, 16:35 | doma.cz

Ema Toužimská se v poslední době stala Ančinou vrbou. Moc dobře ví, co se mezi Aničkou a Bedřichem stalo, a tak se nebojí poskytnout své skoro mamince cennou radu. Je správné, aby děti radily svým rodičům v partnerských problémech? Nebo bychom jim neměli říkat celou pravdu a raději ochránit jejich dětskou dušičku před tvrdou realitou?

Děti s námi žijí v jedné domácnosti, a tak je pravděpodobné, že samy vycítí neklidnou a dusnou atmosféru mezi rodiči.


Není to jednoduché
Pokud zažíváte s partnerem krizi, pak je vždycky nepříjemné o tom říci dětem. Rozhodně byste ale měli zvážit to, jak staré vaše dítě je, a především, jak se dokáže vyrovnat se vzniklou situací. Pohádali jste se s manželem, ale víte, že za pár dní bude zase všechno dobré? Pak zřejmě nemá smysl o tom referovat dítěti. Nikdo neříká, abyste před ním hráli divadlo, že je všechno v pořádku, ale není příliš podstatné mu o tom říkat. Problém nastává v situaci, kdy cítíte, že věci se samy od sebe do pořádku jen tak nevrátí.

 


Možná už něco tuší
Děti jsou velmi senzibilní bytosti, které dokážou vycítit i drobné změny ve vašem chování. Určitě budou mnohem radši, když jim na rovinu řeknete, co se děje. Nemusíte samozřejmě zabíhat do detailů, ale dítě by alespoň z části mělo vědět, že něco není v pořádku. Dbejte však na velmi citlivé podání. Pokud je váš potomek starší, pak určitě neuškodí, když mu řeknete celou pravdu. Jak už jsme ale říkali, vždy záleží nejen na dané situaci, ale především na povaze dítěte.


ČTĚTE TAKÉ:

Nesouhlasíte s novým partnerem vašeho potomka, jako Lumír z Ulice? Měla by Vendula svého otce poslechnout?
Jak říct NEPŘÍJEMNOU PRAVDU? Rady, které by se hodily i pro Bédu z Ulice
Když partner pomáhá bejvalce… Jak by se měla Digi z Ulice zachovat?


Hlavně nepomlouvat
Jakou chybu dělají rodiče nejčastěji? Pomlouvají svého partnera. Stává se to především ve chvíli, kdy jim velmi ublíží, a oni mají pocit, že mu to můžou „vrátit“ přes dítě. A tak maminky dokážou pravdu pořádně okořenit, až z toho vznikne snůška lží a pomluv. Dítě své mamince věří, ale zároveň tím přichází o otce. Tato situace se samozřejmě může stát i v opačném případě, kdy muž pomlouvá před dítětem svou ženu.

 


Upřímnost nadevše
A tak si uvědomte, že i když nezažíváte se svým partnerem růžové období, stále jsou děti vaším společným a nejhlavnějším zájmem. Oba dva jste tu pro ně a oni by měly vycítit, že se na vás na oba můžou spolehnout. Pokud se rozhodnete, že jim řeknete pravdu, pak se opravdu držte holých faktů, ze kterých vynecháte své osobní emoce. Může to pro vás být těžké, ale myslete na to, že to děláte pro své dítě, které nechce přijít ani o jednoho rodiče. I pro něj je to velmi náročné období, a tak bude rádo, že se s ním jedná na rovinu.

 

ČTĚTE NA DALŠÍCH MAGAZÍNECH:

MY A RODIČE: Naši už mi nevěří, budu se muset začít snažit!
Když se rodiče rozvádí...
Otřesné VIDEO: Manžel požádal o rozvod! Táňa se pomstila synovi


Výjimečné případy
Není manželská krize, jako manželská krize. Pokaždé jde o jiný problém. A tak se především řiďte svou intuicí, která vám zaručeně napoví, jak danou situaci vysvětlit dítěti, a co před ním naopak zatajit. Vždy ale mějte na paměti, že dítě je bezbranný tvor, který vám stoprocentně věří. Nezklamte jeho důvěru.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ruža z Moravy 12:44 26.04.2017
Pokud dítě něco zjistí, spíš mu říci, že si to vyříkáte mezi sebou, jeho se to nedotkne. Nějaké záležitosti rodičů by dítě nemělo řešit. Ono se vše nejí tak horké, jak se uvařilo a skoro každý člověk nějakou tu krizi v manželství zažije. Zvážit všechna pro a proti, pokud to už nejde, řešit to spolu a ne s dítětem. Navíc ta Ema už vlastně k nim jen dochází a neměla by se do nich plést.
pepa 11:33 23.04.2017
Vůbec ne. Ema sama má právo akorát mlčet. Mladá stará. Děti nemají do problému rodičů co kecat. Nevidí to jinak než jen ze svého pohledu, který bývá a také je zkreslený.