Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Dnešní Výměna manželek má opravdu silný příběh. Na jedné straně je energická Helena, která se svým manželem Dušanem žije harmonický život v brněnském bytě. Naopak Milada s Mirkem vychovávají své dvě děti v opravdu skromných podmínkách pronajatého ...

Emotivní VÝMĚNA MANŽELEK: Jak se Milada ze sociálně slabší rodiny vyrovná s tím, že jinde se mají lépe?

Milada
zdroj: TV Nova Milada
aktualizováno 17.05.2017, 12:43 | 17.05.2017, 12:43 | doma.cz

Dnešní Výměna manželek má opravdu silný příběh. Na jedné straně je energická Helena, která se svým manželem Dušanem žije harmonický život v brněnském bytě. Naopak Milada s Mirkem vychovávají své dvě děti v opravdu skromných podmínkách pronajatého domku.

Milada se svým partnerem Mirkem nejsou jediný pár, který se potýká s finančními problémy. Je vůbec možné ušetřit pár korun, když máte malé miminko a dítě?


Jak se vyhrabat z nepříznivé finanční situace?
Máte hluboko do kapsy? Počítáte každou korunu? A netrpělivě čekáte na další výplatu? Nebojte se, rozhodně v této palčivé situaci nejste sami, existuje mnoho lidí, kteří s podobným problémem také bojují. Nejdůležitější je, abyste si svůj problém přiznali a snažili se najít příčinu. Zkuste si po dobu jednoho měsíce psát všechny své výdaje a příjmy. Tato jednoduchá metoda by vám na konci měsíce měla dát odpověď na to, proč s penězi nevycházíte.

 

 

Zkuste alespoň na chvilku omezit své neřesti, které mnohdy velmi značně lezou do rodinného rozpočtu. Na mysli máme především cigarety a alkohol. Například pokud krabička cigaret stojí 99 Kč a vy jich denně vykouříte 40, pak za rok ušetříte neuvěřitelných 72 270 Kč, což už je velmi slušná částka, pro kterou se vyplatí přestat kouřit. Začněte o svém životě přemýšlet ekonomicky a nevyhazujete velké částky za zbytečnosti. Proč mít super nový mobil s pěkně drahým tarifem, když vám vystačí i starší telefon s kreditem. Podobně je to se vším.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Moje dluhy zničily celou rodinu
Trápí vás dluhy, nevyjdete s penězi? Víme, jak z toho!
5 tipů, jak naučit děti hospodařit s penězi


Nechte si poradit
Vyznat se ve financích je náročná disciplína. Naštěstí existují lidé, kteří mají místo mozku pomyslnou kalkulačku a dokážou vám pomoci. Řeč je o finančních poradcích, kteří vědí, jak výdaje snížit na minimum. Pomohou vám třeba i se snížením splátek, což může vašemu rozpočtu velmi ulevit. Také Asociace občanských poraden vám poskytne konzultaci ohledně dluhů a splácení. Nejlepší na celém programu je to, že jejich konzultace jsou bezplatné.

 


Vyhněte se půjčkám
Lidem se často stává, že půjčku splácí novou půjčkou. Tohle řešení rozhodně nepovažujeme za chytré, naopak se jedná o začarovaný kruh, ze kterého není cesty zpět. Pokud to bude jenom trošku možné, zkuste se půjčkám vyhnout. V případě, že nemůžete jinak, využijte nabídky od renomovaných bank. Půjčky od pochybných lidí většinou končí pořádnou šlamastikou.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře